Pozemok 480m2???

Profilova fotka
stačí na stavbu domu + nejaký priestor na trampolínu a grilovanie + garáž?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Pozemok stačí.. záleží aj od rozmerov.. ale to vážne musí byť tá opacha trampolína v každej záhrade? Fakt radšej 10 krát zaplatím decku trampolínu niekde v obchodaku ako si pchať tu opachu do záhrady..
Odpovedať
Profilova fotka
@viperko hej,? No mne pomohla schudnúť už 5 kíl a malý má pohyb a necumi stále do tabletu a nič nás to nestojí a zahráme sa v nej všetci.
Odpovedať
Profilova fotka
@viperko vidno ze este ziadne " decko " nemas.
Odpovedať
Profilova fotka
@simik22 a to sa nemôžem vyjadriť keď nemám? Ako si na to prišla? Lebo som použil magické slovo "decko" tak som bol hneď zaradený? Pre mňa to je záhradná opacha ktorú vidno v 90% záhrad ako módny doplnok na chvíľu...
Odpovedať
@viperko ak by si mal dieta, hovoril by si inak a aku hlupost, ze radsej 10x zaplatis by si zo seba nedal ... aka opacha pre boha? ved je to na zahrade 2mesiace, potom to zlozis a das na pojd a moju ani pomaly nevidno, z jednej strany dom, z druhej vinic, z tretej bazen, no len od chodnika ju kus vidno, ach ... ze opacha :-D :-D :-D P.S. skacem na nej a blaznim sa tiez, tak kazdy druhy den :) @katka310 staci ... pekny poschodovy dom a da sa to, ale miesta bude malicko, ale pojde to.
Odpovedať
@katka310 niekomu stačí aj 350m2 niekomu ani 1000. je to veľmi individuálne. Ak potrebuješ presvedčiť tak počítaj: dom 140m2 trampolína 7m2 garáž 24m2 terasa na grilovanie 15m2 spolu 186m2 záver : pozemok vyhovuje :-)
Odpovedať
@viperko veď je to super cvičenie, jasné, aby si sa rozhýbal tak polezieš k nákupnému centru do masovky, vystojíš rad na trampolínu, zacvakáš a odskáčeš si v "kultúrnom" prostredí svojich 5 minút.....Niet nad davy v obchoďákoch, úplne oblažujúce! :-p Skôr by som mala obavu o rozmer pozemku.
Odpovedať
@viperko opacha je aj prekrytie bazena, aj destke ihrisko s hojdakcou a domcekom..... tramposka sa da dat "do zeme" @katka310 Ak ti tam povolia stavat tak pozemok staci.
Odpovedať
Profilova fotka
@viperko sorry ale zjavne ani zurky nerobis kks nam sa to ujalo a skakali aj dospeli na tom len uv ziarenie jej dalo nafrak lebo sme ju mali vonku nonstop.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba a hned na to do mekaca :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka310 bohate staci ked ma rozumne proporcie este budes musiet aj kosit :-)
Odpovedať
Katka ja mam 440. (130 bude dom, 21 terasa, 9 zahradny dom, 25 parkovacie miesto) Riesil som z ci to je malo, ci radsej poschodak a poviem ti ze to fakujem cele uz. Radia tu vseobecne ludia co byvaju v blokoch cely zivot s vybehom 6m stvorcovych, ludia co podedili pozemky, ludia co maju peniaze ku ktorym sami nevedia ako prisli a tak si kupili. Cest vynimkam. Viem si predstavit aj 1000, 2000 ale mozem povedat ze som si cestne zarobil a kupil ten svoj kusok zeme pri velkomeste kde stoji meter tolko co neda niekto za nakup na cele vianoce. Nejdes pestovat kukuricu, zemiaky, mak ani sadit jablone na hrabanie listia a fury opadanych jablk alebo 16 metrov vedla domu na auta ktore nikdy a nanic nepojdu za dom. Zakladom je mat priestor v dome kde budes v podstate 80% casu a ist na terasu a mat obraniceny oriestor ore deti. Nepotrebujes si vytvarat albumy typu NAS SEN SA PLNI a davat bazeny, vyrivky a kadeco co zvacsa ludia ani poriadne nevyuziju len to dobre vyzera na facebooku a kazdy lajk "potesi". (Nejak som sa rozpisal)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pacil sa mi post nadomnou, ale na bungalov to je maly pozemok :-) i bez trampoliny
Odpovedať
@rkorba velky a maly je relativny pojem pre kazdeho osobitne. Tych 500-600 je je zaklad kto ma menej musi sa uskromnit a ubrat z pohodlia a inyvh veci. Deti nahanat na dvire nebudem, natiahnem len ruku z terasy :D
Odpovedať
Ja akurat riesim dilemu, ci zacat stavat tento rok a mat 13m garazovu branu od brany pozemku, alebo na buduci a znizit to na 8m :-) Pri 24m sirokom pozemku to je rozdiel vaseho domceku na stracej nozke bez terasy :-| Uz to tu bolo riesene mnohokrat, staci si najst prislusnu temu a nezahlcovat uz zahltene forum duplicitnymi temami, lebo pred tym sa riesilo 500m2 a teraz 480m2 ???!!!
Odpovedať
@rkorba myslite slecnu? pani? Niekto ma niekto nema pozemok a asi aj naladu ako citam taky jemny ton... :)
Odpovedať
Profilova fotka
@viperko vyjadrit sa mozes, ale ked deti mat budes , tak budes zmyslat inak. Teda dufam, ze nepovies synovi ze mu nekupite vysnivanu trampolinu, lebo sa vam nehodi na zahradu. A tvoje decko bude chodit po susedoch , ci si moze zaskakat :D Neviem ako ty, ale my sme sa rozhodli stavat dom, aby sme mali vsetci volnost a pohodlie, ci rodicia ci deti. Zahrada moze byt pekna aj s trampolinou, ci detskou smykackou
Odpovedať
Treba si overit aj uzemny plan, u nas je napriklad dane, ze dom musi byt 7m od cesty a teda pri polovicnom pozemku ako mame (mame 850m²) by dom bol na konci pozemku a teda vsetky tie "radosti" by museli byt bud vpredu, kde ale treba mat parkovanie alebo po bokoch, ak je pozemok dostatocne siroky.
Odpovedať
@viperko to som si aj ja myslela,ale ked vidis ako sa na nej decka blaznia,tak by si tu opachu natrepal do zahrady,aj keby ti zabrala posledne miesto :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dost rozdiel je aj mat 500 alebo teda 480 m2 pravdidelny obdlznik alebo atypicky tvar. My nemame obdlznikovy, mame cca 530 m2 ale vela z dvora nemame kedze ten tvar je taky aky je. Nam to ale staci, vojde tam aj dvojgaraz aj nejaka kolnicka, terasa a manzel aspo nebude musiet tolko kosit ;-)
Odpovedať
@katka310 Samozrejme ze staci. Treba to trosku rozumne rozvrhut a pohodicka. Ak clovek vlastni mensi stacil by aj ten. Ten kto ma velky pozemok nestacilo by mu to. Samozrejme je to vsetko otazka moznosti a financii. Ale ako si vsimam u nas su pozemky 500m2 su standardom a vsetci sa daju aj s trampolinami a bazenmi. Aj ked som viacmenej zastanca asi dvojnasobnej plochy. No to je v nasej lokalite tazko zohnat za normalne peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne osobne by stacil, kedze byvame v byte. Treba si najst vhodny projekt domu a clovek si vie aj na takomto pozemku vytvorit dostatok miesta. Zalezi hlavne od toho aku mas predstavu, ake miesto by vam malo ostat. Trampolina je inak podla mna zbytocna, tak aspon mna by to nebavilo mat doma.
Odpovedať
pozemok stačí nestavajte trampolíny a ihriska pre deti -venujte sa im ,pohrajte sa s nimi
Odpovedať
Profilova fotka
@katka310 ak neplanujes sad a zeleninovu zahradu tak staci. To co komu tu vyhovuje je uplne bezpredmetne. Ty si premysli co tam ty chces mat a co potrebujes a hlavne na co mas. Niekomu nie je dost dobre nic, inemu aj malo staci, neusis sa pytat cudzich ludi, ty si urci priority a to ze inemu taky model nevyhovuje je uuuuplne jedno.
Odpovedať
@wolodymyr na duplovaného! :-N
Odpovedať
@katka310 ahoj aj my sme zdedili dom aj s podzemkom a tiez ma len necelych 480m2 a z vysokej chalupy sme si prerobili bungalov s obytnou plochou 100m2 a je super a vonku sme spravili terasu aj pristresok pod auto ale nam tona robotu aj vykurovanie a upratovanie staci ved prv ako ludia zili aj v jednej izbe boli vsetci a mali sa radsej ako dnes aj si viac pomohli a dnes vam ani svoji nechcu ist pomoct lebo su od rana do vecera v praci mali sa aj radsej dnes kazdy vysoky plot aspon 2m az nikto nevidi my do dvora ale je dnes ina doba a je taka zla a ty ked sa nechces zarucit do konca zivota tak ti to kludne staci ved nechces byt cely zivot otrokom domu a velkeho podzemku hlavne aby si to stacila upratat lebo poznam ludi co maju velky dom a bordel v nom .To je moj nazor a na dvor ti kludne vojde este aj hojdacka aj pieskovisko aj stromky okolo plotu a aj tu trampolinu tam das sak niaku velku opachu nemusis mat na dvore ved predavaju aj mensie .
Odpovedať
Nezabudni ze aj pred domom musis mat nieco a to sa ti rata uz do pozemku...takze tak
Odpovedať
My máme dom postavený na 394m2 a máme kde grilovať 😁
Odpovedať
@viperko dobre vravis...presne takto u suseda,vidno tam nejaky pohyb, len ked nou hybe kvôli koseniu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@cina1 veď áno. Jasne nájdu sa výnimky kde je využitá ale čo vidavam v okolí deti to doma baví tak týždeň či dva a potom to upadá. Slnko ich pekne ničí a je z toho raroha na dvore. Ale tu už mi pár jedincov spravilo rovno psychologický posudok mojej osobnosti lebo som brnkol na strunu :-p
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?