Máte niekto postavený bungalov na pozemku 400m2?

Ahojte chcem sa spýtať máme pozemok 400m2 je tu prosím vás niekto kto má približne rovnaký a má postavený BUNGALOV ??? tí ktorí máte dvojposchoďák neodpovedajte prosím iba výhradne BUNGALOV ....ďakujem vám veľmi pekne
Odpovedať
1
2
a co tak povedat sirku pozemku? :)
Odpovedať
Profilova fotka
najprv si zisti % zastavanosti pozemku na staveb. urade. Ci je to vobec mozne.
Odpovedať
@stan27 nezalezi mi.na tom.kto.ma aku metraz kolko.na kolko ale ci je tu niekto kto ma taky pozemok :)
Odpovedať
@anica ano je vzhladom na to, ze v dedine su viac menej take male pozemky :)
Odpovedať
@luci74 no ale to je hádam podstatný rozdiel, či má pozemok 20x20m alebo je to nejaký slíž 10x40m, lebo na jednom si bungalov predstaviť viem, ale na druhom asi ťažko. Takže nie je to ani tak o veľkosti pozemku, ale jeho rozmeroch.
Odpovedať
@johnny14 okik :) tak nas ma 18x22 cca
Odpovedať
@luci74 tak to sa potom podľa mňa dá, keď sa bude dať z jednej strany odstup 2m (bez okien v izbách) a z druhej 4m ostáva pekných 12m. Aj ten projekt pozerám, čo máš na rozmery 10x13,5m nevyzerá najhoršie, akurát teda neviem orientáciu na sv. strany.
Odpovedať
Ahoj, z otazky neviem o aku info ti ide. Bungalov sa da postavit aj na 400m pozemok. Obr. si mozes popozerat v roznych inzerciach napr. tu som nasiel http://www.topreality.sk/3-izbovy-rod... , alebo si najdi v inzercii nieco v blizkom okoli a chod na obhliadku a nazivo si to pozri ci by sa ti to pacilo.
Odpovedať
@johnny14 Obyvacka, kuchyna sever bohuzial...izby vychod a spalna zapad :)
Odpovedať
@jurajm17 ja som skor chcela vidiet.kolko komu.zostalo miesto na zahradu :) ked si postavili bungalov na takom pozemku :)
Odpovedať
Profilova fotka
@luci74 ved si to nakresli na papier, alebo v hociakom free programe a uvidis ostane ti tam mozno 10metrov take pozemky ma kopec teraz napr. radoivych domov, co su na sebe nalepene ako slimaky :-D
Odpovedať
Dakujem.vsetkym :) poradis nejaky program? :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Je to jednotlive. Vseobecne rataj s malou zahradkou. Neuviedla si napr. aky velky bungalov si predstavujes. Budem predpokladat nieco mensie okolo 100m(obvod, nie uzitkova) a pozemok 20*20. Ak by ste mali danu ulicnu ciaru 6m tak rataj 4m pas travy za domom. Ak 4m tak 6m pas atd. Ak chces relevantjesie odpovede, tak musis dat x*y pozemku, a aky velky bungalov si predsavujes. Zastavana plocha domu sa rovna cca, uzitkova plocha *1.33
Odpovedať
V prvom rade treba zájsť na stavebný úrad a zistiť, aké sú podmienky pre vydanie SP pre daný pozemok. Je úplne zbytočné, bez týchto info vôbec rozmýšlať o tom, ako to bude vyzerať. Každá obec resp. mesto si to na svojom SP rieši po svojom. A aj v jednotlivej obci môžu byť iné podmienky pre novú lokalitu s RD ako pre starú v centre ... Najdôležitejšie je vedieť, aká je maximálna zastavanosť pozemku, koľko metrov od uličnej čiary môžete stavať a aké sú rozostupy od susedov ... Napríklad u nás je štandard 5 metrov od uličnej čiary, v nových lokalitách RD je to až 6 metrov ... V tom prípade, ak máš 22 metrov dlhý pozemok a postavíš na ňom 13,5 metrov dlhý bungalov, tak je to z môjho pohľadu katastrofa. 5 + 13,5 = 18,5 metra, takže za domom ti ostane presne 3,5 metra po plot resp. koniec pozemku ... Tj to už aj predzáhradka bude väčšia ... Navyše obce / mestá obmedzujú často aj "tvar" a výšku predných plotov, zväčša tak, že v tej 5 metrovej predzáhradke nemáš žiadne súkromie ... Ďalej je úplne bežné, že obec povie, že zastavanosť môže byť maximálne 25 percent. Ak je to tak, tak najviac, čo na pozemku postavíš, je bungalov 10x10. Preto ti tu nikto nechce zle, ale zisti si podmienky ... Iný kraj, iný mrav ... A priamo k otázke, mám známeho, čo má na 3,9 árovom pozemku bungalov. Postavil menší dom, kvôli regulácií zastavanosti, ale práve kvôli týmto podmienkam (5 metrov od ulice, 4 metre od jedného suseda a 1 metern (na výnimku) od druhého suseda to tam má naozaj dosť stiesnené. O záhrade sa nedá hovoriť, ani o súkromí keď je dom nalepený na dome ... Snažil sa dodatočne dokúpiť pozemok od suseda, ale bez úspechu... Druhý známi má na pozemku 4,1 áru dom a je maximálne spokojný. Avšak preto, že to postavil do pôvodnej radovky, takže nemusel dodržať žiadne odstupy od uličnej čiary ani od susedných nehnutelností. Tým pádom mu aj na malom pozemku ostala naozaj "luxusná" záhrada a hoc je to radovka, má tam ovela viac súkromia, ako vyššie spomínaný samostatne stojaci dom na malom pozemku ...
Odpovedať
@lubk0 vedla nas aj z jednej aj z druhej strany nebyva nik :) pozemok je 18x22 bungalov ma 10x13...a dakujem.za rady :)
Odpovedať
@luci74 Základ je zistiť si tú uličnú čiaru, potom sa dá ľahko vypočítať, koľko metrov ostane za domom. Pre dobrú predstavu úplne stačí hodiť si to v mierke na papier. To, že vedľa nik nebýva, je v podstate jedno, odstupy treba dodržať tak či tak. A to, že tam nič nestojí teraz neznamená, že to tak bude naveky. Pre predstavu pripájam obr., ako by to vyzeralo pri uličnej čiare 3m, od susedov 6m a 2m. Toto je ešte celkom znesiteľné. Samozrejme, ak si sused naľavo postaví poschoďák, bude to trochu horšie.
Odpovedať
Kto si postavil na 400 m2 bungalov 100 m2 ostalo mu na zahradu 300m 2.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska neostalo... :-D nezabúdajme na chodníky, terasy, záhradný domček a pod. veci, nedajbože bazén alebo menšiu výrivku
Odpovedať
@topvideo pre mna je to vsetko sucast zahrady a jej architektury. Niekto ma chodnikov 100bm iny 400bm. Niekto travnik a 100tuji iny bez travnika a kopu stromov krikov...... bazen? ratat do zahrady ci nie?
Odpovedať
@luci74 To je úplne, úplne ale úplne jedno, že tam susedia nemajú nič postavené :) Odstupy podla stavebného zákona dodržať treba tak ako tak ... Navyše stavebný úrad prihliada aj na užívacie práva majiteľov susedných pozemkov a rovnako ich pravdepodobne vyzve k pripomienkam, keďže susedia s tvojim pozemkom ... Aké presne sú a ako ďaleko môžeš stavať od uličnej čiary a aká je maximálna zastavanosť, to ti povedia na SP. Namiesto tejto diskusie, ty stačí nášteva obecného stavebného úradu a za 10 minút dostaneš všetky potrebné info. Ak bude zastavanosť klasických 25 percent, tak ti 130 m2 zastavanej plochy nepovolia. Rovnako si na SP zisti, ako budú reagovať ak si následne budeš chceť na záhrade postaviť prístrešok pre auto alebo záhradnú búdu, na ktorú potrebuješ ohlášku. Tie totiž niektoré SP rovnako zahŕňajú do zastavanej plochy ... Ak bude povolenie stavby 5 metrov od uličnej čiary a tá bude dlhá 13 metrov, tak za domom máš 4 metre placu po plot ... To už je pre mňa osobne lukratívnejšie bývanie v byte s terasou ... Ale aby som to doklepol : Ak by som potreboval dom s užitkovou plochou cca 115-120 metrov 2, mal by som len tento 400 m2 pozemok a na pozemku by bola povolená maximálna zastavanosť 25 percent + 5 m uličná čiara, tak by som tam bungalov rozhodne nestaval, nakoľko sa pri bungalove dostanete na max cca 90 m2 užitkovej plochy a ostane Vám "slíž" trávy namiesto záhrady :) Keby som trval na bungalove, hľadal by som iný pozemok. Keby som na bungalove netrval, postavil by som tam pekný poschodový dom, pravdepodobne individuálny projekt, cca 10-11 metrov na šírku a ak max 7 až 7,5 m na dĺžku. Tam by ste jednak splnili zastavanosť, a jednak aj pri 5 metrovom odstupe od uličnej čiary by Vám za domom ostala "krásna" záhrada v celku, cca 10x22 metrov, čo je určite zaujímavejšie ako 4x22 metrov pri bungalove :)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska peknu blbost si napisala, ze zahradu 300m2 ... ako ti napisal topvideo, su tam ine veci ako zahrada
Odpovedať
@lubk0 toto si ide zistovat.projektant ulicnu vzdialenost co vsetko na stavebne :) ale co su tam susedia.ulicnu vzdislenost vacsiu ako 3m nemaju a vzdialenost max 1.5 od suseda minimalne mat musis...on si zas nemoze povedat ze 6m ci ano???? tak to.potom amen lebo s jednym co ma pozemok sme jednali o kupe jeho parcely a nedohodli sme sa tak dufam ze nebude robit problemy....projektant si vsetko zisti a prisposobi nasu.predstavu realite
Odpovedať
@iva71 dakujem pekne za foto
Odpovedať
@luci74 Niet za čo. Pozrela som do tvojho fotoblogu, dom je bez garáže, tak rátajte aj s miestom na parkovanie. Ale ako už bolo napísané, ak by ste museli stavať 6m od cesty, je to už o niečom inom.
Odpovedať
To si myslim ze nebudeme..verim v to :) a ak ano budeme musiet zvolit dvojposchodak :( zial bohu na iny pozemok nemame
Odpovedať
2516 Je nasa parcela a sused o parcelu dalej urcite nema od cesty6m a od susedu taktiez :)
Odpovedať
@clean tak napis mi kolko m2 zahrady budem mat zo 400m2 ak si postavim bungalov?
Odpovedať
@luci74 Ťažko to posudzovať. Na druhej strane na 2523/2 je už "sused" od uličnej čiari vzdialený riadne, prečo ? Len tak z rozmaru umiestnil stavbu do stredu pozemku ? Stále nesmieš zabúdať, že sused 2518/3 mohol kľudne stavbu postaviť na čierno ... Ešte dnes sa dajú takéto stavby zlegalizovať za malú pokutu :) Ale od platnosti nového stavebného zákona to nepôjde. Tak isto je otázny vek stavby ... Pred 10 rokmi mohli byť podmienky iné a mesto ich mohlo pre volné pozemky zmeniť ... Tak isto nikde vyššie neriešiš zastavanosť, kde som ti písal, že možno bude tvoj dom proste väčší, ako ti povolia. Osobne by si tú námahu dal a na miestny stavebný úrad danej obce by som aspon zavolal ... Predpokladám, že ti to pani / pán vysipe po telefóne hneď a bez nejakých problémov a nemusíme tu polemizovať a dúfať, že to tak či onak dopadne ... Čo sa týka odstupu od suseda, minimum nie je 1,5 m ale 2 m od hranice susedného pozemku. V stiesnených podmienkach na výnimku je to 1 M, ale toto na stiesnené podmienky neuhráš :) Avšak, zároveň musíš splniť fakt, že oknami musia byť od seba "domy" vzdialené aspoň 7 metrov. Sused môže mať výhrady k tomu, že ak by si si osadila svoj dom 2 metre od jeho hranice on by v budúcnosti musel ísť od hranice s tebou 5 metrov ... Ak by si však na tej stene okná nemala, tak by to malo byť "SAFE" :) Ale hypoteticky : Ak by ti dovolili 3 M od uličnej čiary + dovolili by ti väčšiu zastavanosť ako 25 percent, tak ti vzadu za domom ostane tak 6 alebo 5,5 metra placu po plot. Ak si uvedomíš, že na konci domu (tvojho projektu) bude ešte aspoň cca 2-3 metre dlhá terasa pri tom veľkom okne, tak terasa bude naozaj cca 3 metre od plotu ... A buď sa budeš pozerať do ulice, alebo do plného plotu ... Neviem, či je toto zrovna to šťastné riešenie ...
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska malo, za domom neviem kolko ostane, mozno 200 ci 250, neriesim proste na 400m2 pozemku dat bungalov je uplna hlupost, ale to tu uz bolo spomenute
Odpovedať
@lubk0 majú to novostavbu a na čierno som si istá že nie je :) uvidíme ako dopadneme...každopádne keby som vedela takéto ,,kokosiny,, skôr ani sa do výstavby domu nepúšťam......
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?