Som tu nová - ivette123

Ahojte o tomto fore som sa dozvedela z hladania na internete nakolko ma k tomu donutil problem s najomnou zmluvou ktory momentalne riesim.Pokial by mi vedel niekto poradit bola by som velmi rada...mam taky problem, chcela som zrusit najomnu zmluvu nebytovych prietsorov, v ktorych podnikam. Majitel sa ohradil trojmesacnou vypovednou lehotou. Samozrejme to je v poriadku, ale mna by zaujimalo ci mozem od zmluvy odstupit, nakolko v priestoroch v ktorych sa obchod nachadza su aj napriek dennemu vetraniu na stenach plesne a steny su vlhke. V zmluve nestoji ziadne ustanovenie o odstupeni zmluvy ale zo zakona to vyplyva, rovnako ako tam nieje spomenuta 3 mes. vapovedna lehota. Mna by teda len zaujimalo ci plesne a vlhkost mozu byt dovodom na odstupenie od zmluvy, pretoze pokial viem povazuje sa to za zdravotne zavadne a majitela sme na tuto skutocnost upovedomili este pred zacatim prevadzkovania zivnosti. Samozrejme s tym nic neurobil. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@ivette123 Vitaj na modrej streche. Verim, ze najdes odpoved na svoj dotaz. Vsimol som si, ze si k tomu zalozila temu. Trochu som pozmenil nazov, aby to bolo jasnejsie pre ostatnych. Pokojne mi napis, ak by si si s niecim nevedela rady na Modrej streche.
Odpovedať
@ivette123 Ahoj my dávame do zmluvy že nájom je možný zrušiť z dôvodu nefunkčnosti daný priestor sa nedá použiť na podnikanie viď plesnivé steny, ale podľa mňa by sa dalo ohradiť Takto to máme my :-) II. podnájomca je oprávnený odstúpiť od zmluvy ak: - bola vec odovzdaná podnájomcovi v stave nespôsobilom na riadne užívanie alebo ak sa vec stane neskôr, bez toho, aby podnájomca porušil svoju povinnosť, nespôsobilou na riadne užívanie, - ak sa vec stane neupotrebiteľnou alebo ak sa podnájomcovi odníme taká časť veci, že by sa tým zmaril účel zmluvy, - ak sú miestnosti, ktoré boli prenajaté zdraviu škodlivé, - dôvod tzv. právnej vady veci , pričom nájomca neurobí v primeranej lehote právne opatrenia, alebo tieto sú neúspešný e/ na základe zákona – podľa § 14 zákona o nájme nájomný vzťah zaniká aj na základe iných právnych skutočností nezávislých od vôle zmluvných strán, napr. zánik predmetu nájmu, smrť alebo zánik nájomcu. Článok VI. PRÁVA A POVINNOSTI NÁJOMCU 6.1 Ak sa zmluvné strany nedohodnú, má nájomca zo zákona tieto povinnosti: a) odovzdať
Odpovedať
@skaredekacatko Dakujem za reakciu, ja v zmluve o stave mam len jeden bod a to, ze prehlasujem ze som priestory prevzala v stave sposobilom na dohovorene uzivanie...Ale...Zakon hovori ze ja by som mohla od zmluvy odstupit v pripade ak su priestory zdraviu skodlive, v tomto pripade mozem odstupit aj ak som o tom vedela uz v case uzatvarania zmluvy. Len neviem ci sa toto nejak vzajomne nevylucuje...kedze to je v zmluve..Ja som vedela ze su tu plesne, ale kto mal tusit ze sa nebudu dat znicit?? A majitela sme na to upozornovali hned na zaciatku...ale len ustne to sa ale asi nepocita vsak?? A dalej...keby ho teraz poziadam aby to odstranil aka je lehota v ktorej to musi odstranit???? Dakujem
Odpovedať
A este jednu vec som chcela...Keby mi hygiena posudi ze prostredie je nevyhovujuce a da mi aj pisomne vyjadrenie pripadne mi to aj zatvori co v takom pripade???
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?