Priznanie k DzN 2018, stavebny pozemok

Profilova fotka
Prosim o radu, vypisujem DP k dani z nehnutelnosti, kedze minuly rok sme dostali stavebne povolenie a zmenil sa pozemok tvoreny viacerymi parcelami na stavebny. pochopila som to tak, ze tie iste parcely, ktore sú na stavebnom povoleni uvedene, maju byt v DP. Neviem si vsak rady s tym, ze v tomto case maju uz su na pozemku ine parcely, inzch rozmerov, aj ked cislovanie je zachovane (je to sposobene zapisanim geometrickeho planu do katastra, ktory bol robeny kvoli vynatiu pol. pody pre potreby pozemkoveho uradu). Viete mi poradit, ktore parcely a ako yapisat do DP?
Odpovedať
Profilova fotka
nasla som http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/z...
Odpovedať
@norcima podľa zákona o daniach výmera nehnuteľností je podľa evidencie v KN, avšak pre stavebné pozemky platí ods. 4 "(4) Na účely tohto zákona sa za stavebný pozemok považuje pozemok uvedený v právoplatnom stavebnom povolení až do právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia na stavbu , ktorá je predmetom dane zo stavieb podľa § 10 ods. 2, alebo stavba s bytmi a nebytovými priestormi, ktoré sú predmetom dane z bytov podľa § 14. Celkovú výmeru stavebného pozemku tvoria parcely, ktorých parcelné čísla sú uvedené v právoplatnom stavebnom povolení." Pokiaľ v DP uvedieš parc. č. a výmery podľa SP, tak dodržíš ustanovenie ods. 4 uvedeného v zákone.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?