Pozemok- dedicke konanie - hladanie pozostalych

zdravim, chcem sa opytat ci nahodou nepoznate firmu ktora hlada pozostalych k dedicskemu konaniu k pozemku, kotory je po nebohom viac ako 30r nevysporadany.. DAkujem
Odpovedať
@fotox3 neviem či taká firma vôbec existuje musíš poznať aspoň základné údaje o nebohom a zistiť všetkých jeho dedičov je fuška, ja som hľadal po prababke žiaden daľší zápis v katastri už nebol, dedili dohodou no nikde to nebolo poznačené a to mala 13 detí našiel som len niektorých žijúcich ani tí nepoznali všetkých dal som čestné prehlásenie že len časť sa našla a posledný dedič bola moja mamaa po nej len ja a bratove deti, to je tak pre program Pošta pre teba kde hľadajú rôznych ľudí cez TV
Odpovedať
@duzu čiže vám stačilo cestne prehlásenie ze sa viac dedicou nepodarilo nájsť? A dedicske konanie prebehlo riadne? Tiež ma tato téma zaujima, mame podobny problem
Odpovedať
@jolaus100 áno , už je to zlegalizované všetko , jeden pozemok na diaľnicu bol problém asi 13r. niekedy dávno ho "zobrali Komôši" a bolo treba nájsť svedkov susedných parciel po 40 r. ale aspoň rástla cena za m2 , i ked prvý dedič sa už toho nedožil, mám dojem že to naťahovali schválne, vždy bolo kopec výhovoriek od meníme mapy po zmenu kto preberal celú agendu rôzne organizácie
Odpovedať
@duzu Nechcem vrtat,ale co v pripade ak po nejakom case sa nejaky dedic predsa najde? Zakon je pistaveny tak,ze ak sa najde dedic alebo majetok porucitela/ky, tak je to dovod na obnovu dedicskeho konania.
Odpovedať
@marcel714 to sa môže stáť a môže dať i na súd no mám vyjadrenie od ostatných že vedia ako sa dohodli na dedení ústne, ja sa len poteším ak sa nájde nejaký vzdialený príbuzný lebo sme robili i rodokmeň , rodín ktoré žili spolu, i ked to neznamená že sú i biologický príbuzný, lebo nevieš ktorému chlapovi sa máš pozdraviť ako k otcovi
Odpovedať
@fotox3 Najskôr by bolo dobré povedať o aké "nevysporiadanie" sa jedná. Či tam máte neznámeho vlastníka v správe SPF, alebo tam máte človeka aspoň s dátumom narodenia ale nič viac k nemu nie je. Dajte čo najviac informácií (Nemusíte tu písať meno toho človeka 🙂 ). Inak je to len hádanie možného riešenia...
Odpovedať
@karol223 jedna sa o to ze mam v 1/2 parcelu s mojim pradedom viem datumi nar. umrt. ale neviem kolko mal pozostalych (mal plno deti, nikto nevie presne kolko mali oni deti kto este zije kto nie, kde su) haldalo sa aj po matrikach ale su rozlezeny (resp. boli) vsade mozne po slovensku to je az nerealne zistit..
Odpovedať
@fotox3 Všetko je možné zistiť. Záleží len na tom koľko času a energie ste ochotný do toho investovať. Ak poznáte aspoň jedného oprávneného dediča po pradedovi tak ten človek nech podá na príslušný súd návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva po poručiteľovi kde uvediete túto parcelu (neviem či chcete aj riešiť aj prípadný iný majetok). Do návrhu sa uvedú všetci známi dediči ktorí by mali dediť, ďalej pripoíte všetky listinné dôkazy ako sú rodné listy, úmrtné listy, listy vlastníctva atď. . Súd návrh prejedná a podiely prevedie na dedičov. Vy ich následne ak sa s nimi dohodnete budete môcť odkúpiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?