Je cena 42000 za 42-árový pozemok privysoká?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Myslíte si, že cena 42000 za 42-árový pozemok je privysoká? Momentálne je to vedené ako orná pôda, ale chceli by sme to previesť na stavebný pozemok a stavať tam dom.
Odpovedať
1
2
@puxo keby si cital prispevky autorky, videl by si...;)
Odpovedať
Profilova fotka
@puxo diky za rady. Vybehnem za starostom a uvidíme či by tam povolili stavat. V liste vlastníctva je pozemok vedený ako orná pôda, ale v územnom pláne obce ako trvalý trávnatý porast. Ale ako vravím, na obecnom nám povedia viac.
Odpovedať
Profilova fotka
pre ostatných: rozmer toho "slížu" je cca 39m x 110m čo sa týka ceny, je trochu vyššia ako cena pozemkov 3 kilometre za dedinou. Pozemok sa nachádza v okrajovej časti obce a po nátlaku na majiteľa by ho predal, avšak s cenou vyššou. Bola by to z istej časti investícia do budúcna. Zbehneme na obecný a uvidíme či by tam povolili stavbu a uvidíme podľa toho. .... Ďakujem za názory, už sa nemusíte ďalej hádať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@patka6 v prvom rade zisťuj bonitu pôdy na pozemkovom úrade ako ti už niekto tu radil, lebo keď budeš musieť zaplatiť odvod 10€/m2, nebude ti do smiechu...hoci len za vyňatie pozemku pod stavbou a spevnenými plochami.
Odpovedať
uzemny planobce to am ako trvaly travnaty porast, nie ako pozemok na individualnu bytovu vystavbu, takze zatial sa tam stavat nic nemoze.
Odpovedať
@niless Pochybujem či máš vôbec trávnik, ak si myslíš že stačí travu pokosiť párkrát v roku. Vyjadril si sa k téme takto citujem: Ale si myslim ze dat 42 000 predpokladam € za pozemok pod rodinny dom je velaaaa, tolko vyjde pozemok pri BA pripadne vo vacsich mestach. koniec cit. Ja som sa iba vyjadril, že si napísal hlúposť. 42 000 za pozemok pod rodinný dom je normalna cena, akurat že v Bratislave dostaneš za to ledva 150 m2 a nikede na dedine 4200 m2. Keby si napísal že 4200 m2 je veľa na rodinný dom, ok, ale nie 42 tis. eur. Okrem toho vždycky lepšia väčšia parcela, než malá. Ale to už kto ako na to má.
Odpovedať
@snowy66 Zij dlho a stastne. :-p
Odpovedať
@patka6 vsak to je skoro zadarmo!
Odpovedať
Necitala so prispevky....co budes robit so42a pozemkom? mam necelych 11a mam pocit,ze je to veeela pri nasej zaneprazdnenosti.a mozno je cena 42000 za pozemok niekde fajn ale ked si poratam,ze by mi na stavbu bolo treba dalsich 120t tak sa mi z tej hypo nieze toci hlava ale priam az mozgove zavity
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?