Jeden kupujúci, dve parcely a dvaja predávajúcie

21. jan 201630

Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu. Chcem si kúpiť pozemok, resp. pozemok skladajúci sa z dvoch parciel. Na jednej parcele je jeden predávajúci a na druhej parcele sú dvaja predávajúci. (pri druhej parcele je jeden z vlastníkov ten istý ako aj pri prvej parcele). Chcem poradiť, ako by mala byť stavaná KPZ, či ako jedna zmluva, kde bude všetko uvedené, alebo inak. Ďakujem za každú radu.

 • Ak ten pozemok nestojí 1 EUR, tak by som inak ako cez právnika nešiel. Bude ťa to stáť o 100-200 EUR viac. 100 ak si podelíte s predávajúcim náklady. Čo je ale podstatné, ty budeš mesiac do prepisu na KU kľudne spávať.

 • @aurum51  Môže to byť kľudne aj na jednej zmluve. Treba len dobre zadefinovať predávajúcich v 1. rade a v 2. rade a potom nehnuteľnosti - ktorá komu patrí.

  MY sme mali zmluvu - 8 predávajúcich, 10 kupujúcich a 2 parcely (spoločná cesta), alebo 7 predávajúcich, 2 kupujúci a 5 parciel (rôzni vlastníci). Takže do zmluvy sa dá zakomponovať všetko, len to treba správe naformulovať.

 • @aurum51

  Jedna zmluva-jeden vklad-ušetrené peniažky.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Projekty, návrhy, vizualizácie, výroba a montáž nábytku na mieru pre moderné aj klasické interiéry rod. domov a bytov. Cenník na www.inovacio.sk
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  Články od našich partnerov
  Papierom proti ohňu?
  Spoznajte najčastejšie chyby pri zatepľovaní fasády
  Izoláciu sokla netreba podceňovať. Vyhnite sa týmto chybám, aby ste ochránili základy domu, predišli plesniam a únikom tepla
  Archív článkov od partnerov