Kataster - vrátenie poplatku

Ahojte, docitala som sa,ze kataster by mal pri nedodržaní 30 dnovej lehoty vratit poplatok, ak si o to poziadam. My sme navrh na vklad podavali 18.12.2020 a este stale je na LV plomba. Mozeme poziadat o vratenie už teraz,ked to este neprepisali alebo pockat, kym pride bohvie kedy vyrozumenie o vklade a az potom podat ziadost na vrátenie? Ďakujem 🙂
Odpovedať
@akcul13 este by som s tym pockal a az potom ziadal. no kazdopadne by som sa informoval, preco to este nie je zapisane. a este neviem, ci nemaju teraz tu dobu predlzenu, ked je situacia aka je
Odpovedať
Pozerám že ste z Púchova. Kataster čo viem tu ma v poslednej dobe dosť značne problémy. Neviem ake majú lehoty ale mojej švagrinej minuly rok vrátili poplatok asi automaticky. Ešte som vás chcela poprosiť že tiež potrebujem návrh na vklad na zápis novostavby na LV. Ak máte vzor žiadosti mohli by ste mi poslať prosím do správy.
Odpovedať
@denisalv poslem, len ho najdem 🙂
Odpovedať
@akcul13 ja som este vlani, ked zacalo toto branne cvicenie niekde zachytila, ze v nudzovom stave v statnych uradoch neplatia lehoty, Ale dufam, ze sa mylim..
Odpovedať
Ja som to riesil minuly rok v septembri. Zhruba po 40dnoch od podania vkladu, ktory este nebol zapísany, som zaslal ziadost o vratenie poplatku z dovodu nedodrzania 30 dnovej lehoty. Asi pred 2 tyzdnami mi prislo 66e na ucet. Este ale ako pise mirec, je mozne ze v suvislosti s momentalnou situaciou su nejak upravene lehoty (neviem ci aj v prvej vlne neboli), takze toto by som este overil
Odpovedať
@hockto a prišlo ti aj nejaké vyjadrenie od nich ? alebo len rovno poslali peniaze na účet?
Odpovedať
Najprv poslali z katastra na vsetkych ucastnikov konania - my, banka a predavajuci, takze 5 "subjektov" info, ze som poziadal o vratenie poplatku a pytali sa, ci s tym suhlasi druhy "spoludznik" (priatelka), aby boli peniaze za nedodrzanie lehoty poslane na ucet ktory uvadzam. Takze sme nasledne pisali s priatelkou este jeden list, v ktorom ona teda potvrdila ze s tym suhlasi a asi o mesiac na to dosla odpoved, ze na zaklade nedodrzania lehoty nam bude ten poplatok vrateny. Asi o mesiac prisli peniaze na ucet.
Odpovedať
@hockto aha dakujem za info 🙂 ja som žiadala 16.12.2020 a ešte mi zatial nič neprišlo tak som zvedavá že kedy to bude
Odpovedať
No tipujem ze ako skoro na vsetkych, aj na katastre a ich personalne obsadenie ma momentalna situacia negativny vplyv, takze uz tak dlhe riesenia s nimi sa este predlzili, proste nestihaju. Ale vsak kludne tam zavolaj a pytaj sa ak chces vediet konkretne ako na tom si, ja som tam volal pred tym druhym listom nech mi povedia aku to ma mat cca formu ten suhlas a pohode komunikacia, dostal som k veci info co som presne potreboval
Odpovedať
treba si tam podla mna zavolat a informovat sa, ci len na to nebol z nejakych organizacnych moznosti cas alebo je problem niekde inde a potom by som ziadal o vratku poplatku
Odpovedať
prosim vas, a je tam nejaka lehota, že do kolkych dni od doručenia rozhodnutia môžem požiadať o vrátenie poplatku?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?