Správny výber pozemku - ktorý je najvhodnejší?

Dobrý večer, Máme možnosť kúpiť pozemok v novovybudovanej lokalite a potreboval by som poznať Váš názor, ktorý by bol ten správny pre Vás. Pomohlo by mi aj prečo ste si vybrali práve ten. Zatiaľ sa nám pozdáva najlepšia možnosť pozemok č.14 (svetlá záhrada/terasa, slepá ulička) Info k pozemkom: pozemky 1-9 - šírka pozemkov cca 18,5m pozemky 10-21 - šírka pozemkov 20m na pozemku č.21 bude trafostanica Ďakujem za Váš názor a čas.
Odpovedať
Ani jeden hlava na hlave ziadne sukromie.
Odpovedať
@bzucso ja by som bral c. 12, alebo niektoré iné z tých najhornejsich. Kvôli dobrej orientácii na svetové strany, dobrá poloha na konci ulice, minimalizovanie susedov, väčšia variabilita osadenia domu na pozemku
Odpovedať
mne sa naopak pacia 1-9 a dom hore.pri ceste a dole.na juh cely pozemok. ale asi by som bral 9.
Odpovedať
@bzucso mozem do spravy vediet viac info?cena lokalita dakujem
Odpovedať
tie dolne maju dobru orientaciu, len skoda, ze nemaju tu 20m sirku. ak preferujete sukromie, chodte do tych hornych. budu tam bungalovy alebo poschodove?
Odpovedať
@bzucso kde sú tie pozemky? Ak to nie je tajne
Odpovedať
@bzucso JA by som bral 12, 13, 18 alebo 19. Máme pozemok na konci slepej ulici, za nami je už len pole a sme spokojní. Je tu kľud, suseda máme len jedného.
Odpovedať
za mňa 12, potom 13
Odpovedať
Ideal 1-9 z toho dovodu, ze vstup na pozemok by ste mali zo severu,, dvor, terasu, velke okna z juhu co ocenite v zime. Treba ale tienit v lete, alebo zvolit vhody presah strechy. Potom 13-19, vstup zo severovychodu, dvor na juhozapad. Ja sa na to ale pozeram z hladiska svetovych stran, co je u mna velmi dolezite. My budeme mat pozemok so vstupom z juhu, no dom bude na opacnom konci - na severe. Cize vstup na pozemok bude ako keby vstup na dvor, na konci ktoreho bude dom. Ak vam taketo riesenie nevadi, vhodny je ktorykolvek pozemok, len je dolezite spravne osadenie domu.
Odpovedať
ak by tak 1 az 9 a 9 mi pride najlepsia kedze z jednej strany ziadny sused. aspon trocha sukromia by to chcelo
Odpovedať
podľa svetových strán celý ten spodný rad. ale blízkosť ornej pôdy predpokladá aj nejakého toho hraboša, náletovej buriny, aj nechcenej chémie od poľnohospodárov./vlastná skúsenosť/
Odpovedať
@bzucso Kedze to vyzera na novu stvrt, tak: - 1-9 sa zdaju byt fajn, ale sirka je 18,5 - odstupy ak budu 2 metre z jednej strany a 5 z druhej (aby bolo medzi domami 7 metrov), tak to vyjde tak, ze dom bude moct mat sirku max. 11,5 metra - nie ze by sa to nedalo, ale povazovala by som to uz za obmedzenie, ktore zavazi - najma pri bungalove - pri 10-12 a 16-18 bude pravdepodobne stavebna ciara urcena smerom k ceste, takze nebude mozne umiestnit dom "dozadu" na pozemku a zahradu na juh/zapad mat pred domom, takze tieto by mi nevyhovovali kvoli orientacii na svetove strany - vylucila by som aj 15 a 21 - trafostanica a rohovy pozemok medzi ulicami - 19, 20 - by mohli byt ok, ale su blizsie k trafostanici - 13,14 su fajn z hladiska orientacie na svetove strany, sirky (20m), aj sukromia, ja by som brala cim vacsi a otazne je ale co bude dalej, ci ostane orna poda, ci sa to bude rozsirovat a pribudnu tam neskor susedne parcely a vystavba... A ano, treba ratat s tym, ze blizkost ornej pody - polnohospodarske stroje, hrabose, hnojiva (jednak spodna voda, jednak smrad)... ale to sa bude tykat vsetkych pozemkov, ktore stoja na byvalom poli, akurat ze tie uplne krajne to budu mat o trosku intenzivnejsie. Vyzera to na developersky projekt - pytala by som si info o tom ako je urcena stavebna (ulicna) ciara, ake odstupy musia byt dodrzane.
Odpovedať
Článok sa načítava...
A ja by som zas uvažoval nad 19 alebo 20. Pti 20 uz vies, ze sused 21 bude musiet stavat viac k ceste v pravo koli trafu. A takisto uz stoja domy po lavej strane, takže vieš aké typy domov tam sú. Za ten co postavi na 19 ti nijako nevadi, das tam kupelne a male okna a hotovo. Pri 19 väčší pozemok, len vjazd, a ďalej cesta nepokračuje, a v podstate tých ľavých susedov máš poriešených tiež. 1-9 by som neriešil, zlá orientácia. @bzucso
Odpovedať
12, dobrá orientácia, Max sukromie
Odpovedať
@sipino 12 ak postaví dom bližšie k ceste, celá záhrada bude na sever, to by som nebrala.
Odpovedať
12 a 11
Odpovedať
1-9, dobra orientacia, ale pri poli. 14/20, dobra orientacia, ale vela susedov. Resp. 13/19 podobne.
Odpovedať
Ja by som brala z hornych 13, 14, 15 alebo tie spodné pozemky 1-9 kvôli juznej orientácii. Tie užšie spodné pozemky majú najlepšiu orientáciu, a nemajú ani susedov z každej strany. Len teda pozor na tu ornú podu- čo tam je nasadené, či tam nebude sadať prach z poľa, či nebudú chodiť mysi, či sa tam v budúcnosti neplánuje stavať. Ak vám toto nevadí, brala by som jeden z týchto spodných pozemkov, ku koncu ulice.
Odpovedať
Profilova fotka
Pred hrabošmi neochráni stredný pozemok ale dobrá mačka. Pri poli, keď je poorané viac prachu cca 5 dní vroku keď sejú orú a pod. Keď to pohnoja smrad bude všade. Inak kľud aspoň z jednej strany. Ale keď tam začne výstavba budete už zabývaný a vedľa stavba - potom sú lepšie tie stredné. Čo však je najdôležitejšie a o tom tu nik nepíše sú susedia - ak si môžte a viete vybrať.
Odpovedať
@bzucso pozemky číslo 13,13,18,19. Tak aby ste mali len jedných susedov a aby ste mali aj trochu súkromia. Aj keď postupne ktožvie či sa nebude aj tam stavať.
Odpovedať
@lucciinkka tiež by som tak uvažovala ako ešte by som popremýšľala aj nad 9. ako podľa mňa ak sa osadí vhodne dom, mohlo by to byť fajn. no tiež im nik nezaručí, či tá orná pôda takou pôdou aj zostane
Odpovedať
odkiaľ fúka najčastejšie vietor? Treba to brať do úvahy pri výbere pozemku alebo sa s tým nezapodievať? čo sa týka poľnohospodárskych strojov, prachu atď, tak v tom máte pravdu, ale ako sa písalo aj vyššie jedná sa o pár dní v roku. V dnešnej dobe sa obce rozrastajú na polia, keďže centrum a okolité ulice sú už zastavané. Takže na výber moc ani nie je. Dôležitý faktor pri výbere je určite aj cena, ktorý som nespomenul. Tie vrchné sú o niečo väčšie pozemky, ale sú aj drahšie. Je to na zváženie u každého či tie prachy stoja za to alebo nie.
Odpovedať
@adele22 no veď toto, že pred kúpou každý prisľúbi čokoľvek a keď už to človek kúpi, tak hneď je iná pesníčka.
Odpovedať
@bzucso ak chcete vyslovene väčší pozemok z tých, čo sú v ponuke, tiež by som bral vyslovene len 14 tku ... Tie väčšie pozemky na rohu ulíc ako napr 13 tka, by som nechcel kvôli ceste lemujúcej celú záhradu ... A tie vyššie od poľa (napr 15) by som nechcel kvôli susedstvu s poľnohospodárskou pôdou na tej širšej strane pozemku ... Môj pozemok teraz tiež susedí s poľnohospodárskou pôdou, ale podstatne užšou stranou pozemku ... Je pravda, že ak je žatva, tak prach budete mať všade, či budete bývať na konci alebo začiatku tejto IBV , to isté pri hnojení atď ... Akurát Vy vždy intenzívnejšie ... Aj hlodavcov budete mať viac ... Keď bude fúkať od poľa aj vy to budete mať veternejšie ... A čo ešte nikto nespomenul, tie posledné domy majú veľmi "malú" plochu parkingu, kde môže zastaviť návšteva na ulici ... Pred 14 tkou máte v podstate 20 metrov, kde pomerne luxusne zaparkujú aj 3 autá ktoré prídu na návštevu bez toho, aby stáli na Vašich miestach ... Všetko však záleží od toho, aký dom chcete stavať, či bungalov, nejakú klasickú kocku či obdľžnik, alebo sa Vám páči L ko, či chcete ísť do poschodia ... Ja by som si veľmi pekný L kový bungalov, 4-5 izbový kľudne okolo 120-130 m2 UP vedel predstaviť práve na tých spodných, menších pozemkoch. Šírka 18,5 je pre takýto dom úplne dostačujúca, súkromia dostatok, ideálna orientácia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?