Spolocna prijazdova cesta

Dobry den, rada by som sa opytala, so susedom mame spolocny dvor a spolocnu prijazdovu cestu - hlavnu, kadial vchadzame k domom a zadnu cestu kadial vchadzame autom k dvorom. Obec bez nasho vedomia predala prednu cast prijazdovej cesty susedovi. Ten ju odkupil,zapisal do katastra a vlastne vyvlastnil. Pri rozhovore so starostom nas ubezpecil ze mame zadny vchod. Za 1. nikto sa ma nepytal, a podla mna mi nemoze urcovat sposob akym sa dostanem do domu, ked je to rovnake pre oboch a za 2. zadna cesta je cesta k dvorom, cize cesta kadial chodi sused s traktorom, kadial si nosime drevo atd. Prosim Vas aky postup urcit, podat oznamenie,staznost ?Alebo rovno viest cestu k pravnikovi ? Dakujem
Odpovedať
@zoe19 Daj situačný nákres, alebo kópiu z katastrálnej mapy, ako sú tie pozemky a ktorý pozemok je (bol) koho a ktorý pozemok sa predal. Takto nemáme absolútne predstavu, ako to u teba vyzerá. Hlavne - komu patril ten pozemok, ktorý si sused kúpil.
Odpovedať
@chrobak7 gulicka je nas dom, x je hranica pokial mu predal prijazdovu cestu , malinke bodocky su dvere , a sipkou je naznacene kadial mam chodit do domu, pricom parkovisko mam tam kde je trojuholnik. Snad som to dobre vysvetlila. Pozemok patri obci. Oni predali obecnu cestu k hranici spolocnemu pozemku.
Odpovedať
Este by som pridala ze od parkoviska k domu sa nedostanem, cast medzi domom a parkoviskom je zahradka, na urovni domu,takze neprejdeme cez nu k domu.
Odpovedať
@zoe19 Stále je to nejasné, napr.: 1. komu patrí parcela č. 194/4 (myslím, že je to 194/4 - druhú číslicu nevidno, je na nej šípka) 2. Čo konkrétne patrí tebe? Ako som zatiaľ pochopil, tvoje sú parcely - 234/67, 194/2. Komu patrí 194/15? 3. Ktoré parcely patria susedovi? Skús ich vyfarbiť. Aj tvoje vyfarbi inou farbou. 4. Ktorý je spoločný dvor? Znamená to, že patrí vám obom? Ak nie, komu patrí? 5. Čo je na parcele 234/66? Je tam klasická betónová cesta?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?