Delenie pozemku

27. apr 2021120

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, resp. zistiť nejakú informáciu ohľadom rozdelenia pozemku. Situácia je nasledovná - urobený vklad kupnopredajnej zmluvy na kataster čakám kým to spracujú majú na to 30dni. Chcel by som pozemok rozdeliť na dva. Konkrétne 1170 na 570 a 600 s tým že aj jeden aj druhý bude zatiaľ môj. Ten menší plánujem predať. Neviem či to najprv rozdeliť a tak predávať alebo len potom pri predaji podelit. Predpokladám že to treba najprv rozdeliť. Neviem ako postupovať. Ak by sa našiel niekto kto by mi vedel to trocha priblížiť bol by som vďačný. Ďakujem.

• Geometrickým plánom. Je potrebné vyriešiť prístup, ak by neboli obe časti pri verejnej komunikácii.

• @stevo123ba  nájsť geodeta, povedať ako to chces nech to rozdelí, zamera spraví geometrak a zavkladujes to na kataster a môžeš predávať 😁

• Ja by som to najprv rozdelil a až potom predával. Takto ponúkneš na predaj rovno parcelu s určitou výmerou.
    Skontaktuj sa s geodetom, aby ti vyhotovil Geometrický plán na rozdelenie nehnuteľnosti. Potom ak už budeš mať kupcu na oddelenú parcelu, tak dáš zapísať GP spolu s kupnopredajnou zmluvou. Kataster má na to 30 dní a stojí to 66€. Ak kupcu ešte nebudeš mať, tak si môžeš zapísať obe parcely na seba. Vtedy sa neplatí na Katastri poplatok 66€, ale lehotu majú až 60 dní.

• Sponzor fóra
  • Ďakujem veľmi pekne všetkým...spravím to tak že to podelím a dám na kataster GP na seba pokiaľ sa na katastri nič zato neplati ako píšete a ptm. už budem hľadať kupcu...ďakujem ešte raz všetkým ... Náhodou nejaký geodet východné Slovensko najlepšie Prešov niekto nepozná ? Ďakujem.

• Dodám len upozornenie, ze ak sa jedna o parcelu mimo zastavaneho uzemia obce a je to polnohospodarska poda (orna poda, zahrada a pod) nemozes ju drobit pod 2000m2. Takze v takom pripade ti ju kataster nerozdeli.

• @podko  môžem sa spýtať , zastavané územie obce znamená ak je pozemok priamo v dedine ? Ako napr záhrada medzi domami ? Ďakujem 🙂

• @kikus_derlichova  Nie, to, či je pozemok v zastavanom území obce je napísané na liste vlastníctva. Väčšinou je to samozrejme priamo v obci, meste, ale nemusí to byť pravda, keďže obce sa síce rozširujú, ale hranice zastavaného územia si obce samé nemôžu rozšíriť, čiže kľudne nové ulice, nové lokality môžu byť stále vedené ako mimo zastavaného územia obce (extravilán).
    Ak chcete vedieť akékoľvek informácie o pozemku chodte na www.mapka.gku.sk a tam si zadáte katastrálne územie a parcelu a vyhodí vám to udaje.

• Zastavane uzemie obce znamena ze je to intravilan. To zistis bud na obecnom urade podla uzemnho planu alebo na https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster?bm=zbgis&z
    tam zadas obec a intravilan je oznaceny v obci takou tyrkysovou linkou. Vacsinou kopiruje domy so zahradami.

• @moratibru  @mucha999  ďakujem vam pekne , takze pozemok je v zastavanom časti obce , pozerala som to . môže mi to obec zakazat, že nebudem môcť rozparcelovať ten pozemok z ornej pôdy na stavebné pozemky ?

• Ak mas pristup, nie je dovod aby ti to zakazala. Ale budes potrebovat geodeta aby ti porobil geometricke plany aby si to mohla zavkladovat ako nove parcely (stale orna poda)

• @kikus_derlichova  Rozparcelovať - teda rozkúskovať to môžeš. Ale nemusí to byť v súlade s územným plánom, takže nie je záruka, že tam aj povolia výstavbu tak, ako to rozparceluješ.

• @kikus_derlichova  
    V prvom rade je potrebné preštudovať si územný plán, obce napríklad zvyknú stanovovať aj minimálnu výmeru tzv. stavebného pozemku.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
    Projekty, návrhy, vizualizácie, výroba a montáž nábytku na mieru pre moderné aj klasické interiéry rod. domov a bytov. Cenník na www.inovacio.sk 
    atelier of architecture & design
    - projekty rodinných domov a interiérov
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov