Skúsenosti - pozemok Krasňany za Kórejskou dedinou

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, ide niekto kupovať alebo vlastní pozemok v tejto lokalite? ..nejaké rady do budúcna či sa do toho oplatí ísť. Voda je uz na pozemkoch, kanalizacia tiež. Elektrika je v riešení a mala by byt tento rok. Cesta je v cene tiež. Cena 71eur za m2'
Odpovedať
1
2
@ssttss ale ti co s tebou diskutuju nemusia mat upozornenia zapnute... Ale ako sa u nas hovori Robce jak znace...
Odpovedať
@zita19 "ale ti co s tebou diskutuju nemusia mat upozornenia zapnute..." Veď práve! V jednej téme možno nikto upozornenia zapnuté nemá, v inej podobnej možno iní ľudia majú a teda je takto väčšia šanca, že dostanem odpoveď. Takže ešte raz opakujem, ak sa nevieš vyjadriť k mojej pôvodnej otázke: "Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať či nemáte nejaké nové informácie ohľadom inžinierskych sietí na tých pozemkoch za Kórejcami v Krasňanoch pri Žiline. Neviete, v akom je to štádiu? Či vôbec budú siete a kedy? Alebo si bude musieť vybudovať siete každý sám za nemalé náklady? Ďakujem." ...tak sa viacej nevyjadruj. Ďakujem za pochopenie.
Odpovedať
@ssttss aj tebe pekny den...
Odpovedať
@zita19 Ďakujem za pochopenie. Konečne...
Odpovedať
@ssttss ahoj, ked som ja naposledy zistoval (minuly rok niekedy v jeseni), situacia pozemokov pod korejcami bola uplne rovnaka ako pri pozemokoch nad korejcami. Tieto problemy su tam uz od 2015. Nemaju odkial tahat siete, jednou z moznosti je natiahnut ich od korejcov - ale to pokryva statna firma MH Invest II, s.r.o., ktora to zatial nemala dovod to riesit - nie je to pre nu ziskove. Pozemok som tam chcel kupit aj ja - nad korejcami, od real. maklera mi bolo povedane, ze uz na konci roka 2016 tam siete budu. Avsak doteraz nic.
Odpovedať
@gizmo16 Veru nič. Nám realiťák začiatkom roka 2019 suverénne tvrdil, že voda a kanalizácia tam je a elektrika bude max. do konca októbra 2019. Doteraz tam nie je nič. Ale že vôbec nič. A mám informáciu, že na Kórejcov sa napojiť nedá, lebo sú postavení na nevysporiadaných pozemkoch (rozumej nelegálne). A prietok vody je tam tak či tak slabý, čo by stačilo max. na 4 domy, pričom stavebných pozemkov je tam hádam aj 40. Tak isto som počul, že mali na to ísť nejaké dotácie z eurofondov či čo, ale vraj "niekto niekde pochybil" a dotácie obec nedostala. Celé zle. Jeden dom za Kórejcami sa už stavia, ale to si robí pán siete na vlastné náklady. Tak isto cesta okolo pozemkov, no zaplatiť si ju budú musieť len majitelia pozemkov. Ak máte iné alebo ďalšie informácie tak sem s nimi 🙂
Odpovedať
@ssttss presne tak, uz nevedia, ako by tam ludi nalakali, a ten pan co stavia si teda odkial taha siete?
Odpovedať
@gizmo16 Klamú a zavádzajú len aby to predali. Ten pán si kope vlastnú studňu a žumpu a elektriku rieši diesel generátorom. Plyn tam nebude, ale ten v podstate ani netreba.
Odpovedať
ja som bola na obhliadke včera a maklér tvrdil ze tam siete čoskoro budú:/ mala som vážny záujem ale po prečítaní tohto fóra neviem :/
Odpovedať
@barbarc riesenie je jednoduche, pockajte, kym tam siete budu a potom kupte.
Odpovedať
@barbarc ja som bol na obhliadke asi v 2017/2018...a myslim že stale nič ešte
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň. Síce sa jedná o starší príspevok ale zaujíma ma, či nie sú nejaké nové informácie o IS v danej lokalite. Ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dominika713 Dobrý deň, aktuálne inzeráty v tejto lokalite môžete pozrieť na tomto odkaze https://byval.sk/nehnutelnosti/pozemk...
Odpovedať
@gizmo16 aj ta cena bude potom nakoniec ina 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
V niektorých častiach el. pripojenie dostupné, prebiehajúce územné konanie na ďalšie rozšírenie el. siete. Čo sa týka vody a OV nemám info.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@matho897 ako myslite v niektorych castiach ze su dostupne . len pre niektore pozemky pri tých Korejcoch ? lebo uz sa nejake pozemky predavaju a je v inzerate uvedene že siete su na pozemku a viem že nie sú, maximálne kanalizacia ktora nie je skolaudovana....
Odpovedať
@messue Dobrý deň, napr. v časti rudné - za potokom Jedlovina už je el. sieť rozšírená. Čo sa týka momentálne dostupných pozemkov je tam schválené stavebné povolenie pre ssd na výstavku nových rozvádzačov - viď. úradna tabuľa stránky obce. Voda a kanalizácia tak skoro nebudú.
Odpovedať
@matho897 vďaka za info. Pozrela som si tabulu na ich stránke. Takze na brezniku idu robiť trafo. Konečne. Studňu mame a aj zupmu. Visí to na elektrine vsetko. Ak bude tá, tak to stačí.
Odpovedať
@messue dľa informácii z SSD by to údajne malo byť budúci rok skolaudované. Teraz hladajú dodávateľa na stavbu. Nechajme sa prekvapiť.
Odpovedať
@matho897 @messue Dobrý deň, dovolím si obnoviť tému. Aktuálne sú tam pozemky na predaj , 150€/m2. Rozmýšľame ci ísť do toho, veľmi sa nám paci práve to,že to je mimo obce. Žumpa nám neprekaza, ale čo ta elektrina a voda ? Ak už máte studňu, robil sa už aj rozbor vody? Realitka o tom nevie povedať viac,mame si zistiť sami.
Odpovedať
@miska2907 no ak sa vam chce cakat tak ano, stoji to miesto zato. Len i ked ta cena mi pride taka premrštená že až, ale to je už všade, človek nenavyberá, keď chce stavať. Ked nam navrtali studňu, davali sme si rozbor vody robiť sami, su na to firmy. Čo sa týka elektriny, trafo stanica sa ma stavat v dohladnom case kusok od pozemkov na Brezniku. už je na to aj stavebne povolenie. a chcete kolko m2 kupit? lebo sú tam rozne velkosti pozemkov, a všetky tie čo sa predavaju su od jedneho majitela. fakt sa mu to oplatilo pokúpiť, nenormalne na tom zarobi, my sme pozemok pred 4 rokmi kupili a stál 68/m2...
Odpovedať
@messue ano, riešime tie pozemky co spomínate, iba ak by sme narazili,že tam predava ešte niekto a nemá to zverejnene. Čítala som aj uzemny plan doplnok č.7 o novom vodojeme kopanice, určite najskôr zájdeme za starostkou a spýtame sa jej na konkrétne parcely
Odpovedať
@miska2907 tiež sme za nou chodili pocas vybavovania stavebného. Ona ma prehľad a vie dobre poradiť. Potom mi prosím napíšeš ohľadom toho vodojemu, ked vam da starostka informácie? Ďakujem
Odpovedať
@messue jasne,dám vedieť, pondelok majú úradné hodiny pre verejnosť. A keď ste robili rozbor,vyšla voda v poriadku pitná? A koľko m mate studňu? Ďakujem
Odpovedať
@miska2907 Podľa môjho názoru sú tie ceny premrštené. Keby to bol pozemok pripravený na stavbu - t.j. už pripravené siete na hranici a zmenený účel parcely tak hold. Majitel zrejme vychádza z toho že minulý rok sa predávali v časti Rudné pozemky po 150 a dá sa povedať že sa po nich iba zaprášilo. Elektrika tak ako som písal - dostupné na stránke obce na úradnej tabuly. Komunikoval som aj s technikom SSD - ak všetko pôjde ideálne tak budúci rok by mali kolaudovať. Voda tak skoro nebude - aj keď sú pozemky priamo vedľa vodojemu nedá sa pripojiť pre nedostatok vody. Studňu sme ešte. nevŕtali ale aj keby nie je pitná niak ma to neškrie. Najviac vody sa minie ako úžitkovej. Pijem radšej pivo 🙂 Kanalizácia ak sa nemýlim je iba vrámci celého objektu - nikam neústi ? Možno sa to už zmenilo. Za zmienku by bolo sa popýtať sa majitelov v okolí ako to tam je- momentálne tam je rozsiahla výstavba - všetci kupovali od toho istého človeka. Ja viac k tomu neviem nakoľko moja parcela je trošku inde.
Odpovedať
@miska2907..... Ďakujem ... ano vysla OK, len tak ci tak sa bude davat filter na cerpanie vody , lebo je tam aj vela mineralov. inak na pitie dobra.
Odpovedať
@messue jasne, s úpravou vody počítame, len aj v tej štúdií pisali o znecisteni skrz hosp. Dobytok mocovina a jama na hnoj, tak ste ma potešili, že voda výšla ôk 🙂
Odpovedať
@matho897 prosím Vás, ak mate trošku prehľad, čo evidentne mate, viete aj o iných predajných pozemkoch ? V pondelok sa chcem aj priamo starostky spýtať Ci nevie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@miska2907 Dnes sme tam boli a elektrické siete su uz pri pozemkoch . Kupili ste pozemok? Ďakujem Pekný večer
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?