Pozemok s mŕtvym vlastníkom

Dobrý deň, mal by premna niekto konkrétnu radu ako postupovať ? chcel by som odkúpiť susedný pozemok kúsok ornej pôdy, no na katastri som sa dozvedel, že vlastníci sú dve osoby ktoré zomreli niekedy v roku 1942. Nič viac tam nieje. Pozemok ani nespravuje SPF. Ako viem pozemok získať ? dočítal som sa len niečo o spôsobe cez vyvolanie dedičského konania ak neprebehlo .. Niekto mi aj hvooril, že sa dá ísť cestou , kedy sa za pozemok složí v jeho hodnote zábezpeka na súd a ten po zistení pravoplatného vlastníka terajšieho mu peniaze dá. Je to vôbec možné ? Dakujem
Odpovedať
Jediná možnosť je dohľadať dedičov mŕtvych vlasníkov a obnoviť dedičské konanie a potom to od nich kúpiť.
Odpovedať
@podko ďakujem
Odpovedať
navsteva notara pomoze. super ze tam neni pozemkovy fond.
Odpovedať
@stefan222 notár na vyhľadanie dedičov ? V práci to ako funguje, zistím či prebehlo dedičské konanie a na koho, len ak prebehlo prečo niesu zapísaný na LV .. ak neprebehlo tak môžem ja požiadať o dedičské konanie ? A ak aj áno a oni mi to odmietnu predať tak som len mal robotu nadarmo ? Dakujem
Odpovedať
@borislutisan áno čisto teoreticky môže nastať aj takáto situácia 🙂
Odpovedať
@borislutisan Áno, môže sa stať, že ti to nepredajú. Možno dediči ani nevedia, že ich predkovia niečo vlastnili.
Odpovedať
Je vela sposobov
Odpovedať
mozno sa zriekli dedictva, ze mohla tam byt tarcha, alebo nechceli platit dedicke konanie atd atd.
Odpovedať
ja som sa zbavil kopu pozemkov ,lebo som dedil niekde len 1/64 pár m2 a viac by stál zápis, ale nechal som to obci a je to ako obecný pozemok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?