Kosice - okolie

Zdravim, v blizkej buducnosti zvazujem kupu pozemku v okoli Kosic, ale uz niekolko rokov v Kosiciach nebyvam. Viete mi poradit ake obce su podla Vas z hladiska byvania najlepsie? Kriteria: - bez romov - IS - plyn, vodovod, kanalizacia, data - dostupnost v spicke MHD a autom Najviac ma zaujima sever, vychod a zapad od kosic, konkretne obce ako: zapad - Baska, Bukovec, Vysny a Nizny Klatov, Hylov vychod - Hrasovik, Rozhanovce, Durdosik, Trstany sever - Kostolany, Druzstevna, Sokol, Budimir, Beniakovce, Vajkovce, Kralovce, Chrastne Pripadne ine tipy, dakujem :).
Odpovedať
@daniel16 ani jedna z hore vymenovaných obci nie je dostupna MHD (teda ak naozaj myslis miestsku hromadnu dopravu, cize Dopravny podni mesta Kosice), ale vsade chodia primestske autobusy, niekde aj vlaky
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel16 presne ako napisala zita, v tychto obciach nie je siet mhd, iba primestske a vlaky do niektorych, ale ak mas auto a dostanes sa autom z bodu a do bodu b tak ti to moze byt jedno, horsie by to uz bolo pre deti
Odpovedať
@daniel16 mám známych čo sa presťahovali do Budimira a druhý do Ďurďošíka a obe rodiny sú spokojné. Vlak chodí do Kostoľan/Družstevnej, ale tu už sú aj rómovia. IS môže byť problém, v nových lokalitách často nie je ani kanál ani plyn. Aj rozpočet dovolí, tak by som kúpila starý dom s komplet sieťami v starej časti dediny, dom zbúrať a postaviť nový. Len potom ešte bude problém zohnať dostatočne široký pozemok, poväčšine sú dosť úzke pozemky a domy blízko seba.
Odpovedať
@zita19, @darinna1 jasne pod MHD som myslel klasicke primestske busy.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel16 podľa mňa naj budeš mať čo najbližšie ku Košiciam, aj do budúcna, deti, školy, škôlky, práca. Aby aj keď budú väčšie, aby ďaleko nemuseli dochádzať.
Odpovedať
@daniel16 vyberaj lokalitu aj vzhladom na dopravu do roboty, do skoly, lebo ked budes musiet cestovat cez mesto, alebo ostanes visiet na moste VSS na obchvate pre havarku, tak mas smolu. Doprava sa ma trochu vylepsit ked postavia obchvat Kosicke Olsany, len ci? Doprava od Presova sa zasekava bud pri Tescu alebo az na moste VSS, cez mesto ides len cez lieviky. Doprava od Slanca skapina na Slaneckej a moste VSS. Bukovec a spol je relativne v pohode, ked ti netreba ist na druhy koniec mesta alebo nedajboze do centra, Baska, Klatovy a Hylov, je to iste. Aj podla skol pre deti vyberaj. V Budimiri je dobra, tam je problem dostat dieta z inej dediny v okoli, ostatne neviem ako su na tom. Nie kazda dedina ma aj skolu, takze deti treba niekam doviezt. V KE su dobre skoly naplnene detmi co dovazaju z iných MC a pre cezpolnych moc miesta nie je. No a 99% nákupov budes riesit v meste, v maloktorej funguje obchod az kym dojdu ludia z roboty, takze ked zabudnes doniest rozky, mas smolu a na ranajky suchy salam bez chleba... O postach, doktorch ani nehovorim. A co sa prímestských autobusov tyka, nie je problem kuknut cestovne poriadky. Vacsina dedin ma obsluznost do Kosic na rannu smenu v USS, potom na siedmu, este deti do skol. Medzi osmou a dvanástou mozno jeden spoj. Po dvanástej odvoz na poobednajsiu a nocnu Z mesta pride poobede par autobusov a niekde nechodi ani taky co by doviezol ludi z poobednajsiej, teda po desiatej vecer. Co sa vlakov tyka, najviac ich chodi do Kostolian, ale stoja tam len osobaky. Na Rozhanovce chodi myslim kazde dve hodiny osobak.
Odpovedať
@daniel16 Su tam ale dost velke rozdiely v cene,mal som rovnaku dilemu,zvolil som Basku ale musis ratat s tym,ze za cenu pozemku v Baske kupis inde aj dom.Je ale velmi velky rozdiel dochadzat do Ke z Basky a napr. z Durdosika,.Pracujem v meste a bezne chodim na obed domov (10- 12minut,podla semaforu) realne,predpisovo az pred dom,nie ako pretekar od znacky mesta po znacku obce merane o druhej v noci.Toto si celkom neviem predstavit v smere na Po alebo Mi. Roma som tam videl iba ked niekomu kopu nejaku pripojku,siete su komplet,nie je tam optika v zemi ,T-com to ma na stlpoch,Antik vzduchom.Bus je za 5 minut na Kvp tam sa da pokracovat Mhd.Najviac chyba to priame Mhd ale na druhej strane tam kde chodi poznam ludi co sa prave na to stazuju,znamy napr.v Kavecanoch pozoruje,ze vdaka Mhd sa im tam zvazaju vykradaci chat,vyberaci kosov a pod.
Odpovedať
@zita19 v KE som studoval a byval par rokov, cize o tej doprave od Presova, Michaloviec a na Jazere viem. Lepsie to uz asi nebude nikdy, len ak ludia prestanu chodit po samom v aute. @albertone Dik, cize za teba je zapad od Kosic idealny aj co sa tyka dopravy, teda aspon na KVP. Ale co pozeram tak ta ponuka ci uz domov alebo pozemkov je slabsia v tejto lokalite.
Odpovedať
@daniel16 ide o to, koľko za pozemok chceš zaplatiť, kedy chodíš do/z práce a pod....my napr. bývame vo VT, ale pracujeme v KE, takže denne dochádzame...chodíme na 7 a odchádzame o pol 4 a to žiadne zápchy nechytáme a ráno ani nehody a to už takto chodíme cca. rok...poobede jedine v piatok sa nám raz stalo, že sme na sečovskej čakali asi 10 min., čo vôbec nie je hrozné...jasné, ak by si chodil do práce neskôr, tak už zápchy sú, takže by som zohľadňovala možno aj toto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja byvam v Hrasoviku. Nie su tu ziadny romovia. Co sa tyka IS plyn, voda, kanalizacia tu je, data - minuly rok tahal vysokorychlostny internet telekom ako aj antik. Dostupnost SAD je tak kazde dve hodinky nejaky bus. Chodieva aj po 22ej bus. Je tu pekaren, takze cerstve pecivko kazde rano 😄 s obchodom je to horsie, ale planuje sa vystavba noveho obchodu. A popravde i tak budes vsetko vlacit z mesta. Skola, skolka tu nie je, deti chodia bud do Rozhanoviec alebo do mesta. Ak chces nieco este vediet pytaj sa 😄 A viem ti povedat ze v Budimiri nie je kanalizacia. 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?