Vyňatie pozemku

Zdravim Vás, vedeli by ste mi poradiť vynímal som pozemok pred stavbou ale kôli kopcu na stavbe som musel dom posunúť o 2 metre kde už nemám vyňaty pozemok chcel by som ho dodatočne vyňať lebo chcem zakladať rozostavanú stavbu a potrebujem ju na katastri prepísať na rozostavanú stavbu. Predpokladám že bez vyňatia pod stavbou mi nikto nič nezapíše. Viete mi poradiť čo potrebujem na toto dodatočné vyňatie okrem geo plánu (napr. Zmena projektu resp. Osadenie na pozemku a pod.) Ďakujem
Odpovedať
@adoo13 ide o neoprávnený záber poľnohospodárskej pôdy, budete potrebovať geometrak, stavebné povolenie, kolok a dostanete samozrejme nejakú pokutu, teda budete riešený v priestupkovom konaní
Odpovedať
Profilova fotka
@adoo13 rovno vyňaj celú parcelu a máš pokoj... spíšeš žiadosť podáš na pozemkový úrad v spádovej oblasti ... je to bez poplatku a samozrejme bez pokuty... nepočúvaj tu drísty od niektorých čo ťa strašia... Pokuty a problémy s vyňatím poľnohosp. pôdy sú v extraviláne a predpokladám že nestaviaš na stredku poľa, prípadne neideš vyňať niekoľko hektárov ornej pôdy , takže v podstate by to malo byť bez problémov
Odpovedať
@dexter89 škoda na to reagovať, určite ovládate zákon 220/2004, keď tak odborne radíte @adoo13 pri neoprávnenom zábere je jedno či extravilán alebo intravilán, je to priestupok
Odpovedať
Profilova fotka
@moratibru záleží na akého zatvrdnutého byrokrata na úrade pán narazí... normálny človek pochopí ... ak tam bude niekto ako vy, tak má asi smolu... A pracujem v tejto oblasti geodézie a katastra už nejaký ten rok tak sa do toho dosť dobre vyznám... a vyjímal som nejednu parcelu ... Všetko je o ľuďoch a predpokladám, že keď tam stavia dom, je to na 99% pozemok stavebný a predtým tam nikto nesadil pšenicu... tobôž ak je to intravilán, čo asi na 99% je... takže ak tam bude niekto "normálny" tak sa to dodatočne na zákl. nového GP zapíše ... Na Slovensku ľudia robia horšie veci... napr. berú dotácie na asfaltové plochy a tak podobne...
Odpovedať
Vynimal si urcitu vymeru,kedze si dom posunul,tak len nebude sediet podorys,ale vymeru by si nemal prekrocit. Ak si aj prekrocil,tak dovyninas par m2.
Odpovedať
Ja som si dal vyňatie a stavebné predtým riešiť aby som to nemusel vybavovať ja projekt bol bez vyskopisu takže mi vyšiel roh domu do 3m kopca preto sa dom posunul na dom sa vtedy vynalo cca 265m2 z toho dom má reálne 117m2 ale potrebujem este vyňať cca 30m2 čo som posunul dom nižšie. (Uz by som vybral rovno 70m2 až po plot) Pozemok je klasifikovaný ako trvalý trávnatý porast s bonitou pôdy 0€
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@adoo13 zdravím Vás.Ako ste prosím Vás postupovali,ja mám teraz taký istý problém,presahuje nám stavba mimo výňatku.dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?