Menu Forum

Som tu nová - ivette123

6. jún 2011  • 
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
Registrovala sa 3. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
 Ahojte o tomto fore som sa dozvedela z hladania na internete nakolko ma k tomu donutil problem s najomnou zmluvou ktory momentalne riesim.Pokial by mi vedel niekto poradit bola by som velmi rada...mam taky problem, chcela som zrusit najomnu zmluvu nebytovych prietsorov, v ktorych podnikam. Majitel sa ohradil trojmesacnou vypovednou lehotou. Samozrejme to je v poriadku, ale mna by zaujimalo ci mozem od zmluvy odstupit, nakolko v priestoroch v ktorych sa obchod nachadza su aj napriek dennemu vetraniu na stenach plesne a steny su vlhke. V zmluve nestoji ziadne ustanovenie o odstupeni zmluvy ale zo zakona to vyplyva, rovnako ako tam nieje spomenuta 3 mes. vapovedna lehota. Mna by teda len zaujimalo ci plesne a vlhkost mozu byt dovodom na odstupenie od zmluvy, pretoze pokial viem povazuje sa to za zdravotne zavadne a majitela sme na tuto skutocnost upovedomili este pred zacatim prevadzkovania zivnosti. Samozrejme s tym nic neurobil. Dakujem
5. jún 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
martinjasen (35 r.)
39
Registroval sa 28. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 544 príspevkov, 12 albumov a 10 článkov. Má 145 priateľov. Okres Bratislava.
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
martinjasen (35 r.)
39
Registroval sa 28. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 544 príspevkov, 12 albumov a 10 článkov. Má 145 priateľov. Okres Bratislava.
  • Snívam o dome
 @ivette123 Vitaj na modrej streche. Verim, ze najdes odpoved na svoj dotaz. Vsimol som si, ze si k tomu zalozila temu. Trochu som pozmenil nazov, aby to bolo jasnejsie pre ostatnych.
Pokojne mi napis, ak by si si s niecim nevedela rady na Modrej streche.
6. jún 2011 o 11:42  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
Registrovala sa 28. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 688 príspevkov a 8 albumov. Má 10 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
skaredekacatko
14
Registrovala sa 28. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 688 príspevkov a 8 albumov. Má 10 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    Bojnice, okres Prievidza
 @ivette123 Ahoj my dávame do zmluvy že nájom je možný zrušiť z dôvodu nefunkčnosti daný priestor sa nedá použiť na podnikanie viď plesnivé steny, ale podľa mňa by sa dalo ohradiť
Takto to máme my emoticon
II. podnájomca je oprávnený odstúpiť od zmluvy ak:
- bola vec odovzdaná podnájomcovi v stave nespôsobilom na riadne užívanie alebo ak sa vec stane neskôr, bez toho, aby podnájomca porušil svoju povinnosť, nespôsobilou na riadne užívanie,
- ak sa vec stane neupotrebiteľnou alebo ak sa podnájomcovi odníme taká časť veci, že by sa tým zmaril účel zmluvy,
- ak sú miestnosti, ktoré boli prenajaté zdraviu škodlivé,
- dôvod tzv. právnej vady veci , pričom nájomca neurobí v primeranej lehote právne opatrenia, alebo tieto sú neúspešný
e/ na základe zákona – podľa § 14 zákona o nájme nájomný vzťah zaniká aj na základe iných právnych skutočností nezávislých od vôle zmluvných strán, napr. zánik predmetu nájmu, smrť alebo zánik nájomcu.
Článok VI.
PRÁVA A POVINNOSTI NÁJOMCU
6.1 Ak sa zmluvné strany nedohodnú, má nájomca zo zákona tieto povinnosti:
a) odovzdať
6. jún 2011 o 13:09  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
 @skaredekacatko Dakujem za reakciu, ja v zmluve o stave mam len jeden bod a to, ze prehlasujem ze som priestory prevzala v stave sposobilom na dohovorene uzivanie...Ale...Zakon hovori ze ja by som mohla od zmluvy odstupit v pripade ak su priestory zdraviu skodlive, v tomto pripade mozem odstupit aj ak som o tom vedela uz v case uzatvarania zmluvy. Len neviem ci sa toto nejak vzajomne nevylucuje...kedze to je v zmluve..Ja som vedela ze su tu plesne, ale kto mal tusit ze sa nebudu dat znicit?? A majitela sme na to upozornovali hned na zaciatku...ale len ustne to sa ale asi nepocita vsak?? A dalej...keby ho teraz poziadam aby to odstranil aka je lehota v ktorej to musi odstranit???? Dakujem
6. jún 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
fotoportrét
fotoportrét
ivette123
 A este jednu vec som chcela...Keby mi hygiena posudi ze prostredie je nevyhovujuce a da mi aj pisomne vyjadrenie pripadne mi to aj zatvori co v takom pripade???
6. jún 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to