Pozemok Bytča - Považská Bystrica

Zdravím, už sme zúfalý so snúbenicou,obaja chceme bývať v tejto lokalite,najlepšie Predmier,Maršová-Hrašov,Plevník a Považská-Teplá. Píšem listy,volám,sledujem internet už pol roka pod dom a nedarí sa mi nič zohnať. Potom sa dozviem, že sa predalo 10 pozemkov (už predom dohodnutých) a ešte ma dorazilo, ked v Kauflande na vozíkoch " Vykupujeme pozemky". Prišiel som sa poradit so skušenejšími a poprípade možno narazím aj na niekoho,co ma záujem predať pozemok v týchto lokalitách. Cenu si predstavujem bežnú cca 35-45€ m2,podla vlastnosti pozemku.
Odpovedať
Moja skusenost - treba sa pohybovat po vyhliadnutych lokalitach a na drzovku sa davat do reci a vypytovat sa domacich. Vela pozemkov nikde neinzeruju, ale ked sa najde zaujemca, tak predaju. Aj my sme sa takto dostali k pozemku - boli sme v spravnej chvili na spravnom mieste.... ;-)
Odpovedať
@zuzimia Presne takto...treba sa vypytovať,prechádzať sa po meste ,dedine kde máte záujem kúpiť pozemok...My sme nedávno kúpili pozemok,začíname stavať a každý víkend sa pri našom pozemku zastaví aspoň jedno auto a pýta sa či v danej lokalite náhodou nepredáva niekto pozemok ....Či nevieme niečo z počutia... @budix
Odpovedať
Teraz to tak už budem musiet robiť,pýtať sa byť otravný... Ale nechápem,čo robili ludia posledných 15 rokov,ked taraz stavaju 40 ročný,další zase len na "investiciu" a potom firmy čo to vykupuju vo velkom. Mladý to maju teraz ťažké,keď maju taku konkurenciu... dost ma to vytáča,človek chce,chce aj normalne zaplaťiť a nedá sa.
Odpovedať
@budix Co je na tom ze stavaju 40 rocni? Vsak cosi posetrili, su dobre podmienky tak stavaju. Ci kazdy si ma zobrat hypo hned za mladi na tristo rokov? Nechapem. Vela z tych co dnes stavaju cakali dlho na vhodnu chvilu. Skus sa ist popytat v Predmieri pri vyjazde smerom na BY ako sa ide k prefe, tam su novostavby a vyzera ze este sa aj da stavat, siete su. Taktiez by som na Tvojom mieste mozno zaradil do vyberu aj druhu stranu Vahu - doliny smer stiavnik, papradno, prip. mala bytca. Vsetko to mas na skok na dialnicu. Event. este aj hlboke, kotesova sa taktiez stavia dost, svedernik resp. marcek.. Drzis sa na dost male uzemie (alebo to aspon tak vyznelo z toho co pises).
Odpovedať
@budix ty si skvely 😄 predstavujem si normalnu cenu: 35-45E/m2... pritom si predstavujem normalny plat 2000... (tym chcem poukazat na to, ze su dnesne platy pomerne vysoke, co sa odrazi na cene realit) kedy bola doba ze sa mlady zobrali a postavili si dom? za sociku to bolo tak, ze im ho postavila cela dedina z toho co sa zohnalo, alebo dostali byt. ziadne take ze na kluc a prist s igelitkami a nastahovat sa... nikdy taka doba nebola... teraz si bud sikovny (alebo to nazvi zufaly) a hladas nekonecne dlho az kym nenajdes co ti vyhovuje... asi je logicke ze keby to bolo tak mega dostupne, ze pozemok 20, dom 60 tak to pri dnesnych platoch robia vsetci... ja som zil s rodicmi na sidlisku a pre mna ti co mali domy boli milionari... tak sa zamysli ci sa nestazujes az prilis...
Odpovedať
Ja sa nestazujem na plat,mam nadpriemerny,ani ceny mi nevadia,okolo tej sumy sa tu pohybuju. S výstavbou domu tiež nevidím problém... "ta doba" bola,ze pozemky sa davali v krcmach za pivo v dedine,teraz clovek musi bojovat o kazdy m2. Ide o dostupnost pozemkov na predaj alebo skor vysokoý dopyt. Ale dakujem za komentar k téme.
Odpovedať
@budix ved prave o tom hovorim... ze mas nadpriemerny plat a chces lacny pozemok. ze to tak nefunguje... a inak neviem v ktorej krcme sa davali pozemky za pivo. pri pozemkoch je problem ze ked ich je malo tak nepostavis nove (teda jedine zeby si vyrubal les...)
Odpovedať
Lacný nechcem,chcem za beznu cenu na danu lokalitu,nehladam pod cenu. Neviem odkial pochádzas,ale u nas ZA kraj to bola bezna prax davat pozemky (role,luky) kamaratovi a tak. Uz som zacal hladat a pytat sa na stare budovy,znamy to zdemoluje. Tak dakujem zatial,ak by sa niekto nasiel z tejto lokality,tak ma prosim kontaktujte.
Odpovedať
@budix pokial ti nevadi tahat IS ako elektrina a kanalizacia cca 125 meteov tak by som o jednom vedel 😄 voda je v dosahu...pripadne si das navrtat ...ale.elektrinu treba potiahnut....ale za tu cenu co ponukas za meter sa do tpho zmestis aj s pozemkom....pretoze ten pozemok je celkom za lacno ....sice.je mimo zastavaneho uzem8a obve ale da sa tam udelit vynimka
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Elektrarne sa ani k výkladu zákona nevedia vyjadrit telefonicky ,napisal som e-mail na elektrarne oficialne,predpokladám,že to mesiac potrvá...
Odpovedať
@budix čakaj len to, že po mesiaci ti pošlú list, že potrebujú ešte ďalších 90 dní 🙂 vlastná skúsenosť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
No,uvidim,človek sa už tešil a ono zas nejaky zadrhel 😄 Darovaný pozemok ma na katastri,podla ROEP a merani v terene 2300m2 a na LV je 1911m2,este tam je Ečková a teraz sa dotahovat so susedom,komu to zle vymerali,lebo sa jedna o metry na sirku pozemku. Podla geodeta tam my mame 2300m2 oficialne a ze LV bol zalozeny zle (metre2). Tak som zvedavý,príde to pomerať 😄
Odpovedať
@budix @igor256 no neviem kde postavila komu dom dedina či stávalo sa v krčme..... Rodina chodila pomôcť, sichty sa evidovali a potom odrabali. Dokonca bolo tak ze 1 smena tesara bola za 3smeny pomocníka. Miešačka 3smeny pomocník. A potom si musel veľa toho urobiť sám, alebo zaplatiť. A stavali mladí zaraz po svadbe. 23-29 rokov a mal dom. Lenže vtedy sa nedovolenkovalo, zurky neboli, súrodencov bolo viac, a žilo sa na drzkovej 3roky..... Co ste vystrngali to máte.. Tak neplacte ..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobry den chcem sa spytat ake mate skusenosti s pracou v Bytci v Ar shelving /stary technometal...ponukli mi pracu a neviem co mam ocakavat. Za pomoc vopred dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?