Vyňatie pôdy nad 250m2

Dobrý deň/ ahojte, Máme pozemok v extraviláne a potrebujeme vyňatie z pôdneho fondu. Zastavaná plocha domu je 214m2 ale máme tam ešte ďalších 98m2 spevnených plôch. Moja otázka znie, či musíme vyňať aj tých 98m2 alebo stačí plochu pod domom. Resp. 214 + zmenšit spevnené plochy tak, aby tam bol aspoň prístup k domu. Neviem ešte presne aká je bonita pôdy ale v našej lokalite je asi najvyššia ~ 20eur/m2. Tomu by som sa rád vyhol.. Vďaka
Odpovedať
@milanista Potrebuješ aj spevnené plochy. Mne na pozemkovom odbore, keď som priniesol GP, kde bol zakreslený dom, povedali, že či budem do domu lieteť, keď som nezakreslil chodníky a spevnené plochy. Tak som vyňal komplet celý pozemok.
Odpovedať
@chrobak7 Hej to je jasne, ale čo keď tam dam zakresliť menej tych chodnikov aby som zmestil aspoň do 250?
Odpovedať
@chrobak7 @milanista Ja som.mal s tym tiez patalie.Ono je don250m2 vynatie bez poplatku a nad sa plati za vynatie podla kategorie pody.Ja som mal za 1m2 15€.takze som to vynal fakt,ze len kolko bolo treba.Inak by som za cely pozemok.olatil dalsich 10000€ len za vynatie.A aj nasledna dan je vyhodnejsia ak to je ako orna poda a nie cele ako :zastavane plochy a nadvoria".
Odpovedať
Ja som sa presne na chodniky pytal pracovnicky uradu 😄 do telefonu mi povedala ze netreba, ze staci ked si tam dam nejake kamene ploche, slapaky poukladam a po kolaudacii nech si robim co chcem 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?