Problém s výrubom stromov

Ahojte, podávali sme žiadosť o výrub dvoch smrekov a náletových drevín na pozemku, ktorý je vedený ako stavebný pozemok. Volal mi chlapík zo životného prostredia, ktorý nás maá na starosti, že bola voči tomu vznesená námietka z nejakej nemenovanej organizácie. Pojednávanie bude koncom mesiaca. Aké máme možnosti sa brániť, čo čakať? Má niekto skúsenosti?
Odpovedať
@medula88 ja som z BA a ziadal som o vyrub 4 stromov. Povedali mi na urade, ze tiez je nejaka organizacia ktora sa obcas zapoji do konania a ked sa zapoji tak VZDY poda namietku, robia to len tak z nudy, aby asi vykazali cinnnost... Su nejake obcianske zdruzenie, neviem presne nazov. V zasade to len predlzi process o 1 - 2 mesiace a urad ich vlastne vzdy zamietne... mne urad vycislil spolocensku hodnotu 4 stromov na viac ako 4000 eur na mojom vlastnom pozemku!. A to z toho dva mi "ohrozovali dom". Mal som na vyber, bud to cele zaplatit uradu alebo v tej hodnote vysadit stromy na tom istom pozemku do 2-3 rokov. Vybral som si 2. moznost. S tym, ale ze uz pri ziadosti o vyrub som musel uviest a "vyskladat" tie stromy ktore vysadim... museli tam byt presne minimalne priemery a vysky, pocty ihlicnatych/listnatych atd... proste buzeracia. Potom som samozrejme nieco vysadil, ale vobec som nesplnil priemery atd a mal som z toho dost stress, ze ma zdrbu a neuznaju to... Napr namiesto stromcekov co mali mat priemer kmena vo vyske 1m 20cm som mal 8cm, atd. Pofotil som fotky a poslal im to na urad. Povedali ze "ok", tak mi dost odlahlo.
Odpovedať
@medula88 na katastri to určite nieje vedené ako stavebný pozemok(kataster také neičo nepozná) a zákon o výrube rieši kultúry vedené podľa katastra
Odpovedať
@lukas1115i už sa tu len usmievam....dopadli sme nápodobne - náletové agáty a jeden náletový zmrzačený orech - všetky zdravotne postihnuté, pne práchnivé, duté, na troch zo štyroch agátov žiadne lístie, ani nekvitli - všetky stormy prežraté drevokazným hmyzom - bolo otázkou času, kedy nás pozabíjajú na pozemku a ohrozia nielen vedenie, ktoré zasahovali ale aj garáž. A spoločenská hodnota taká že nám sánka spadla a tiež nám do toho py...ovali z nejakého združenia, našťastie, v našom prípade sa ani neunúvali na obhliadku. Ale tiež musíme nahradiť tú ohromnú spoločenskú stratu v podobe 15 ovocných stromov! To za jeden náletový chcíply orech.Pritom my sme milovníci zelene, plánujeme mať veľa stromov, ale hádam postupne a nie kedy nám nadiktujú na vlastnom pozemku z úradu_ A keď sa kriticky vyjadríš voči takýmto zákonom, tak ťa tu v diskusii napadnú idioti, že sa máš vysťahovať. Čo dodať!
Odpovedať
@lukas1115i ak ide práve o TO združenie, tak jeho predseda je tým celoslovensky preslávený. A ešte sa nehanbí tým chváliť ako údajne prispel k zveľadeniu prostredia touto svojou činnosťou. Užitočná hodnota združenia parafrázujúc istého internetovo známeho chlapíka 0,0,00. Btw. jeho predseda má priezvisko v podobe istého populárneho spevavého vtáka 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 Slávik?
Odpovedať
@tino2 nie nie je to vedené ako stavebný pozemok ale ako zastavane plochy a nádvoria...
Odpovedať
@lukas1115i ďakujem za reakciu, áno aj nam spominal toto ze sa ozvu lebo proste mozu, aby ľuďom zneprijemnovali život... Som zvedavá ako to dopadne... A aka bude vyčíslená spoločenská hodnota.. Fakt čistá buzeracia... Tvoj pozemok a chceš tam stavať - na to je ten pozemok určený ale nie, stromy ktore su tam proste len tak nemozes odstrániť....
Odpovedať
@medula88 ach, je to hrozne, ze taketo problemy nejaka "organizacia" vytvara, otras. velmi smutne, ze clovek si nemoze robit na svojom vlastnom pozemku to, co chce.
Odpovedať
Profilova fotka
To je akoze nasmiech a ak by si im ponukol, ze namiesto nich teda vysadis ine dreviny, ktore uz teda budu aj podla tvojich predstav, nedalo by sa s nimi dohodnut takouto cestou?
Odpovedať
Združenie domových samospráv sa volá organizácia, ktorú zastupuje najdôležitejši človek na zemeguli p.Slávik. Zapája sa principialne do všetkých konaní ohľadom živ. prostredia. Mysli si, ze takto pomaha, no skor skodi. Plati stare zname "iniciativny blbec ..."
Odpovedať
Heh o tej organizacii som uz pocul. Kamos mal s nimi tiez dost patalii kvoli stromom na pozemku. Ze sa ako chce niekomu stoj co stoj strpcovat zivot
Odpovedať
@pistikus mňa by len zaujímalo ako sa pán Slávik o to životné prostredie zasadil osobne, okrem buzerácie iných ľudí na ich vlastných pozemkoch! Lebo je fakt úsmevné, ak niekto pindá do výsadby či zelene na cudzom pozemku, pokiaľ sám tú výsadbu nerealizoval a nestaral sa následne o zeleň - čo sa pán Slávik asi nestaral. Zaujímavé je, že na výsadbe zelene netrvajú v prípade novostavieb na poliach, kde žiadna zeleň nie je a nebola. Ale do starých záhrad, kde zeleň kedysi niekto sadil a nebol to pán Slávik, resp. je tam plno náletovej zelene, ktorú si asi sotva chce niekto vo svojej záhrade zachovať, do toho sa starajú! Najviac pobavila táto samozvaná úderka, keď naši potrebovali vyrúbať dva stromy, ktoré bránili výstavbe domu - prišla úderka aj s obyvateľom priľahlej bytovky - že oni sa na tie dva stromy pozerajú celý život z okna a nedovolia ich teda vyrúbať! No tak sa ich otec spýtal, či tie stromy sadili, či sa o ne starali celé dekády a ako prispeli k zeleni v okolí svoje bytovky okrem riešenia cudzej záhrady! Zhasli ako fajky! Lebo pravdaže s prepáčením hovno spravili pre okolitú zeleň, len mali potrebu doladiť si svoje zakrsnuté egá.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jabadaba Slavik (aka zdruzenie domovych samosprav) ma cele ZP na haku. Jeho hlavny motiv je vytlacit z teba peniaze, aby sa "odhlasil" z konani. Inak zdrzuje, vypisuje somariny (najlepsie bonmoty co som zatial cital su: postavit fontanu, postavit sochu - a to napriklad pri konani na upgrade obrabacieho stroja v interieri budovy :). Skratka copy&paste a odvolava sa. Aj ked zaplatite, to neznamena ze v tom nepokracuje (poznam aj take pripady). Jedina cesta ako na neho je obrnit sa trpezlivostou a nechat urady nech jeho pripomienky (ktore rozposiela po slovensku od Malaciek az po Medzilaborce) zamietne a nezaplatit mu ani cent. Zial, stoji to cas. Toto jeho konanie zial musi niekto legislativne vyriesit (postupy ako na to su zname). Ale na jeho konani a rieseni tohto problemu ma jeden pravnik z mojej rodiny obhajenu dizertacku a titul JUDr. :)
Odpovedať
@mgx našťastie sa ten idiot na našom pozemku neukázal - ale bol účastníkom rozhodovania o povolení na výrub. U našich perlil, ako som písala vyššie. Každopádne je vtipné, ako za štyri náletové stromy v dezolátnom stave ,čo uznali aj obhliadajúci, ktorí sa vyjadrovali k žiadosti o výrub vyčíslili takú cifru ,že nám padla sánka! A namiesto orecha, ktorý bol tiež v dezolátnom stave a navyše nič šlachtené, ale náletová drevina ako všade v našom okolí, nám prikázali vysadiť 15 ovocných stromov presne vymedzeného obvodu kmeňa! Kokos, toto jeden nevymyslí! Jediné naše štastie je, že my máme aj bez týchto kreténov plány vysádzať celý ovocný sad a aj okrasné stromy, pretože zeleň máme radi, ale bez toho, aby nám niekto diktoval v akom časovom horizonte a v akej sume to mám spraviť! Toto považujem za nehoráznosť! Až to bude platiť Slávik a spol. - nech vysadia aj 30 metrové sekvoje, ale za svoje vlastné prachy! Kým to neplatia, nemajú čo pindať.
Odpovedať
inak neviem čo je na tom pravda, ale vraj pán Slávik dostal (konečne) nejakých pár "vzduchom chladených" prednedávnom... riešilo sa to na jedno fóre venujúcom sa doprave 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 - heh, on uz dostal viackrat, ale kedze uz ma zamestnancov ktori tieto liebesbriefy za neho vypisuju, tak ho to zatial nikdy nezastavilo. Otazka je ako je to s jeho aktualnym politickym krytim. Na druhej strane, ak ho zmlatis len tak bez motivu, tak to je v podstate nevysetritelne, lebo podozrivych bude na 100ky alebo na tisice, zavisi kolko ma v danom case rozrobenych konani.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?