Pozemok v zime

Zdravim vás...máme hotovú platňu, pokračovať budeme na jar. Mám však zaplatený porobeton, stavebniny ho chcú doviezť na pozemok. Kupovali ste niekto materiál, ktorý bol na stavenisku v zime? Je to ohradené pletivom, ale bez brány. Mám hľadať nejaké náhradné uskladnenie, čo však bude vyžadovať ďalšiu dopravu, alebo to neriešiť? Bude na paletach, zafoliovany. Vďaka
Odpovedať
@angel1 vy viete ako to máte ďaleko ako sú susedia. Ja som mal veci normálne na pozemku bez oplotenia a nič som neriešil keby niečo sused by volal lebo máme dobre vzťahy. Kamera alebo pasca sa dajú stále nainštalovať
Odpovedať
No sesedia sú trochu ďalej. Figu by videli. Fotopasce kúpim
Odpovedať
https://www.spyobchod.sk/bateriova-so...
Odpovedať
@angel1 a co by sa s nim malo stat? Ma dostat nohy? Ak si myslis ze ti ho dakdo pride nakladat rucne tak na to zabudni dnes su uz aj zlodeji lenivy. Ked mas stlpiky aky je problem kupit 2 sietoviny a jednu retaz? A branu mas hotovu.
Odpovedať
s tym, ze bude hentak vonku, na samotny matros to vplyv mat nebude. ako tie pasce a mozno kamerka by sa zisli, no sanca, ze dostane nohy, neviem, komu by sa to chcelo v takych mrazoch rozoberat rucne
Odpovedať
@valzem no to ano, paletu zoberie niekto, kto ma auto s rukou. Nad nami vykradali budy, pobrali lopaty, nastroje,....ale material nie.
Odpovedať
Normálne ho uskladnite, najlepšie na platňu, ak sa bojíte, tak palety otvorte. Brať to nikto nebude, trvá to dlhšie, je s tým plno hluku a každý má poruke mobil.
Odpovedať
známy mi rozprával príbeh (je to staré asi tak 10 rokov cca) kedy začali stavať u nich na ulici jeden dom, spravili platňu a takto navozili tehly/kvádre. Jedného dňa prišlo auto naložilo všetky palety rukou a odišlo. O pár dní u nich sused zvonil či nevidel špz toho auta lebo im ukradlo všetky palety. Nikto sa neozval, netočil, keď ten materiál brali, budúceho usadlíka nikto ešte poriadne nepoznal a mysleli si, že možno ten materiál reklamuje, možno firme nezaplatil atď atď...
Odpovedať
@sousedekovci89 hmmm ako tak to isto nepotesilo. AKo tiez by som popremyslal, ci by som nechal material len tak na pospas na nezabezpecenom pozemku. Doba je tazka, material drahy a ludia ako vidim nevypocitatelni
Odpovedať
tiez si myslim, ze s tym by sa nikomu asi nechcelo stracat cas. podla mna netreba hladat ine miesto, kludne by som to nechal na pozemku.
Odpovedať
Kto chce psa biť, palicu si nájde a kde je vôľa tam je cesta. Ak má niekto seriózny záujem, s rukou to má naložené za chvíľu. Isto by som to nenechal len tak bez dozoru. Buď sa dohodnúť so susedmi, alebo fotopasce s detekciou pohybu. Ale takou spoľahlivou, aby to nedetekovalo vždy keď zasvieti slnko alebo zafúka vietor do stromu. To je taká na kočku detekcia. A veľmi dôležité je si naplánovať akčný plán čo robiť, keď zazovní telefón alebo príde MMS o tretej ráno, že sa niečo deje. Pozrieť si druhý deň na videu ako to nakladá auto bez ŠPZ asi nebude dostatočné.
Odpovedať
Profilova fotka
@ralf364 hmmm presne tak, ono ani na tých susedov sa proste len tak spoliehať nemôžeš a zvlášť ak sú ďalej od pozemku. Ja by som to asi len tak tam nenechávala
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ak budu vidiet, ze sa tam nik nepohybuje a je to neoplotene, vies to je podla mna velky risk a pre niekoho sikovneho matros zadarmo bez namahy
Odpovedať
Profilova fotka
ludia su vynaliezavi a takto nechraneny material je podla mna velmi lahka korist a bol by zazrak, ak by si ho nikto nevsimol. takze ak je moznost, ulozila by som ho radsej niekam inam
Odpovedať
@angel1 Som v rovnakej situácií ako ty. Dokončená platňa a murovať plánujem hneď na jar. Palety s materiálom mám hneď vedľa platne. Verím, že sa tomu nič nestane. Spolieham sa nato, že pozemok mám v intraviláne a sused vedľa mňa a predo mnou. Materiál nechávam tak ako prišiel, vo fóliách. V stavebninách mi povedali, že to môže takto do jari ostať. Vraj je to dokonca lepšie, pórobetón trochu preschne.
Odpovedať
mas to aj niecim pozakryvane, ci len tak cisto polozene, ako to prislo a ani pod nejakym pristreskom?
Odpovedať
Na Slovensku ti ukradnu aj tu fotopascu.
Odpovedať
@packo01 budem to prikryvat
Odpovedať
@avantime heh presne tak
Odpovedať
@angel1 napadla mi taka blbost... neviem ako mas platnu voci ceste, ale kebyze mas niekde v okoli bager a povies mu nech Ti tam vykope jamu alebo urobi kopec aby sa k tomu nedostalo auto s rukou, tak to uz naozaj odradi kazdeho a nestoji to nic... 😄 Vo vseobecnosti myslim take riesenie co by odradilo pripadneho zaujemcu. Nieco co treba pracne a hlucne odstranovat, je lacne a za den nainstalujes. (aj tak fotopasca stoji aspon 100EUR)
Odpovedať
@igor256 to nie je blbost, to idem realne urobit, lebo cez prijazd idem este napajat nejake siete. Takze to prekopem a necham tak. 😉
Odpovedať
Samozrejme clovek je tvor vynaliezavy ale kradnut porobobeton na celu stavbu ? Kolko je toho paliet? 10 a viac urcite... Kym clovek rucne nalozi, tych 1000ks tvarnic tak to zaberie cas, a hlavne aj miesto kam ich nalozi. Auto s rukou ked bude nakladat palety tiez to potrva ale hlavne pochybujem ze "dopravca" pojde do takeho "kšeftu". Vykomunikuj so stavebninami nech ti to uskaldnia do jary u nich. Ponaucenie do buducna, nikdy neplat celu sumu dopredu ,, ci uz za material alebo robotu.
Odpovedať
@devices dopravca nemusi vediet alebo sa moze tvarit ze nevie. Mna sem len poslali, z tohoto cisla mi volal taky v monterkach nech to nalozim a nech mu zavolam ked budem v dedine povie mi kde presne... a co urobis?
Odpovedať
Fakt staci rozbalit tie palety a mozno prikryt inou plachtou a myslim, ze ziadna ruka ich uz nenalozi. Dost by som pochyboval, ze sa to niekomu aj tak bude chciet, ale neviem ako velmi od sveta je to odrezane. Kazdopadne sa to da vzdy nejak stazit, ci uz nejaku jamu aby sa nedalo prist blizsie alebo to nejak zoskrutkovat kadejakymi drevami aby sa to nedalo na pockanie rozobrat. Kazda komplikacia zlodeja odradi.
Odpovedať
To nie je zlý nápad tie palety nejak zapratať, aj tým sa minimalizuje možnosť odsudzenia
Odpovedať
Ono nie je nevyhnutne skladovat material niekde inde, ak je teda ulica aspon ako tak obyvana. Treba ho vsak zlozit aspon niekam do zadneho rohu a ako tu uz bolo pisane, trocha zapratat vstup k nemu od cesty
Odpovedať
dakujem za nazory aj odpovede. Idem urobit vykop cez prijazd, je to najlacnejsie riesenie. Na jar tam budem tahat vodu. Samozrejme, mam tam 4G kameru, ktora je v stromoch a uspesne mi posle vyzvu do aplikacie, ked tam beha nejaky pes, tak mozem obcas kontrolovat.
Odpovedať
@angel1 nooo to bude podla mna postacujuce a bude to ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?