Môže obec odkúpiť príjazdovú cestu?

19. jan 200930

Kúpili sme pozemok ku ktorému vedie príjazdová cesta,/ jedna parcela/ pozdlž ktorej sú 4 stavebné pozemky. Príjazdová cesta patrí majiteľoví,ktorý odpredal tie 4 pozemky. Každý s majiteľov pozemku má bremeno na liste vlastníctva o práve prechodu a prejazdu po danej príjazdovej ceste a v kúpnopredajnej zmluve máme dojednané právo prednostného odkúpenia. Chcela by som vedieť či neexistuje možnosť,že by obec odkúpila danú parcelu/ktorá slúži ako príjazdová cesta/ a zároveň ju aj spravovala. A druhá vec, ak alikvotnu časť,ktorá prislúcha k nášmu pozemku odkúpime,aké povinnosti nám budú z toho vyplývať.
Dík

 • ahoj, moj laicky nazor je, ze obec neodkupi prijazdovu cestu pre 4 domy....zbytocne by si robila vydavky a brala bremeno (v zime cistit, popuka asfalt - opravovat) budete sa o nu starat vy 4 najomnici a urobil by som to tak, ze by som si dal na zaciatok ulice "vratnika" a nik Vam tam nebude behat...podla mna vyhoda a tie naklady na udrzbu cesty nie su take velke. Sa zlozite a kupite jednu poriadnu frezu a raz dva mate odhadzane...alebo dat kurenie do cesty a naklady si podelite.

 • no my sme dali takuto cestu obci. Ale s tym rozdielom, ze meria 150m. Neviem ti poradit. Ale my sme to riesili tak, ze sme sa vsetci spojili a dali sme navrh na obecne zastupitelstvo a oni to tam odklepli jednohlasne. Ale aj starosta pri nas pridrzal, lebo aj on tam ma pozemok. Ale skusit by ste mohli...skus sa opytat starostu.

 • Obec ju urcite neodkupi, ale moze ju od vas bezodplatne prevziat. Mozete si aj prenajat od obci sluzbu - Zimna udrzba a mat aj tak rampu na zac. ulice.

 • Sponzor fóra
 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  Články od našich partnerov
  Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
  Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
  Ako sa zbaviť vlhkosti a plesne v zrekonštruovanom dome s vetracou jednotkou
  Archív článkov od partnerov