Ochranné pásmo 110kv

Profilova fotka
Zdravím, uvažujeme nad kúpou pozemku, pri hranici ktorého je vedenie, podľa foto to vyzerá na 110 kv... Jedná sa mi teraz o to, či tam platí hranica 14m do strán, pre povolenie stavby, a ako je to s výstavbou plotu, ktorý je v ochrannom pásme. Podľa priloženého obrázku súdim, že fialová farba je samotné vedenie, čiže asi sa ráta do strán od tohto vedenia. Aspoň podľa toho, čo katastrálna mapa tvrdí. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@quintes skúste hľadať ďalej, tam sú ďaĺšie nevýhody o ktorých teraz neviete
Odpovedať
Profilova fotka
Ale rád by som sa ich dozvedel... podľa doterajších zistení káble sú na hranici pozemku. Čiže jedine čo ma obmedzuje je ochranné pásmo. Aj to pre výstavbu domu... škoda že som neurobil printscreen pozemkov trocha nižšie kde už stoja dva domy priamo v tom ochrannom pásme...
Odpovedať
Profilova fotka
Aby som bol presnejší. Na katastrálnej mape ( čo si myslím je viac ako zákon o daniach ), sú tie domy zakreslené priamo v tom pásme. No ak sa prejdem cez google street view, tak tie káble idú mimo. A domy majú zákonnú hranicu. Mojim odhadom 14m.
Odpovedať
Profilova fotka
Prikladám printscreen z katastrálnej mapy, a potom printscreen ako to v skutočnosti je...
Odpovedať
Profilova fotka
pre lepšie pochopenie...
Odpovedať
@quintes odporučam naštudovať energetický zakon. Tam máte čo môžete v ochrannom pasme robiť a čo nie. Navyše taleto zasahy vzdy treba konzultovat s prevadzkovatelom distribučneho/ prenosoveho vedenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino55555 ten pozemok je už pasé. A áno, na stránke distribúcie som si zadal presné zakreslenie vedenia a ide na hranici pozemku. Aj s presným vysvetlením zákona. Bolo by to v pohode len dom by mal 12m... takže sme od toho upustili. Asi si to nepochopil, no problém je v tom že kataster to má zle zakreslené. A ak by prišlo na lámanie chleba ( stavebné povolenie ) kto by mal väčšiu pravdu. Energetika alebo kataster. Viem že to rieši projektant a stavebný úrad to posudzuje.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac koľko ste dali za prekládku stplov?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac Tak to máte super...My máme tiež 22-ku ale len izolovany kábel ide nad pozemkom, stlp je mimo, ochr. je 1 m. Chceli sme stĺp posunúť tak aby kábel šiel mimo, keďže podľa podkladov z SSE je stĺp na inom mieste ako reálne a tým pádom aj kábel by nesiel ponad pozemok...A tiež by to bola palka aj keď stĺp je len taký obyčajný betónový ale kábel by sa musel nadpajat...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@quintes vyžiadaj si od VSD identifikáciu inžinierskych sietí v predmetnom území, do zaslanej mapky ti zakreslia polohu https://www.vsds.sk/edso/domov/techni...
Odpovedať
Profilova fotka
@janetbla to som urobil, káble idú nad hranicou pozemku.. od toho je ochranné pásmo 15 metrov. čiže na stavbu domu ostáva len 12-13 metrov.. málo.. za ďalšie, nehovoriac o žiarení...
Odpovedať
@quintes a neplánujú výmenu vodičov za chránené? alebo už sú tam také .. skús pozrieť rozvoj a trasy energetických stavieb a plán rozvoja prenosových sústav https://www.sepsas.sk/ProgramRozvoja....
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@janetbla určite nie... najbližších 10 rokov, a to dám ruku do ohňa.. to by museli byť iné tlaky.. v danej oblasti je plánovaný privádzač na ďiaľnicu pre záchranné zložky, čiže tých pár domov nebude nikto z kompetentných riešiť... a je to 2x 110kV vedenie...
Odpovedať
Profilova fotka
@mcsmekac mne osobne je to jasné, len to skús vysvetliť mojej polovičke :-D :-D :-D
Odpovedať
@quintes asi najlepšie by bolo dať zmerať.. tu niečo píšu o tejto problematike http://www.voxo.eu/elektrosmog/vysoke...
Odpovedať
Profilova fotka
@janetbla našiel som dve firmy na východe.. Košice a Poprad... ich cenové ponuky boli nad 150 eur.. prístroj stojí 140...
Odpovedať
@quintes a ta nemala fyziku?
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino55555 matika a anglina... ale to sme už zašli ďaleko. Ide o jej pocit. Nie o fyzikálne javy.
Odpovedať
@quintes pocit.... ked by vedela fyziku strednej skoly by taký pocit nemala.
Odpovedať
@lukino55555 jezis co tolko rypes... fyzila, nefyzika... mam vystudovanu energetiku, paragraf 24, a pozemok, kde ide po hranici 2x110kv by som nechcel ani zadarmo.... kto ano???
Odpovedať
@topfield no ani ja. Az za ochranným pásmom. Tu ide o uplne niečo iné a sice že ako dôvod uvadza žiarenie s vedenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino55555 a nie je tam žiadne merateľné? Mne osobne to nevadí, niekto je viac a niekto menej senzitívny predsa. Nehovoriac, ak je niekto tehotný... proste vždy a vo všetkom sa dá nájsť pre a proti. a je na jednotlivcovi ako to zváži.
Odpovedať
@quintes iste ale v dnesnom svete.... kazdy ma mobil, satelit, mikrovlnky, wifi, navigacie ap. Vsetko daleko horsie ako neake vedenie.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiez riesim dilemu ci kupit pozemok cez ktory ide VN. Pravdepodobne 110kv. stlp je na za pozemkom na kopci takze droty idu tak cca 40 metrov nad pozemkom. Na obrazku som vyznacil vzialenosti.bod 2. az bod 3. je miesto kde by mal stat dom. bod 4. je 15m od vedenia. myslim ze ochranne pasmo je tam 10m. Vsetky rozumne pripomienky uvitam a dakujem za ne!!!! prikladam aj obrazok pozemku. dom by mal stat uplne napravo. este raz vdaka!!!
Odpovedať
@karolkatka Vy sa pytate na ochranne pasmo, ja by som hovoril skor o inom. Ak by to bolo za 10€/m2, tak by som mozno nadtym rozmyslal, ale pri blizsom pohlade na tu fotku tam vidim kamenistu zem a nad pozemkom horu a hlboky zarez. Prave pred par dnami tu bola diskusia, ako zastavit zosuv svahu a po dazdi na travniku mnozstvo zeme a kamenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser aj to beriem do uvahy..dakujem!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?