Bývanie pri dialnici

Ahojte, veľmi sa nám paci dom ,ktory ma pre nás jedine mínus a to dialnicu v blízkosti. Aktuálne nie je veľká premávka, nakoľko nie je plne spustená, je to trasa do Žiliny, kde bude chodiť po úplnom spustení celý východ. Myslíte si,že v takejto v zdialenosti, výške to bude problém??
Odpovedať
1
2
@miska2907 ak sa dokončí skôr ako južná trasa tak problém bude, ako to tienia teraz hlukové zábrany?
Odpovedať
@duzu ako myslíš tienia? Bola som tam v roznych fázach dňa,rôzne dní v týždni a nepočula som ani jeden kamion
Odpovedať
@miska2907 ako pritihlučná ochrana ak nepočuješ kamiony tak OK
Odpovedať
Kamiony si nepocula lebo tam maju zakaz vjazdu, zatial. Kym nie je dostavany tunel Visnove. Je tam most, takze mostne uzavery bude pocut cely den.
Odpovedať
@sundevil hm no nejeden šiel okolo, aj ja tadiaľ chodím po diaľnici a tiež som tam nejeden stretla za tu dobu
Odpovedať
Problem neni ani tak cez den, ale vecer a hlavne noc. Aj kilometer od dialnice je hluk docela vyrazny. Teraz, ked cez noc okna otvorene, tak ma to docela rusilo a to mam fakt kilometer vzdusnou ciarou k akoze dialnici (Čadca). Ale verim, ze casom si clovek zvykne ako na cokolvek ine. Z dlhodobeho hladiska tazko posudit, aky vplyv to ma na zdravie. Ale most a jeho dilatacne uzavery, to neni nic prijemne, pocut kazdu napravu na aute, kamione a az sa casom zhorsi ich stav (a k tomu urcite pride), tak hluk vyraznejsi. Chodte tam v noci, ked je vsade relativne ticho a sami budete pocut, ze je to docela vyrazne rusive.
Odpovedať
Takze vzdialenost vzduchom 900m a rusive cez noc. Nastastie, tam mame len prechodny domov. Ja by som na byte nevydrzal.
Odpovedať
V hornej strede a vo Veľkom Orvišti stavajú aj 50 metrov od diaľnice.... Ja bývam vzdušnou čiarou 500 metrov ...a počujem trochu v noci ...ale mňa to nejak neruší. Záleží koľko zelene a múrov betonových bráni zvuku v ceste.... Výhodu zas mám ja že mám kilometer na vjazd na diaľnicu a všade som rýchlo ak potrebujem ....
Odpovedať
Profilova fotka
@miska2907 ja by som ho v žiadnom prípade nekupovala. Totižto, bývame pri hlavnej ceste z TN do Dubnice a je to otrasné. Spálňu aj detskú máme do dvora, ale aj tak autá počuť, v noci ich jazdí menej, ale ráno pred piatou už musím zavrieť okno. Cca do 1 km vzdušnou čiarou je aj diaľnica D1 a tá je v noci tiež dosť počuť, hlavne dilatačné špáry a tam nejazdí menej áut ani v noci, naopak, samý kamión. Mne ten hluk veľmi vadí, bývam z toho nervózna, ja by som dom dom pri diaľnici nechcela ani zadarmo a to doslova. Áut asi menej nebude, skôr opačne. Choďte tam v noci, otvorte okno na aute a uvidíte. Určite choďte aj za dažďa, vtedy je hluk oveľa väčší. V noci to bude neutíchajúce, samý kamión. Zvuk je veľmi výrazný zdroj stresu, záleží na tom, ako Tebe vadí. Čo sa Vám na tom dome páči? Ak iba cena, tak to nie je dobré, je to signál toho, že tá lokalita je problém a nezmení sa to k lepšiemu. Kúpili by ste ho na tomto mieste, aj keby bol drahší? Alebo drahší áno, ale v inej lokalite? Treba si to premyslieť a nekupovať len preto, že je dobrá cena. ... Lokalitu nezmeníš.
Odpovedať
My byvame 500m od dialnice BB-ZV iba v noci trochu pocut byvame na kovacovej
Odpovedať
Profilova fotka
@miska2907 nepocula si kamion, pretoze kamiony tadial nechodia..... to bude asi tym 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@monikajan viem kde byvas, a osobne to povazujem za ovela horsiu lokalitu co sa tyka hluku ako dialnica v takejto vzdialenosti... Tebe tam dost robia zapchy, je ine ked ide auto okolo a ine ked zastavi, rozbieha sa a toto x-krat dokola..... ja mam v okoli Beckova asi kilometer vzdusnou ciarou dialnicu, nastastie tam mam iba chatku a preto to vnimam iba ako kolorit lokality - no pocut kamiony celu noc.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miska2907 ahoj ani ja by som to nechcela.. Ide o vas zvito, o kazdy den zivota... Dom by mal byt oazou pokoja... Ticha...tento hluk, ktory vyzmtvaraju auta je strasny... A mne by prekazal... Ale je to samozrejme na vas. Ide ale aj ovzduch a aj o vyhlad....
Odpovedať
To je smer Hôrky, Bitarová? Mam par známych co tam bývajú a nestazuju si, ale zas vieš, človek si zvykne aj na horšie. Ja by som možno skúsila obehnut pár domov a opýtať sa ľudí čo tam priamo bývajú, nech ti povedia plusy a mínusy
Odpovedať
@domix147 “Dom by mal byt oazou pokoja.” Som sa zasmial cez slzy. Tiež som s takýmto krédom staval dom. No stačí pár susedov so sprostými nevychovanými psami vonku (tie psy pribudli až po dostavaní domu) a jeden muzikant, čo najradšej cvičí na bicích pri otvorenom okne a máte po oáze.
Odpovedať
Profilova fotka
@miska2907 100 ľudí 100 chutí, 100 názorov... poznám ľudí, čo im v noci vadí aj tikot hodín a sú z toho na nervy a zas poznám ľudí, čo si kľudne spia a vegetujú aj pri zbíjačke... takže na svoju otázku si musíte zodpovedať hlavne vy, čo Vám osobne vadí hluk ... Rátaj s tým, že to ako ti písali (najmä v noci) budeš počuť... Zas treba povedať, že v noci a v zime predpokladám, že okná budú zatvorené a teda pri spánku to asi sotva budeš počuť...
Odpovedať
A ze sa na prijazdovu cestu zmesti jedno auta ti nevadi? Budes cuvat, cakat ked pridu smetiari? Teda ak pridu, lebo hentaku cestu mozno neodovzdas obci. A ked napadne sneh, kto odhrnie ked to nezabezpeci mesto? A ked bude na kazdom kraji meter snehu odhrnuteho ako prejdu dve auta? Aj tieto veci by som si vsimal…je tam aj slepa ulica, otoc pre hasicov je? Je to skolaudovane alebo kolaudujete vy? Najskor toto by som riesil a potom dialnicu 🙂 este by som si pozrel uzemny plan, ci ti tam nepostavia za domom logisticky park, benzinku alebo nieco podobne …. Pripadne nejaka dalsia bytovka atd
Odpovedať
@raphael42 nuz to ano😆😆😆😆🤦ale to je uz ina tema. Tema nie aom egoista..myslim aj na druhych.. A od toho mame daleko😒
Odpovedať
@sundevil @kaktusik007 Kamiony tadial napriek zakazu jazdia denne 😉 @miska2907 Nesiel by som do toho, presne viem, kde to je. Bude to otravny hluk, velka premavka. Vies, ako hvizdia gumy kamiona v noci na mokrej vozovke? Jasne, da sa zit so zavretymi oknami, da sa zvyknut na vlakovu trat par metrov od domu... otazka je, ci si chcete zvykat, ak si mozte teraz vybrat vcas. Niekto si nezvykne nikdy. Vsak sa postav dakde pri hricove/v strazove (kde ide vsetka premavka) tolko metrov od dialnice v piatok vecer, a uvidis...
Odpovedať
@miska2907 samotná diaľnica by nebol problém ale ten most tam to bude hučať+ ta príjazdová cesta tak by som sa na to osobne vysr...
Odpovedať
No, my sme kedysi bývali cca do 2 km od diaľnice a v noci to bolo celkom slušne počuť. Ale ani nie tak autá ako také ale skôr buchot kolies na tých kovových dilatačných spojoch jednotlivých mostných polí alebo ako to nazvať. A zároveň od nás bola železnica, hlavná trať, vzdialená cca 1 km a v noci, keď bol všade kľud, bolo počuť výstražný zvuk závor. Ale na druhú stranu je pravda, že človek to ani nejako nevníma rušivo. Veľmi rýchlo sa dá na to zvyknúť a začne sa to brať ako neobmedzujúca súčasť bývania.
Odpovedať
v petrzalke je vecer pocut pristavny most ... nevadi mi to nejak, ani ked mali stari rodicia dom na seneckych pri zeleznici ...mne to nevadilo ...mamke neskutocne je to o zvyku, su ludia co na teba zavolaju policajtov ked si v noci v spanku prdnes 😄
Odpovedať
.. počuť to bude a bude to len horšie. Stačí večer a vietor smerom k Vám. Ale záleží od človeka. Ja mám kolegu, čo býva v BA a električka mu jazdí 10m za spalnovym oknom, zvoní.. skratka 19 hodín denne za mna des. On to nevníma, kľudne sa vyspí… bol na Orave na dovolenke, kde mu ráno “zamúkala” krava a zakikiríkal kohút a z dovolenky prišiel rozbity… takze zvážte hlavne vaše vnímanie hluku. Fakt ale ostáva, že diaľnicu bude počuť..
Odpovedať
Budes to pocut, zvyknes si na to za par dni a nebudes to uz vobec vnimat ... 10 rokov som byval tak, ze naozaj vyslovene cez cestu a malu zahradku mi sla sirokorozchodna zeleznica do US Steelu, t.j. mozno 20m od pozemku, mozno 50m od domu odhadom a to bol iny hukot (ale nie cely den, jasne, len raz za cas to slo ... A nevadilo mi to - skor bol problem ta spina co z tych vagonov sla a nie hluk.
Odpovedať
@miska2907 ak chcete mat v dome a jeho okolí neustály podmaz jazdiacich áut - smelo do toho. Ja by som do toho nešla. Stačí nám ten podmaz v meste z hlavného ťahu von z BA. Keď prídeme na pozemok, kde stojí náš dom, tak si doslova zrelaxujeme ubolené nervy. To je riadny rozdiel - šum, hluk jazdiacich áut nonstop a zrazu ticho, príroda, čistá ezoterika. Tak si vyber, či je ti srdcu blízke a zváž ako si to budeš užívať, ak budeš potrebovať trochu kľudu. Nedivím sa, že dom je v takej lokalite na predaj...
Odpovedať
Profilova fotka
@monikajan Myslim ze sa neda porovnavat byvanie hned pri hlavnej ceste a byvanie pri vzdialenejsej dialnici.. Hlavne ten charakter hluku je vyrazne iny.. Dialnica v dialke sice huci ale je to tak tlmeny hlbsi hluk v podstate sa nemeni jeho charakteristika. Na rozdiel od hluku pri ceste kde kazda auto vydava iny hluk, nakladne, osobne , motocykel... a hlavne intenzita je uplne inde...
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne mi z tejto foto nevadí ani tak diaľnica ako tá úzka jednosmerka a prístup k domom. Je cesta i z druhej strany? Ako je riešené parkovanie a už tu spomenutý odvoz odpadu? Tiež ten svahovitý terén.. je "iba" z tejto strany? Mať dom je fajn, ale aj môcť užívať pozemok k nemu patriaci. Toto prevýšenie mi príde že dosť už aj na kosenie.
Odpovedať
@jankazb fotene z miesta otacania
Odpovedať
Ako ono by to nemuselo byt celkom zle, kedze ta dialnica nie je tak blizko a medzi nou a vami su este aj nejake tie domy, ktore tiez nieco z prenasaneho hluku pohltia alebo odrazia
Odpovedať
@jabadaba práveže tých domov je tam niekoľko na predaj, ďalšie sa stavaju @kaktusik007 dnes som tam tiež bola "popocuvat" a kvantum kamiónov tam bolo,tak som si to vyskusala @zuzcek1988 dobrý nápad @uhlikova_stopa na ceste prebieha kolaudácia @frantisekca tak som si bola vypočuť kamiony q nákladné autá priamo pod mostom,plus pri dome a no nie je to príjemný zvuk,ale nemôžem zas aj povedať ze neznesiteľný, samozrejme nie ejt eraz taka premávka ale vychytala som konvoj 5kamionov za sebou ,hlasnejšie bolo cvrkotanie z prírody @atak77 ja som tie bývalá rok v prenájme v obci, kde je 40tka,kvantum kamionov, hneď na hlavnej ceste pri pumpe a nebola to až taká tragedia, plus bolo počuť každý vlak, z vedlajsej dediny Ďakujem za všetky komentáre,pôjdeme tam aj dnes večer @jankazb pri terase je vyrovnaný, do roviny
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?