Máte skúsenosti so stavaním na pozemku do 400m?

Chceme stavat na pozemku 15x26,kto má skúsenosť stavať na takomto malom pozemku nech napíše...Podotíkam,že pozemok mám po rodičoch,takže nič nestál
Odpovedať
Profilova fotka
to vam povoli, na tak malem pozemku stavet?
Odpovedať
minimum je tusim na stavbu 400m2, ja a moj partner mame 560m2 a staviame bungalov, takze si viem predstavit, ze sa na taky pozem da postavit taky chutny energeticky nenarocny dvojposchodovy domcek...takze prajem vela stasticka ;-)
Odpovedať
My sme povodne chceli stavat na pozemku 17x11,5 m. Cesta bola pozdlz tej dlhsej strany pozemku, a mali sme vybraty dom 6x11 m. V pohode by nam tam dovolili stavat, ale my chceme dom hlavne kvoli zahrade, tak z toho nic nebude... Ale tiez sme ho mali zadarmo, vsetky siete na pozemku... Skoro rok sme prehovarali susedov, aby nam predali vedlajsi pozemok, a podarilo sa :-) Myslim, ze to mas pozemok v pohode.... Poznam vela ludi, co maju maly pozemok a stavaju dlhy a uzky dom, nieco ako drevenica.
Odpovedať
georgeus pisla som ti ip. obavas sa niecoho? ak bude dobry dom tak myslim ze neni problem. bude mala zahradka ale podla mna ten kto nechce kosit od rana do vecera postaci :-) a lepsie ako nic
Odpovedať
patricia: aky mas teraz pozemok?
Odpovedať
hm my sme sa vzdali 500 m2 ,ale v zastavbe bolo to dost natesno okno na okne ,ale ak budede trocha mimo domov myslim ze nie je problem,aj ked so zahradou asi pocitat nemozete
Odpovedať
georgeus, my sme kupili pozemok 440 m2, dlhy 35 m a siroky z jednej 11.8 a z druhej 13.5m. Prave vyberame projekt, mame predstavu o domceku cca 9.5 x 12 m vratane garaze, tym padom nam ostane zahrada dlha asi 20 m, co nam bude uplne stacit na nejake to posedenie a pod. Myslim, ze dnesni mladi ludia maju ine zaujmy ako sadit na zahradke mrkvu a petrzlen :-)
Odpovedať
my sme stavali na 386 m2 dom ma 250 m2 s garazou - mame velku terasu skalku, gril a budku na naradie a bicykle. V dedine kopec moznosti na sport-futbal, tenis, beh, blizko do lesa, 3 velke detske ihriska-nam velka zahrada nechyba.
Odpovedať
Na to aby si si postavil domcek snov nieje potreba velký pozemok, len o nieco viac predstavivosti a samozrejme daj si pozor na usadenie domu na pozemok :) georgeus: planujete staviat svojpomocne alebo to date firme?
Odpovedať
Profilova fotka
My máme pozemek 525 m2 - 15x35m. Stavební čára je 5 m, takže 75 m2 je v čudu :-| Dům má 9.5 x 10,5 m (na patro)+ vzadu garáž 6x6m.Zahrada je malá.My máme ještě podanou žádost o odkoupení pozemku navazující na ten náš,takže snad to klapne a zvětšíme si zahradu cca o 150m2,to by tam vlezl i bazén ;-) Jinak na 400m2 se postavit určitě dá,jen to chce promyslet,jestli to po čase obyvatelům nezačne vadit ;-)
Odpovedať
georgeus: teraz sme kupili vedlajsi od susedov, a tym mame pristum k dalsiemu nasmu pozemku, co bol hned za nim. Takze mame 800 m2, ale ma blby tvar - predstav si pismeno T, pricom cesta je pozdlz tej kratsej ( vodorovnej )strany, a tato strana ma rozmery 32x11,5 m. Dlhsia zvisla strana ma 12x50 m. Takze musime dat robit projekt architektovi. Skus pozriet temu "uzky pozemok", tam su aj odkazy na stranky s projektami domov :-)
Odpovedať
georgeus: my máme pozemok 225m2, ale na fantastickom mieste a vsetky siete max 5m od domu. I ked sme dlho rozmyslali a bali sa, ci dovolia, nakoniec to bude hadam fajn. Mame hrubu stavbu, za domom bude priestor na posedenie, krb a gril... pohoda. Takisto v obci vela moznosti pre volny cas, blizko do prirody i do mesta (Ziliny). Nehovorim, keby bol vacsi, bolo by lepsie, ale co uz.... lepsie ako v panelaku
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme chceli stavat na 500 m2, ale obec nam to nepovolila :-( .
Odpovedať
mesitom: prečo vám to obec nepovolila??
Odpovedať
georgeus: Citujem z odpovede obec. uradu: "Nakolko novovytvorene stavebne parcely podla uzemneho planu obce maju mat 6 arov, a to vo Vasom pripade nie je, s vystavbou nemozeme suhlasit."
Odpovedať
Profilova fotka
nektere obce maji dane vyhlaskou (nebo nejakym jinym zpusobem), na jak nejmensim pozemku povoluji stavbu domu ... je dobre si to predem zjistit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
465 m2, cca 15x31 metrů - dům jsme usadili (tedy zatím jen v projektu) k severní a východní straně, jak jen předpisy a stavební úřad dovolují, takže na celé "zadní části" nám zbude jihozápadní zahrada cca 15x13 metrů a povedla se i hezká terasa otevřená na jih - tam je parčík, takže nehrozí žádní sousedi, s nimiž bychom si koukali do talíře. Když je pozemek malý, hodně záleží na tom, co svým umístěním vlastně umožní - jak je orientovaný ke světovým stranám, kde je přístupová cesta atd. Tak ať to klapne!
Odpovedať
Profilova fotka
add muj druhy prispevek v tomto topicu, obce maji regulativy a u nas je regulativa 1200 metru. Da se to pochopit, povolte stavet na 500m2 a obce budou vypadat jako sardinky z domecku.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme ešte menší pozemoček 338 m2 staviame malinkatý bungalom. za domom nám zostane miest ona terasu a gril a hotovo. Povolenie sme dostali ako aj ´dalšie 3 domy vedľa nás. staviame v Senci
Odpovedať
Ahojky, nedá mi to nenapsat taky názor. V naší obci "vyrůstají" tři domečky, kde každý z nich je na pozemku, který má necelých 300 m2, nevěřila bych že to jde, ale jde to. :-) Já osobně bych na tak malém pozemku nestavěla, ale to už je věc jiná. Ty pozemky zatím nejsou oplocené, takže nemám moc představu, jak to bude kolem nich vypadat, ale jsem na to fakt moc zvědavá.
Odpovedať
fleuerette: možem sa spýtať,aký bungalov staviate? :-)
Odpovedať
my chceme stavat tiez bungal a presne ako fleuerette len mame o 2m2viac :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj,my máme pozemek 510m2,ale řádně jsme se zapotili s výběrem projektu, protože nám na příč vede vodovodní řad a část zabírá chata 30m2,kterou jsme nechtěli bourat před dokončením domečku. Nicméně se povedlo a 2.12.to bude rok,co jsme se nastěhovali.
Odpovedať
Profilova fotka
georgeus je to v podstate projekt z Euroline Bungalov 667, zrušili sme terasu pri spálni, tým sme vytvorili šatník. Pivnicu vykopeme a vymurujeme na dvorčeku do zeme, no nejako sa musíme pomestiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mima1 to je super, a tiež sa pomestíte nie?
Odpovedať
ahojte troska sa vam sem naburam my mame pozemok 525m2 a myslim, ze to je pekna parcela, pravda, ziadny zamocky park tam nevyjde, ale dom a to pekny dom s terasou a este aj malou zahradkou urcite..................... jedine, co ma znepokojilo, ze obec moze povedat, ze zacat mozno na parcele napr. 600m2 to hadam nie............ nam uz starosta pre banku podpisal vyhlasenie, ze je to stavebna parcela- tak mi z toho selskym rozumom vychadza, ze ak stavebna, tak na stavanie, nie? a potom, na nasej ulici su aj mensie parcely a uz tam mini domceky stoja, tak to bude hadam v poriadku inak vsetkym vam stavbychtivym a tiez stavby uz konajucim zelam vela vela stastia a nech to rychlo vsetko tvrdne, schne a co najskor sa byva v novom a vlastnom ;-)
Odpovedať
fleuerette poviem ti na jar dufam ked zacneme. hadam uz :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?