Kúpiť či nakúpiť?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som od vás radu. Našla som pozemok na začiatku dediny v takej novo zastavanej lokalite, rozmer pozemku je 645m2 a šírka je 8 metrov, obdĺžnikový tvar a je viac menej rovinatý, inžinierske siete elektrina a voda sú pri pozemku, dedina nemá kanalizáciu. Zdá sa mi,že je pozemok malý 😞 Cena je 20 000€ čo mi na túto dobu príde ako priateľná cena. Nevýhody ktoré tam vidím,tak sú v prístupovej ceste ktorá nie je asfaltová ale rozbitá a prašná čo by sa ešte dalo zvládnuť a druhá vec je to,že oproti tomu pozemku je obrovské pole, bojím sa že tam bude veľa prachu keď budú mať "svoju sezónu" netuším čo sa tam sadí. Pomohla by mi vaša rada, prípadne skúsenosť s bývaním oproti poľu. Ďakujem 🙂
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
menej ako 15 metrov na šírku by som veru nechcel... 8 metrov je extrémne málo....
Odpovedať
@peter977 z nášho stavebného povolenia, nemam žiadne parkovacie miesto a už vobec nie verejne pristupne...
Odpovedať
@duzu netvrdim ze nepostavis, ale ked niekto kupuje pozemok cim lacnejsie nepredpokladam, ze pojde do fiNancne narocných verzii rodinných domov.
Odpovedať
mne sa ta sirka zda prilis mala proste. ked aj postavis, tak ti neostane v podstate ziaden priestor.
Odpovedať
@marrad v akom roku si dostal stavebné povolenie?
Odpovedať
@peter977 2011
Odpovedať
@marrad a tá norma o ktorej píšem, vstúpila do platnosti od 01.01.2016. Takže to že niečo platilo pred 10timi rokmi neznamená, že sa odvtedy nezmenila doba....
Odpovedať
@peter977 je to možné, ale vyzera to tak, ze nie vsade to to požaduju. Nakolko normy na SK su len odporucane, nie su záväzne.
Odpovedať
@marrad dokody budeš kopať do mŕtvého koňa? Táto norma je záväzná pre každého stavebníka už viac ako 4 roky. Sú tu na MS desiatky príspevkov kde sa ľudia na to sťažovali a nakoniec aj tak museli nechať miesto na 3 parkovacie miesta na pozemku.
Odpovedať
@peter977 trocha slusnosti by nezaskodilo.
Odpovedať
Profilova fotka
super cena,len škoda že to nie je v našom okrese,len by sa po ňom zaprášilo aj ked má 8M 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@matko101112 myslis?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marrad slušnosti? Čo neslušné som ti napísal?
Odpovedať
@zipsuliak tiež sa mi to zdá málo, najmä predsa keď chcem stavať dom, tak si ho chcem urobiť podľa seba a nerobiť nejaké veľké kompromisy skrz takýto pozemok napríklad. Síce cena v pohodke, ale rozmery nič moc, radšej by som vyčkať na nejaký iný.
Odpovedať
vv
Odpovedať
@peter977 Všetky stavebne normy su len odporucane, dokonca aj tie ktorými sa riadia statici. Poznám veľa ludí, ktorí dostali stavebne povolenie na RD rok, 2 , 3 dozadu a niektori aj skolaudovali a nemali žiadnu povinnosť troch parkovacích miest ako píšeš. a sú to domy v Bratislave a v okrese Senec a Pezinok a to z jedneého dôvodu že normy sú len odporúčané. Tak do ničoho nekopem a už vôbec nie do mrtveho .... PS to čo píšeš o tom kopani je neslusne.
Odpovedať
@marrad jasné všetko vieš, všade si bol a nikto nie je múdrejší ako ty. A potom napíšeš takú blbosť ako norma podľa ktorej sa projektujú všetky diaľnice, cesty, križovatky, parkovania je len dobrovoľná. Na smiech je celé toto tvoje obhajovanie
Odpovedať
Profilova fotka
@hena_7 ponúkni ,ja beriem
Odpovedať
@peter977 to si napisal Ty. To ty si najmudrejsi.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?