pozemok s mŕtvym vlastníkom

6. apr 202190

Dobrý deň, mal by premna niekto konkrétnu radu ako postupovať ? chcel by som odkúpiť susedný pozemok kúsok ornej pôdy, no na katastri som sa dozvedel, že vlastníci sú dve osoby ktoré zomreli niekedy v roku 1942. Nič viac tam nieje. Pozemok ani nespravuje SPF. Ako viem pozemok získať ? dočítal som sa len niečo o spôsobe cez vyvolanie dedičského konania ak neprebehlo .. Niekto mi aj hvooril, že sa dá ísť cestou , kedy sa za pozemok složí v jeho hodnote zábezpeka na súd a ten po zistení pravoplatného vlastníka terajšieho mu peniaze dá. Je to vôbec možné ? Dakujem

• Jediná možnosť je dohľadať dedičov mŕtvych vlasníkov a obnoviť dedičské konanie a potom to od nich kúpiť.

• @podko  ďakujem

• navsteva notara pomoze. super ze tam neni pozemkovy fond.

• Sponzor fóra
  • @stefan222  notár na vyhľadanie dedičov ? V práci to ako funguje, zistím či prebehlo dedičské konanie a na koho, len ak prebehlo prečo niesu zapísaný na LV .. ak neprebehlo tak môžem ja požiadať o dedičské konanie ? A ak aj áno a oni mi to odmietnu predať tak som len mal robotu nadarmo ? Dakujem

• @borislutisan  áno čisto teoreticky môže nastať aj takáto situácia 🙂

• @borislutisan  Áno, môže sa stať, že ti to nepredajú. Možno dediči ani nevedia, že ich predkovia niečo vlastnili.

• Je vela sposobov

• mozno sa zriekli dedictva, ze mohla tam byt tarcha, alebo nechceli platit dedicke konanie atd atd.

• ja som sa zbavil kopu pozemkov ,lebo som dedil niekde len 1/64 pár m2 a viac by stál zápis, ale nechal som to obci a je to ako obecný pozemok

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    mini-bagre.sk
    Stará Ľubovňa
    Predaj minibagrov a ministrojov pre profesionálov aj zábavu. Pre začínajúcich podnikateľov, stavebníkov, architektov, alebo ku stavbe domu.
    Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
    Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
    Články od našich partnerov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
    Archív článkov od partnerov