Odstup od suseda

15. nov 201530

Chcem sa spýtať chcem postaviť dom na parcelu 623 viď foto mám problém že musím dodržať odstup 10m od 22 kw vedenia ale chcem bungalov s terasou no a susedová zahrada ktorá by bola podomnou tak hranica pozemku by bola od terasy vzdialená asi 2-2,5m v živote tam dom nebude je to asi záhrada uzka 5m no a vlastne kde je terasa tam budú aj okná lebo to je na Juh. Možem takto postaviť dom aj s terasu? Bez terasy by som to mal asi 3-4m keďpočítam aj strechu. A ešte počíta sa aj strecha? Či odstup sa mislia iba mury?

Ešte podotíkam čisla 634 624 a 620 sú domy a parcela 621 patrí k domu 620 a parcela 622 k domu 624

 • Zisti si to na stavebnom úrade prípade obce či môžeš . Najlepšie by bolo ich vyjadrenie mať na papieri aby si to mal oficiálne. Sused čo vlastní pozemok bude prizvaný na Stavebné konanie a preto by sa s ním zišlo porozprávať . Ak ti to potvrdí SU ,že môžeš tak choď za susedom zober mu fľašku a oznám mu to. Inak ja by som tú terasu radšej orientoval na juhozápad ak dobre hovorím ,čiže tam dozadu. Čo ak náhodou raz predajú tú úzku parcelu a aj tú 621 a budú tam chcieť napchať dom prípadne niečo postaviť? Načo ti bude terasa s výhľadom na stavbu. Ja by som radšej pozeral na západ slnka a v lete tam nebudeš mať aspoň taký úpek.

 • Počíta sa aj strecha .Nevidím problém prečo by ten dom nemal byť tak ako je zakreslený.

 • Problém asi budem mať vyriešený lebo to el vedenie sa ide na jar prerábať a buď tam dajú izolanty od ktorých može biť malý odstup cca 2 metre možná aj menej alebo ževraj to vedenie budú úplne rušiť lebo to vedie k transformátoru ktorý je neďaleko a ten transformátor dajú hore kde sa stavia nová bytovka tam potrebujú večší zdroj elektriny takže by som to dal na parcelu 635 kde by to bolo najlepšie tím pádom by som mal bližšie prístupovú cestu.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  rodinny-dom.eu
  Piešťany
  Projekty pre ľudí. #projekty rodinných domov#stavebné povolenie#naša práca#rodinny-dom.eu
  Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
  Články od našich partnerov
  Izoláciu sokla netreba podceňovať. Vyhnite sa týmto chybám, aby ste ochránili základy domu, predišli plesniam a únikom tepla
  Viete, aké základné chyby môžete urobiť pri izolácii šikmej strechy?
  Internorm novinky v roku 2020
  Archív článkov od partnerov