Pozemky susedia vlastníctvo

Niekto podobnú skúsenosť.? Vedľa nášho rozostavaneho domu je "bermudsky trojuholník" Nikoho to tam nezaujímalo nejaká nevysporiadnana parcela 50 rokov. Figurujú tam 5ti účastníci. Suseda teraz tvrdí že to bude riešiť cez pozemkové fondy,(vôbec neviem nič o pozemkových fondoch, prečo to tak chce riešiť atď... Ak by ste náhodou niečo vedeli napíšte čo s tým má PF spoločne) A samozrejme si za to pýtajú poriadnu palku... Je tam dokopy 70m2 Ako ste postupovali, riešili ste niečo takéto podobne Ďakujem
Odpovedať
@pinacolada19 A ty s tým máš čo spoločné? Veď keď to nie je tvoj pozemok, tak prečo ťa to trápi?
Odpovedať
@chrobak7 chcem to kúpiť a postaviť tam garáž
Odpovedať
A čo ti v kúpe bráni?
Odpovedať
Moja chyba mala som to upresniť hneď na začiatku. Môj otec je jeden s účastníkov čiže nie je problém , jeden absolútne nesúhlasí a 3ja si pýtajú neskutočne peniaze. Respektíve je to aj záhradné v našej záhrade už neskutočne dlho.. Ešte keď to môj dedo kupoval dávno dávno...
Odpovedať
Cena sa odvija od trhu, takze kolko si zapytaju je čisto na nich. Buď sa dohodnete alebo to podáš na súd a sud rozhodne o vysporiadani podieloveho spoluvlastnictva
Odpovedať
@pinacolada19 Ak s tým dobrovoľne nesúhlasia, môžeš dať na súd žalobu o vysporiadanie spoluvlastníctva, ako uviedol podko, ale nemusí to dopadnúť tak, ako si to predstavuješ. Predpokladám, že ten, čo nesúhlasí, je sused z druhej strany.
Odpovedať
Tie záhrady vedľa nás majú 12-14 účastníkov. Ma tam podiel ale obbe sú nevysporidane,
Odpovedať
@pinacolada19 To ten malý pozemok 70 m2 má 14 spoluvlastníkov? Však si písala o 5 vlastníkoch. A nemýľ si pojmy účastník a spoluvlastník. Kto je podľa teba účastník? Najprv pozri, koľko spoluvlastníkov má ten pozemok na liste vlastníctva. Ak je to viac, ako 10, a nebodaj bude niektorý mŕtvy, tak na to zabudni a nechaj to tak.
Odpovedať
Profilova fotka
hmmm neviem, ci to nebue len dlhy a vycerpavajuci boj s tym, ze sa ti to aj tak nakoniec nepodari. maly pozemok a vela vlastnikov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?