Je možné postaviť chatu na pozemok v CHKO?

Dobrý deň, je tu niekto, kto by mi poradil? Máme pozemok mimo zastavaného územia obce, vedený ako trvalý trávny porast na ktorom by sme chceli postaviť menšiu chatku cca 6,5 x 6,5m lenže pozemok zapadá do CHKO. Viete mi poradiť, či by bolo možné postaviť tu takúto chatu? bez vedenia IS....vodu by sme chceli riesiť formou studne a elektriku asi na centrálu. Na pozemku sa nenachádza žiadna chránená rastlina/strom. Ako treba postupovať? Hneď vedľa pozemku je les, takisto v CHKO a je tu dovolená ťažba dreva ..... Budem vďačná za akékoľvek informácie 🙂 Ďakujem
Odpovedať
Na toto vam tu nikto neodpovie. Treba ist na stavebny urad a informovat sa
Odpovedať
@zuzcek1988 Rada by som, lenže pani ktorá to vybavuje je na Očr, tak skúšam tu....
Odpovedať
@aadd123 A prečo si myslíš, že my to budeme vedieť?
Odpovedať
@aadd123 chko je tak 50:50. Pokial si obycajny clovek, tak predpokladam, ze ti nic nedovolia. Pokial mas ,,kontakty" mozes postavit aj hotel z eurofondov. Tak to bohuzial v tejto bananovej republike chodi. Asi neostava ine len pockat na pani zo su, alebo sa skus este informovat na obci
Odpovedať
aadd123: treba si pozrieť zákon o ochrane prírody a krajiny (543/2002) čiastočne, či sa vôbec oplatí začať to riešiť. Je tam viacero premenných ktoré do takého povoľovacieho konania vstupujú ako druhý alebo vyšší stupeň ochrany a podobne. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@aadd123 Ako prvé treba pozrieť územný plán ak tá oblasť nieje určená na výstavbu či už bytovú alebo rekreačnú tak to nepôjde a keďže je to v CHKO predpokladám že to nebude na to určené. A druhá vec ako to myslíš s tou studňou to by ste s nej nemali pryvedenú vodu do chaty keď hovorýš že ju chcete bez IS.
Odpovedať
@chrobak7 možno tu už mal niekto podobnú skúsenosť....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@aadd123 podarilo sa nieco? tiez teraz riesime podobne https://www.modrastrecha.sk/forum/sta...
Odpovedať
Ahojte, tiež nám nič nechceli dovoliť zo Stavebného úradu. Pozemok mám extravilán, mimo zastavaného územia, orná pôda. Až jedného dňa ma napadlo, obytný kontajner 🤔 Musela som ho dať na kocky, obytný kontajner nepovažujú za stavbu. Nemá byť napojený na vodu a elektrinu. Voda : máme novú, vŕtanú studňu, ktorú čistíme odčerpávaním, napojenú na elektrocentrálu. Elektrika : z čínskej stránky za 20€ vysiace 2 lampy a malý solárny zdroj 😊 aj tak po večeroch svieti malá liatinová piecka a romantika je pri sviečkach. Je to kúzelné teraz cez zimu. O 17-tej máme pocit, že už treba ísť spať 😂 Kontajner má 3x6m a trávime v ňom takmer každý víkend. Ten pocit keď ráno vstaneš a pod oknom sa pasú 3 srnky na posledných hruškách na zemi. Alebo keď pri západe slnka sa pasú ovečky .
Odpovedať
povolia i v NP , no bola tam stavba už dávno maštaľ a senník, musí sa postaviť na pôvodných základoch, stačí prejsť po ceste Čertovica-Boca, maštale zmizli no pribudli drevenice
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko sa dá, len treba vedieť, ako na to 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?