Šírka príjazdovej cesty pre Nitru

Profilova fotka
Dobrý deň nevie mi niekto povedať aká má byť šírka príjazdovej cesty?Lebo v Nitre to ma každý stavebný úrad vraj inak. Volala som na stavebný tam mi povedali aby som zavolala na dopravné a tam mi nikto nedvíha telefón. Ďakujem
Odpovedať
@neila19 normy a zákony sú rovnaké na celom území SR. Ale záleží o aký typ príjazdovej cesty má ísť. Krátke príjazdové cesty k rodinnému domu z miestnej komunikácii, všetkému potrebnému vyhovejú ak budú šírky 3,5m. Ďalšie podrobnosti podľa konkrétnej situácii.
Odpovedať
Profilova fotka
Nemám vlastnú príjazdovu cestu. Budeme používať príjazdovu cestu mojich rodičov. Na stavebnom úrade mi povedali ze ak tam vyjmeme príjazdovu cestu s číslom parceli, tak nám pozemok odsúhlasia ako stavebný. Tak dnes nám to bol geodet výmerat a pýtal sa ci mi pani na stavebnom nepovedala akú to ma mat šírku. Tak som volala na stavebný a tam mi pani povedala aby som zavolala na dopravné 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
Ale tam mi nedvíhaju telefón
Odpovedať
Profilova fotka
že sú úradníci nekvalifikovaní, to je systémová chyba, ale Váš projektant domu by to mal vedieť. Pretože "cesta" na rodičovskom pozemku je účelová neverejná komunikácia a min. š. je 3 m
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ďakujem za info
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?