Poraďte - stavba mimo územného plánu

Ahojte Už si neviem rady, spolu možno na niečo prídeme. Mám pozemok v 1/1 v CHKO a chcela by som aspoň nejakú rekreačnú chatu postaviť. Problém je, že pozemok je orná pôda, extravilán, mimo zastavaného územia obce. Suseda, s ktorou hraničím má poschodový domček, ja už stavať nemôžem. Na Stavebnom úrade mi bolo povedané, územnú plán sa meniť nebude, lebo okrem mňa sa oň nikto nezaujíma. Teraz obec čaká v tomto roku na úpravu pozemkov, čo môže trvať min.5 rokov. A potom podľa toho ako sa všetko vykrištalizuje možno budú premýšľať nad zmenou UP. Môžem si podať žiadosť o zaradenie parcele do budúcna, ktorú zaevidujú. Dokonca som sa pokúsila o individuálnu stavbu so súhlasom starostu po schválení zastupiteľstvom, že parcela bude v budúcnosti zaradená v UP ale ani tam som nepochodila. Dokonca mám schému hranica skutočne zastavaného územia a hranica navrhovaného zastavaného územia, kde mi bolo povedané, že to sú len mm odchýlky, možno sa zdá, že moja parcela je v navrhovanej časti. Neviete mi ešte niečo poradiť? Jedná sa o parcelu č.3096. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@qwen Keďže som riešil rovnaký problém rovno ti poviem že sa to nedá a hľadaj si iný pozemok, ak to teda nechceš stavať na čierno.
Odpovedať
V podstate mám povolenú el.prípojku, oplotenie, zostaviť napr.mobilný dom, ale nemôžem ho pripojiť na siete 😔
Odpovedať
Profilova fotka
@qwen No mobilný dom zakázať nemôžu, to je v podstate ako keby človek parkoval karavan ale stavať sa nedá ja tiež hľadám iný pozemok. A kto vie ako to ešte bude u vás s tou zmenou UP keď je to CHKO.
Odpovedať
Mobilny dom je aj dom na vrutoch ? Co tam spada to toho?
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko @janopopovec akonahle je mobilny dom pripojeny na siete, podlieha stavebnemu povoleniu.
Odpovedať
@majkoj Tusim zaklady v zemi tiez nemozu byt, teda ziadne betonarske zemne prace. Tie vruty ma zaujimali ako to beru urady, volne stojaci dom byt moze. Je urceny max. rozmer 25m2 ? Ak si da ostrovnu FVE moze tam axistovat za cenu nakladaov do systemu. Studnu moze kopat ?
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec § 43 Stavba (1) Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie a) spojenie pevným základom, b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu, c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe, d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia, e) umiestnenie pod zemou.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Hej veď písala @qwen že ten mobilný dom by nemohla pripojiť na siete. @janopopovec Nemôžeš mať ani zemné skrutky ani položené na kockách ani nijak to neobídeš lebo sa píše že nesmie byť stavba pevne spojená zo zemou a nesmie byť pod ňou ani upravený terén. Ani keď to bude do 25m2 ti to nepomôže keď si mimo UP.
Odpovedať
@majkoj @martosko takze v praxi to vyzera napr. polozenim na betonove kocky ktore su volne polozene na pode. Hm.
Odpovedať
@janopopovec zemné vruty sa podľa mňa nepovažujú za pevné spojenie so zemou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?