Kupujete pozemok v novej lokalite obce Boldog?

Profilova fotka
Kupujete pozemok v novej lokalite obce Boldog - Senec? Dakujem.
Odpovedať
Su to podvodnici - pri Boldogu velky pozor!!! Developer p. Rapant uz roky slubuje dokoncenie sieti a skolaudovane nema zatial nic !!! Stoji tam uz niekolko domov ktore niesu obyvatelne pretoze tam nieje a v dohladnej dobe ani nebude skolaudovana voda a plyn pricom stavebnu elektrinu tahaju na "dobre" slovo z administrativnej budovy. K dnesnemu dnu stale nepoziadal elektrarne o vyjadrenie na stavbu trafostanice, pricom elektrarne maju len na vyjadrenie 300 dni !!! Napriek tomu ROKY veselo predavaju pozemky (TuReality im v tom podvode ochotne asistuje) a slubuju ludom fiktivne terminy dokoncenia sieti (kazdy kupujuci ma na zmluve iny termin dokoncenia). Kedze s terminy uz viackrat nedodrzali je mozne ze od obce dostanu stavebnu uzaveru. Moja rada- zastavte sa osobne a ak tam bude niekto z majitelov domov spytajte sa ich na ich radu. Ak vam povedia ze siete sa stale nehybu utekajte rychlo prec..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
k tejto teme uz je paralelna diskusia https://www.modrastrecha.sk/forum/poz...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Prosim Vás chcem sa spýtať či všetky časti v Boldogu majú problém s elektrikou vodou atd ..? Lebo nás zaujala jedna novostavba , ktorú predáva pán W..fl ďakujem
Odpovedať
@verona23 ak kupujete priamo v dedine je to OK. Problematicke pozemky su v areali byvaleho drzstva- tam sa siete vobec nehybu. Developer p.Rapant tam za niekolko rokov nepohol absolutne s nicim. S jeho pristupom a tempom tam siete nebudu ani za 100 rokov
Odpovedať
Viem, že už je pre tých, čo si kúpili "problematické" pozemky, či novostavby, neskoro, ale nie je možné toto ošetriť nejakou vinkuláciou (či ako sa tomu nadáva)? Konkrétne, ja pošlem peniaze z môjho účtu na účet developera s tým, že ich banka podrží do doby, než sa dokončia siete? Takto developer má istotu, že tie peniaze mu prídu a ja mám istotu, že so mnou nevyje.e. Je toto z právnického hľadiska možné? Bez ohľadu na to, či by s tým developer súhlasil alebo nie. Veď ak by nesúhlasil, môže ma bozať.
Odpovedať
@pochabel developer Rapant to ma sikovne vymyslene. Jeho biznis model je nasledovny : kupujucemu preda pozemok pricom mala cast kupnej ceny je naviazana na dokoncenie sieti a ta sa sklada na vinkulacny ucet. Ked nedodrzi termin dokoncenia (co este pri nikom nedodrzal) tak tato mala cast sa vam vrati naspat. Ostane vam ale v rukach bezcenny pozemok bez inzinierskych sieti. Developer je vysmiaty pretoze vlastne drahe siete ani nemusi budovat. Je dost ludi ktori mu na tento podvod skocia. S kompletnou kupnou sumou na vinkulacnom ucte vzhladom na biznis model popopisany vyssie suhlasit nebude.
Odpovedať
@login12345 No, veď toto som si aj myslel, že na to nepristane ten developer. Takže jedine, ak je v zmluve udaná tá časť sumy, ktorá sa týka priamo sietí, už mať podozrenie, že ide o nejaký oje., pretože vlastne ak by bolo všetko v poriadku, tak nemá developer dôvod na oddelenie tej časti sumy kvôli sieťam a nemal by problém s vložením celej sumy na vink. účet. Či sa mýlim?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte... Prosim stale sa nic nepohlo resp. nezmenilo?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?