Som tu nová s nickom c17

Ahojte vsetci, prave sme s priatelom v pociatocnej faze kupovania bytu a dostala som dost odvazny napad ho dispozicne pretvorit. Chcem vymenit hlavne kupelnu s kuchynou, pricom wc ostane na povodnom mieste. Bude to ale vyzadovat preburanie vacsiny nenosnych priecok (nenosnych zatial iba podla podorysu). Preto sa chcem opytat vas skusenych a zasvatenych, ci ste podnikli nieco podobne, ci pri tom boli vacsie problemy, kolko vas to asi stalo (bez obkladov, sanity a pod.), kolko by stal staticky posudok, ci je potrebne stavebne povolenie. Ak by ste mi v tom vedeli poradit, bola by som rada. Dakujem. :-)
Odpovedať
Takto nejako by to malo vyzerat. 1. obr. je pred a 2. po uprave.
Odpovedať
asi by bol veľký výstrel do prázdna triafať nejakú cenu, a neviem či nájde niekto čas a chuť spraviť najprv návrh, potom výkaz výmer, následne ho nacení a ty to potom už zrealizuješ. statik môže stáť od 100E vyššie, závisí či ti len spočíta konštrukcie alebo bude treba navrhovať nejaké opatrenia (nevidím aký je to systém, vyzerá to ako panelák), takže to môže skončiť aj cez 500E. a s ostatným to môže byť podobne, už len na materiáli sa môžeš lišiť o 100%. stavebné povolenie ti treba a v ňom aj ten statický posudok, problém budeš mať s búraním (ak je to betón) jednak zo suťou, lebo ju nemôžeš všetku vybúrať a potom vyviezť, ale postupne ale to ti statik už napovie. ostatné je už brnkačka, voda, kanál, elektrika, sadroš, omietky, podlahy a máš hotovo :-) ale navrhla si to pekne, držím palce nech sa vám to podarí.
Odpovedať
@c17 ahoj, zaujimave riesenie. kamaratka ma taky isty byt. toto je ten terasovy 12 poschodak, ze? myslim ze tie priecky budu nenosne (mozes aj sama zmerat, nosna stena 15cm, priecka 7cm) staticky posudok a stavebne povolenie potrebujes urcite. potiahnut vodu a odpady by v tomto pripade problem byt nemal. mozno by som trosku zmensila kupelnu, ta izbicka vam ostane strasne malinka. ale zalezi na vas, co preferujete. co sa tyka ceny, treba obvolat buracie firmy, pripadne by ste to mohli zvladnut aj svojpomocne. my sme si nenosne priecky v kuchyni burali sami. staci lepsie buracie kladivo a do toho. zalezi vsetko od statickeho posudku, ci vam tam navrhne dake vystuze, preklady alebo co. neviem na ktorom poschodi ste... co sa tyka sute, staci si pozicat privesny vozik alebo ak ma znamy vacsiu dodavku a odviez si to mozte sami. my sme tak vozili do OLO na Ivanskej. bolo to bez poplatku. Len ked sme sa viackrat denne otocili, dali sme ujovi do ruky 2€ a v pohode... :-)
Odpovedať
@zeldom a ako je to s tym navrhom? Mozem si ho aj vymerami spravit sama alebo na to potrebujem odbornika? Je to klasicky panelak, takze k stavebnemu povoleniu budem potrebovat aj suhlas susedov? :-) Mozno to nakoniec nechame v povodnom stave...
Odpovedať
@manilla ano, je to terasak... nas byt je na 4 posch., co je dost nizko a neviem, ci by to statik schvalil... vazne netusim ako to chodi... kupelna by bola mensia... ako pises... na tu izbu by som nechala 3 m, co uz oproti povodnej izbe bude ovela lepsie... ale to je len tak odoka :)
Odpovedať
návrh musí spraviť min. osoba s príslušným vzdelaním, alebo oprávnená osoba(projektant) a myslím, že sa susedia musia vyjadriť, ale túto informáciu ber z rezervou, lebo povolenia som zatiaľ vybavoval len na domy, na byty nie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?