Kupa pozemku a elektricky stlp u suseda

Ahojte. Ma niekto skusenost s tym, ze chcel kupit pozemok, ale elektricky stlp bol na susednom pozemku? Sused hovori, ze je ochotny dat povolenie na tahanie elektriky z jeho stlpu, ale predsa... ako si to poistit, aby si to nerozmyslel, ked ja uz pozemok realne kupim? Sucasny majitel pozemku s vybavovanim elektriky na jeho pozemok nechce mat nic spolocne, chce sa ho iba co najskor zbavit. Spisat so susedom nejaku zmluvu? Alebo ako to riesit? Dakujem
Odpovedať
Zmluva o budúcej zmluve.
Odpovedať
Profilova fotka
Informujte sa radšej priamo v dustribučnej spoločnosti ktorej stlp patrí. Pri stavbe domu určuje bod napojenia distribučná spoločosť. Čo ak ten susedov stlp vôbec nie je bod napojenia pre vás? To, že tam ten stlp stojí, ešte neznamená, že vás tam napoja.
Odpovedať
@rabakadt pripojiť sa môžeš len ak vedenie na ten stlp bude mať dostatočnú kapacitu pre oboch, ak nie môžeš ho použiť len na upevnenie nového kábla s predchádzajúceho bodu, ten stlp bude pravdepodobne patriť susedovi reálne ho musel kúpiť tak isto ako napájací kábel od prístupového bodu a na všetko zmluvu, aby si náhodou neostal bez ak sa náhodou pohádaš, trochu podo mnou boli 2 kamaráti dlhé roky pre niečo sa pohádali a jeden mal na pozemku kanál od suseda ktorý mu zrušil, nevedel ale že jeho sused má zas spoločnú studňu
Odpovedať
a moze sa stat ze vam to na stlp nedovolia vobec a budete musiet zemou
Odpovedať
nasjkor by som sa informovala priamo u elektrikarov, ci bude napajanie pre vas vobec z toho stpu a ak ano, tak si s tym buducim susedom proste spiste zmluvu o buducej zmluve a potom uz nebude moct nikam cuvnut
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?