Stačí na dom pozemok s rozlohou 570 m2?

Akú mate vymeru pozemku a aký dom?? Stačí 570 m2???
Odpovedať
Profilova fotka
400m2 :-D 8-)
Odpovedať
staci
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzulik_01 staci
Odpovedať
na malicky staci, okolo vacsieho aspon nebude treba vela kosit
Odpovedať
pre niekoho dosť, pre niekoho málo. všetko je na Vás, aký veľký chcete pozemok a čo všetko na ňom chcete mať :)
Odpovedať
@zuzulik_01 600m2 pozemok a na nom 117m2 dom. Staci. Neplanujem ovce/kravy chovat...
Odpovedať
Profilova fotka
Prvy pozemok mal cca 2000m2 a dom 300m2. Oboje bolo zbytocne velke. Bolo to super no fakt zbytocne. Druhy pokus je na pozemku cca 1000m2 s domom 130m2. Menej je niekedy viac.
Odpovedať
Pozemok 1600 minus dom s garazou 230 minus terasa s bazenom 80 minus zahradny domce 80 minus spevnene plochy 150 minus zenina zahradka 150 rovna sa +- 900m (nezaratane ploty!) pozemku kde sa mozu deti hrat a 🌲 rast. Dnes sa koli cenam pozemkov (okrem megdesign) stavaju samostatne bytove jednotky, preto sme radsej isli do najblizsej dediny a mozeme mat normalny pozemok i normalny dom.
Odpovedať
Pozemok 875 dom 125, ale este pribuden garaz cca 25, zahradny domcek, a tiez pribudne mala vedlajsia parcela, takze pozemok bude spolu 1140.
Odpovedať
Pozemok 27 665 m2 a dom 70 m2 :-D
Odpovedať
@jakino to spavas na malotraktore? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pozemok 4 444m2 :-) a dom 140m2 ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba zhruba 25 000 m2 z toho je prales o ktorý sa netreba starať. Kosím len okolo 3000 m2 :-)
Odpovedať
Mne by teda nestacilo, ale niekomu ano. My mame pozemok 1900m2 a malo mi je.
Odpovedať
ak chces okolo domu travnik a tuje (ci teraz moderne vavrinovce a cervienky), tak 570m2 ti bohate bude stacit. ak chces ovocny sad, tak jasne, ze nie. 570m2 je teraz taka optimalna velkost na moderny dom s malou zahradkou, mini zahradnym domcekom a trebars aj bazenom. ak si netresnes dom do stredu pozemku, ale otocis a umiestnis ho rozumne, pricom ho das navrhnut na konkretny pozemok, staci to bohato. v mestskych castiach je 570m2 skoro uz luxus. takze fakt zalezi, len na tvojich predstavach a narokoch. my mame pozemok 824m2, dom je 8x15,5m (ale dvojpodlazny). dom sme otocili kratsou stranou do ulice a mame tym padom paradny kus zahrady na oddych aj permakulturne pestovanie, rozmyslam aj nad kupacim jazierkom. ideme teraz zastavat dalsie m2 plochy na garazove statie pre dve auta, zahradny domcek 5x5 a este aj pristresok na grilovanie. miesta je dost. viem si dokonca predstavit, ze by ten pozemok bol aj mensi, najma ak by tam mali byt len travne plochy, ako vo vacsine terajsich zahrad.
Odpovedať
Profilova fotka
Kľudne stačí. Podľa mňa je to tak akurát pre dom a takú normálnu záhradku. Ja tiež nie som typ človeka, ktorý by sa nejak moril vrád v záhrade. Mám zasedených par sadení a inak len trávnik
Odpovedať
pozemok 1300m2 .. dom zcasti poschodovi cca 190m2 z pozemku, garaz cca 38m2 na pozemu chcem detske ihrisko na basketbal a mini futbal, takze pohoda .. samozrejme stacilo by aj menej
Odpovedať
tiež si myslím že to stačí, my máme skoro 900 a je to aj dosť už...už menej ako 400 by som určite neriešil, to ti potom výjde chodník okolo domu a hotovo, ale zas záleží aký vlastne chceš veľký dom a aj rozmer pozemku zaváži :)
Odpovedať
my mame cca 24x24 co je asi ako vas, a staviame na nom dom 11x15(s garazou) + terasa 20m2 , zahradku planujeme len ozaj malu, mame taku aj teraz a uplne nam staci na zakladnu zeleninu, zostane miesto na bazen (mozno raz), okrasna zahradka pred domom, parkovanie pre dalsie auto/autá. Uvidime, ale myslim ze nam bude stacit :)
Odpovedať
Ďakujem pekne za vaše názory ..:)
Odpovedať
Ako komu ale staci.Radšej 500/600 m2 kocku/obdĺžnik na rovinke ako ,,milión " m2 vo svahu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
830m2, dom bude cca 200m2. A málo. Viac sa asi dať nebude.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?