Čo robiť, ak kataster nedodržiava zákonné lehoty?

Profilova fotka
Prosím vás, riešili ste niečo podobné? Kataster nestiha zvládať dodržiavať zákonné zákone lehoty pri zápise kúpnych zmlúv. Samozrejme bez listu vlastníctva sa nikde ďalej nepohneme. Viete mi poradit, kde sa obrátiť...riešili ste niečo podobné?
Odpovedať
Profilova fotka
@franka211 a čo tak zavolať na kataster vedúcemu, kde je chyba a prečo nestíhajú ?
Odpovedať
Profilova fotka
@jakub6 vedúci oddelenia zápisov práv k nehnuteľnostiam odišiel do dôchodku, náhradu nemajú,tak zastupujú z okolitých okresov, čo sa samozrejme nedá stíhať...
Odpovedať
Profilova fotka
@franka211 otazku by som polozil inak, kedy kataster stihal :-D ?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj asi záleží aj od okresu. Kúpili sme pozemok mimo okres, kde na zápisy čakajú aj 90 dní. V našom okrese problém nie je... Veľmi nás to brzdi. Sľubovali že už majú náhradu ale evidentne je to tak ako bolo...
Odpovedať
Vhodne formulovaný list od zbehlejšieho právnika robí divy. Minimálne máte nárok na vrátenie správneho poplatku pre meškanie.
Odpovedať
Ked meska firma s dodavkou objednaneho tovaru, kazdy pyta zlavu. Ked raz ma nato kataster napr 30 dni, a nestihnu to, je samozrejme ze si budem narokovat vratenie casti alebo celeho poplatku. A budem si za tym stat a pytat si svoje naspat! Lebo aj stat od nas vsetko pyta na cas, a ked sa nestihne tak si narokuju penale
Odpovedať
@franka211 Je to síce do porazu, ale veľa ľudí už zabudlo a mladí to nezažili, keď zápisy na katastri trvali aj pol roka... 😠
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a viac
Odpovedať
Profilova fotka
@matoztt presne, zaplatili sme 2 krát 66 eur,určite ich budem žiadať naspäť.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 keby mi povedali,že to bude trvať polroka tak sa človek zariadi. Lenže na september máme stavebnú firmu, nachystané papiere na stavebný úrad.... A teraz čo im mám povedať, nemám zapísaný pozemok?
Odpovedať
Profilova fotka
@franka211 sused nedavno daval zrychleny zapis a uz pri podavani ziadosti mu povedali, ze nech pocita s tym, ze mu peniaze vratia, lebo to nestihnu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj aj tu to tak funguje,preto sme zrýchlený ani nedávali, len by to boli vyhodené peniaze
Odpovedať
Článok sa načítava...
Treba volať a urgovať telefonicky. Len čo som ich informovala, že sú po stanovanom termíne, nebol problém sa na zložku pozrieť s komentom, že by už aj bol čas ... Do 3 hodím bolo zapísané. A samozrejme žiadať poppatok späť. Stačí doporučený list, vzor na internete a oni vám ho vrátia. Naopak - ak ste ešte nevkladali, treba žiadať zrýchlený - vzhľadom na poplatok sa snažia dodržať termín. Ak nestihnú, poplatok vám samozrejme vrátia.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinava ďakujem, vyskúšam zavolať a o vrátenie poplatku požiadam.
Odpovedať
Áno, aj my máme ten problém s katastrom, 3-4 mesiace sme čakali na zápis do katastra a po tejto dobe nám prišlo rozhodnutie že nám pozemok nezapisu, pritom sme mali podložené všetky doklady, ktoré bolo treba ale pani, ktorá zapisuje do katastra sa nepáčilo jedno potvrdenie nakoľko tam bolo slovíčko "výhľad"...keď som bola za ňou sa jej na to opýtať, že aký je problém povedala mi, že keby tam to slovíčko nebolo, tak pozemok zapíše bez problémov 😡
Odpovedať
Profilova fotka
@mims92 dúfam,že u nás problém nebude, zmluvu robil právnik 🙏
Odpovedať
@franka211 našu zmluvu taktiež robil právnik a problém nastal kvôli pani úradníčke, ktorá si potrebuje niečo dokázať 🤦
Odpovedať
@majkoj ved skus pracovat na katastri a zistis preco nestiha..
Odpovedať
@matoztt tu ide o vedenie katastra. Kto tamnepracoval nepochopi. Meni sa vlada menia sa ludia tj vzdy okoli volieb je verejna sprava na prd vdaka sefom co rychlo musia ukoncit svoje kseftiky.. Slovakistan
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt je to o vedení katastru, Keď si porovnáte český a rakúsky kataster je to zdroj údajov s ktorým sa dá pracovať, na druhej strane u nás je asi 100 mil. vlastníckych vzťahov (vyjadrenie ministra 5.7.) tu poriadok tak rýchlo nebude
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt vlada sa meni kazde 4 roky, kataster nestiha stale.
Odpovedať
@dusantt lenze zober si to z opacnej strany. Nestihnes podat nieco v termine, stat ti hned da pokutu. Preco by to nemalo fungovat opacne? Buduci tyzden pojdem robit vklad v Tt, som zvedavy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj bohužiaľ máš pravdu, v tomto okrese je to dlhodobý problém. Architekt čo nám robí projekt povedal že aj 90 dní a viac...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme dali zrychleni a mali sme hotovy za 4dni
Odpovedať
@matoztt absolutne s tebou suhlasim. Tento farizejsky a dvojaky meter... Co s tym? Lebo buchat do radoveho uradnika zmysel velmi nema ak to nevypocuje vysoke vedenie. Viem ze napr oni nepreplatia ani nadcasy atd.. Zeleznice sa napr daju vyreklamovat meskanie vlaku nad urcite minuty. Poslu napr 2.5eur na ucet. Raz kupil listokonline. Prisiel na stanicu. Meskal 40m. Vratil sa pre auto. Poslal reklamaciu a vyplatili 100% sice sommusel dokazat ze somvlakom nesiel ale slovne stacilo a pochopili.
Odpovedať
@matoztt my ideme tento týždeň v TT, tiež som zvedavá
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?