Koľko stojí vymeranie pozemku 1000 m2?

kolko treba zaplatit geodetovi za vymeranie pozemku,lebo pozemok ktory by som mala kupit nie je nijako ohradeny oploteny..je to moja povinnost alebo predavajuceho zavolat geodeta a dat ho presne vymerat,vytičkovat
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
je jedno aka velkost v m2, ak to nebolo spravene uz pri kupe je to tvoja povinnost ktora nasleduje k stavebnemu povolenia. Geodet ti to spravi v ramci zamerania pozemku, zamerania stavby na pozemku a pod....
Odpovedať
vytyčit osobne by som nekupil pozemok ktory nieje vytyceny, alebo ak niesu geodetom premerane existujuce ploty. ziadal by som to od majitela/realitky. nech si to potom kludne da aj do nakladov. kupovat nevytyceny/nepremerany pozemok je ako ked ako laik kupujete ojazdene auto a nedate si ho prezriet v servise. sice kupite, mozno aj dobre, ale mozno s problemami ktore vas potom mozu stat nemale peniaze. cena za vytycenie pozemku - strasne individualne - zalezi nielen na vymere pozemku ale aj kde to je, aky je teren, v akom stave je operat v danom k.u., ako ten pozemok vznikol. a geodeti su sukromni - takze kazdy vam da inu cenu. ale chcem aj upozornit nato ze geodeti poskytuju sluzby. a tie sluzby robia niektori kvalitne, niektori menej kvalitne. tak pozor na to, cena nieje vsetko.
Odpovedať
ale ked je na katastralnej mape aj v zmluve velkost aj rozmery ?
Odpovedať
@andyfoto este som ho nekupila az buduci tyzden sme dohodnuti
Odpovedať
@andyfoto tak mu to poviem ze nech to da urobit...uz len to ze usetri na DPH moze byt rad..
Odpovedať
Profilova fotka
@ilijatkovci je to cena cca 200eur
Odpovedať
dakujem
Odpovedať
@andyfoto dakujem
Odpovedať
@ilijatkovci "ale ked je na katastralnej mape aj v zmluve velkost aj rozmery ? " vymera - m2? vymera je len odvodeny udaj - ziskava sa v dnesnej dobe vypocitanim zo suradnic lomovych bodov parcely. v minulosti vseliak. moze byt kludne chybna. rozmery - ake? odkial su odpisane? namerane? pozemok moze mat kludne svoju sirku aj vonku, ale jeho polohu tym nezistite - moze byt kludne posunuty cely pozemok - cast mate u susedov a susedia cast u vas. nebolo by to nic strasne - je to vsetko riesitelne, ale vela potom zalezi aj od susedov. nechcem strasit ani prehovarat aby ste si to dali spravit. len pisem skusenosti.
Odpovedať
my sme davali vymerat nas pozemok pred mesiacom,,,uzky ale dlhy obdlznik,,, dali sme tam sest roxorov- styri rohy + do stredu,,,-150 eur
Odpovedať
@malydom no tie udaje teda rozmery su na katastralnej mape a v liste vlastnictva
Odpovedať
@ilijatkovci na katastralnej mape rozmery urcite niesu. Su 3 druhy katastralnych map - 1,vektorove ciselne - lomove body ciar maju suradnice s presnostou 14cm a da sa cez prislusny software odmerat dlzka medzi bodmi. 2, vektorove neciselne - vyzeraju moc podobne tym ciselnym dokonca aj lomove body maju suradnice ale ich presnost je uz velmi biedna. neda sa dostatocne presne z nich urcit dlzka medzi bodmi. 3,papierove - urcovat z tychto map rozmery pozemkov /dokonca obycajnym pravitkom/ moze len laik a zaraba si na riadny problem. Takze odkial su tie rozmery? Rozmery mozu byt este v geometrickom plane alebo vytycovacom nacerte - ale isto nie v katastralnej mape.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jezis, prepacte, že vam sem lezem, ale " vytyčkovanie " pozemku ma strasne pobavilo:-D :-D :-D :-D :-D Hned mam veselsi vecer, vazne :D dobrý výraz :-D :-D :-D
Odpovedať
aj mna to samu pobavilo lebo som viacmenej v zahranici uz dlhe roky a niekedy mam problem so slovencinou ;-( :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D vykolikovanie som chcela napisat,nevedela som najst spravne slovo§ @katrin21
Odpovedať
@malydom mas pravdu :-) treba zavolat geodeta mam to na krku
Odpovedať
"vytyčkovanie" grátis a upratanie na náklady majiteľa pozemku :-D prepáčte ;-)
Odpovedať
@wrzteq :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ilijatkovci mne to pripomenulo vtip, co som citala cez vikend, vies, tak preto... dam ho : ide chlap po zel. stanici a popod vagony ponuka langoše a krici : Lááángoššéé, čerstve langošeeee.... Vtom sa niekto vykloni z okienka vagona a vracia.. a predavac : Pizzaaa, čerstvá pizzaaaaa :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ilijatkovci mne to pripomenulo vtip, co som citala cez vikend, vies, tak preto... dam ho : ide chlap po zel. stanici a popod vagony ponuka langoše a krici : Lááángoššéé, čerstve langošeeee.... Vtom sa niekto vykloni z okienka vagona a vracia.. a predavac : Pizzaaa, čerstvá pizzaaaaa :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no dokelu, tak to mas dvojmo.. pardon
Odpovedať
@katrin21 :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@katrin21 kazdodenna celodenna nemcina a taliancina a do toho anglictina robia svoje ;-)
Odpovedať
@katrin21 ale na druhej strane sa mozem hanbit a aj sa hanbim za slovencinu
Odpovedať
Profilova fotka
dobrý , že ? :-D spravne tam malo byt tusim, ze ťaha vozik s langošmi po nastupišti, alebo tak nejako . ale to je jedno... pointa zostala :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ilijatkovci ale , ked žijes dlho vonku, tak ti to prepacime :)
Odpovedať
dobre tak dakujem za odpustenie,ja sa polepsim a hlavne ked sa usadim na Slovensku,naco sa nesmierne teším,
Odpovedať
Profilova fotka
a si daleko?
Odpovedať
Profilova fotka
Zameranie pozemku pre oplotenie 8 bodov 1017m2 ma vyslo po zlave na 150€. Ak to vezmu na seba predavajuci, tak to bude fine.
Odpovedať
@katrin21 v sudtirole sto km od rakuska,v alpach
Odpovedať
Profilova fotka
ach sooooo :) also nicht so weit :) Ein wunderschones land :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?