Farma Slnko s. r. o. - Ing. Martin Cakl - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. V uplynulých dňoch rozposlala táto firma ľuďom v našej obci a aj v okolitých obciach ponuku na odkúpenie ich pozemkov. Podľa finstatu je konateľ firmy Ing. Martin Cakl a firma vznikla 20. augusta 2019. V liste píše že má záujem o odkúpenie pozemkov na vašom liste vlastníctva (neuvádza konkrétne parcely - čiže teoreticky aj pozemok pod domom) za úplne smiešnu sumu (u mňa 1116€. Cena vychádza hlboko pod 1€/m2). ďalej píše že pozemok plánuje využívať na poľnohospodárske účely. Trochu som googlil a mal by to byť realitný maklér ktorý sa zaoberá skupovaním a predávaním pôdy. Dokonca robí aj prednášky o tom ako kupovať a predávať pôdu. Prosím vás ako sa dá pred takýmito ľudmi chrániť, hlavne keď osloví starších ľudí čo aj zabudli že nejaké pozemky vlastnia. Vidina rýchlych peňazí ktoré sľubuje už pred podpisom zmluvy môže byť pre starých ľudí lákavá. Ako je možné legálne upozorniť na takéhoto špekulanta, aby vás nemohol nejak právne napadnúť. Jedná sa o obce v okrese Hlohovec. Máte niekto konkrétne s touto firmou skúsenosti? Lebo neverím tomu čo píše v tom liste. Podľa môjho názoru je to obyčajný špekulant ktorý sa chce pekne nabaliť na dôverčivých ľuďoch.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Dobrý deň. Tiež sme v týchto dňoch dostali ponuku na odpredaj ornej pôdy v okrese Malacky. Hneď som išla na internet zisťovať kto to je. Vadí mi, že je vlastne "cudzinec"..., ktorý chce odkúpiť pozemky na Slovensku. Keď predáme, tak len Slovákovi. To mi najviac vadí...
Odpovedať
Profilova fotka
Tento pán oslovuje aj ľudí v okrese Malacky. Tiež je cena stanovená hlboko pod 1 €. Je to Čech špekulant. Nepredám pôdu do zahraničia. Takto by sme rozpredali Slovensko za pár rokov.
Odpovedať
Ahojte. Farma Slnko s.r.o. sa nevzdáva. Po pol roku ma opäť oslovili s vyššou sumou. Robí to ani nie 1/10 centu viac na m2 😄 Ale pre tú srandu som im poslal ja svoju predstavu o cene za m2 😄 Verím že to nebude pán Cakl ochotný zaplatiť 😄 😄 ale inšpiroval som sa jeho radami v prednáškach ktoré ma na nete. Len ma štve že keď človek nereaguje tak stále otravujú.
Odpovedať
@kajo873 tak na tej prednaske co som dal link vyssie, tam sa prave vyjadruje ze ho to stoji max to postovne... kazdopadne treba to ignorovat, a hadzat listy do kosa.
Odpovedať
aj mojej mamke prišla ponuka na odkúp ornej pôdy hore uvedenou firmou. Pôda je v okrese Senica. Ponuka skončila v koši... Tak gooogle našlo https://dennikslovensko.sk/19876/o-po...
Odpovedať
Nemôže ornú pôdu kupovať len poľnohospodár náhodou?
Odpovedať
Len horšie že ten list prišiel znovu aj babke a tá už rozhodnutá že mu predá nejaké role, že aspoň by som vnukom rozdala peniaze, načo mi to je povedala. Ale keď som sa pozrel na ponuku,tak tam neboli žiadne role, ale na LV z ktorého bola ponuka bol len pozemok pod domom, okolo domu a priľahlá záhrada. Takže kto vie o čo by ju ten hajzel obral.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomkenty
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den reagujem na prispevok ohladom predaja pody a listom typu skupim ornu podu na obrabanie a pestovanie zeleniny a inych komodit. Na vlastnej skusenosti mozem povedat,ze su to smejdi. A to nie ze by som ja naletela ale moj otec a v konecnom dosledku sedel v base lebo zobral spravodlivost do vlastnych ruk a s vlastnym rozumom si isiel svoje prava brat spat. Nebola to firma Slniecko ale obdobna co v Ma uraduje a to f.Rofin. Za mojim otcom dosli do senku a tam s nim robili obchod. Koniec koncov na papier dali jednu sumu ktoru nevyplatili ale vyplatili len polku sumy z papiera a to na ucet. A ked chcel spat vzat zmluvu lebo nedoplatili sumu tak si dalsi papier vyprodukovali zevraj to co dostal na ucet bola zaloha na dalsi pozemok a sumu co bola na papieri tu dostal v hotovosti pri podpise. Ale moj otec sa bal ze dojde o strechu nad hlavou lebo tam zakomponovali pozemok pod domom a v konecnom dosledku chceli vratit 3 nasobok sumy ktora bola na ucte. Bavime sa tu o 1,5 a o 4.5 mil. SK. TAKZE zobral spavodlivost do svojich ruk a na vystrahu strielal coz bol v base a sedel na nepovolene ozbrojovanie dostal na tvrdo dochodca 4 roky v Hrnciarovciach. Po vsetkych tahaniciach musel ustupit a podpisat dohodu. Rofin predal pozemky so 100% ziskom ako parcele na stavanie. Toz nasa skusenost. A pocula som ze tak aj vo Velkych Levaroch ludia dopadli a td. To su len smejdi co si stale menia sidlo a nazov firmy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Mne dnes prišla ponuka. Poľnohospodársku pôdu v hodnote cca 15000 euro chce odkúpiť za 2193. No čo dodať. Ja sa len hrozím reakcie starých ľudí. A takýto s tým počítajú.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý. Aj mne dnes prišiel list od pána Cakla.... Nestačím sa čudovať... Červeným napísané... AK PATRÍTE DO RIZIKOVEJ SKUPINY, VŠETKO SPOLU VYBAVÍME ZA DOHĽADU NOTÁRA Z POHODLIA VÁŠHO DOMOVA. NEMUSÍTE NIKAM CHODIŤ A VYSTAVOVAŤ SA ŽIADNYM RIZIKÁM.... No ako mám dosť... A nezabudol podotknúť... Peniaze ihneď pri podpise zmluvy! Najlepšie na trhu!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@kavar Dobry vecer, a este mate nieco na predaj co sa tyka ornej pody? Hladame nieco v okoli Bratislavy na rekreacne ucely. S pozdravom
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dafnemunova ano mam toho hodne na predaj napisem SS !
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?