Navrh na vklad pozemku do katastra

Dobrý deň, prosím vás, na navrh na vklad mi dajú na katastri nejakú žiadost, ktorú treba vypísat, alebo si musím sama napísat? ak tak, nemá niekto vzor, ako to má vyzerat? Dakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
https://ondrejhalama.blog.sme.sk/c/49... https://www.tlaciva-online.sk/tlacivo...
Odpovedať
Profilova fotka
@akcul13 na internete je veľa vzorov, stači si len vybrať, inšpirovať sa a spraviť si ho vo worde. Dá sa aj zaplatiť právnik, ktorý to vypracuje, podľa mňa sú to len zbytočne vyhodené peniaze, predsa to zvládnete aj sama. Pozor však na správne údaje aby sa vám nepredlzila zbytočne katastrálne konanie.
Odpovedať
dakujem, však práve, že tolko vzorov, aby mi to nevracali 100x. a ked sme kupujuci manželia a predavajúci tiež manželia, tak treba uviest všetkých 4 ako účastníkov, hej?
Odpovedať
Ak sú obaja manželia aj vlastníkmi, tak áno. Údaje o nehnuteľnosti opíš z listu vlastníctva, nič nevynechaj. Ak kataster nájde chybu, tak ťa výzve na jej odstránenie. Určite nie 100 x, len raz. Aj keď sa predĺži tým zápis do katastra, stojí to za to, ako dať 150-200 e notárovi.
Odpovedať
@akcul13 Upresni, či máš na mysli iba návrh na vklad, alebo celú kúpno-predajnú zmluvu. Lebo to sú 2 veci. A ak máš kúpno - predajnú zmluvu, tak tú ti kto robil? Tá je predsa zložitejšia, než nejaký návrh na vklad.
Odpovedať
@chrobak7 ideme cez týždeň podpisovať kupno predajne zmluvy + zmluvu o vecnom bremene ( idu tahat kanalizaciu cez nas). Zmluvy im robila nejaká znama pravnicka
Odpovedať
@akcul13 A tá im nemôže napísať aj ten návrh na zápis? Veď to je len jeden list papiera. Na návrhu nemusia byť všteci účastníci zmluvy podpísaný. Podpisuje iba jeden, ktorý dáva zmluvy na zápis do katastra. Údaje pre návrh sa kopírujú zo zmluvy.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem 🙂
Odpovedať
@akcul13 treba si ju napisat, ako ti tu viaceri napisali, pozri si vzory cez google a najdi si vhodnu a podla toho napis vlastnu. Nie je to nic komplikovane.
Odpovedať
Dnes som volala na kataster a ze tam staci ziadost vypisat 🤷
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosím vás poradíte mi, manžel kupuje pozemok (kupno-predajna zmluva) od rodiny 3 predavajúce, ale pozemok sa zároveň delí medzi 3 kupcov. Mame už vypracovanú celú kupno-predajnú zmluvu, geometrický plán aj potvrdenie od obce že je pozemok v územnom pláne a je možné ho deliť. Vypisujem práve tlačivo (ktoré som našla ako predlohu priamo na stranke katastrálneho uradu), stačí keď dám aio navrhovateľa v hlavičke iba môjho muža alebo je potrebne tam vypísať všetkých kupujúcich. Ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@didinka32
Odpovedať
@didinka32 stací len manzel
Odpovedať
@mellie111 a prosím vás je potrebne v kolónke predmet návrhu (vrátane označenia nehnutelnosti, a veľkosti spoluvlastníckeho podielu ...) opísať celú situáciu aké nové parcely vznikli ich označenie aj majiteľa danej parcely ?
Odpovedať
V skratke celú kúpnou predajnu zmluvu ? @mellie111
Odpovedať
@didinka32 ano...navrh na vklad je skoro to iste ako kupna zmluva...ak mi do spravy poslete vas email...poslem vam vzor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?