Bude malý pozemok 270m2 dostatočný pre deti?

Ahojte, potrebovali by sme radu vas ktori byvate v dome a mate deti. Uvazujeme ze sa prestahujeme z mesta Zilina do primestskej casti a kupime si dom. Dom je super, velky aj poloha vramci primestskej casti super len je to radovy dom, avsak nemaju spojene steny, su spojene 5m pristreskom. Problem pre nas je ze dom ma len 270m2 pozemok. Minus dom, minus pristresok = ostava cca. 100m2 na travnaty pozemok. Myslite si ze v pripade ze pozemok budeme vyhradne vyuzivat len na odych (terasa a veci pre deti, ziadne pestovanie atd ..) bude pre deti dostacujuci? Zmesti sa nam tam v podstate vsetko co by sme pre deti na pozemok chceli dat ale vyzera velmi maly (len 6m za domom - vid obrazok) a obavame sa ci nie je az prilis maly a neolutujeme to. Tiez sme kazdy druhy vikend u rodicov kde obaja maju velke zahrady takze tam maju dost miesta a my dvaja s manzelkou nic velke nepotrebujeme. Ak mate skusenosti s tym ako casto vase deti travia cas v zahrade a ci je takato plocha pre dostacujuca budeme velmi radi. Deti maju 4,5 roka (dvojicky diecata). Michal.
Odpovedať
@mvecerek 100m je stale viac ako 0m v panelaku a ak si predstavim ze mate na robotu este rodicovske zahrady tak tych vasich 100m bude aj na kosenie dost. ak vam vyhovuje pomer cena/poloha/vykon domu a nie ste zahradkari, tak 100m je uplne super.
Odpovedať
Profilova fotka
Z vlastnej skúsenosti dievčatá nepotrebujú toľko priestoru na hranie ako chlapci. Zvycajne. Ak vám domcek vyhovuje komplet so všetkým, nie je co váhať. V týždni stačí a víkendy i tak trávite u starých rodičov...
Odpovedať
Môj názor: možno teraz sa ti to zdá relatívne dostačujúce. Ale časom si myslím že Vám to bude malé. Neviem ako dlho pozeráte nehnuteľnosti ale doporučujem hľadať aj pol roka. A keď naozaj nič lepšie nenájdete tak sa rozhodnite správne. Zas možno niekomu to môže dlhodobo vyhovovať keď sú ľudia ktorí sú radi aj v paneláku.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak ste nenarocni tak staci. Znamy ma dvor, ktory ma 26 m2 a zmesti tam bazenik, pieskovisko a este tam aj 8 ludi grilovalo :D A ak to budete casom lutovat, stale to mozte predat a ist do vacsieho...
Odpovedať
Profilova fotka
@mvecerek my mame terasovy dom - terasa ma 88m2. mam 2 chalanov - dokazali sa na nej do urciteho veku, bicyklovat, kolobezkovat, nahant, hrat hokej aj futbal, zmestil sa tam velky plastovy domcek a aj bazenik v lete na osviezenie ;-) od urciteho veku aj tak vzdy vybehnu na skolske ihrisko alebo na dvor, kde su aj ine deti. podla mna to v pohode staci ;-)
Odpovedať
Ja si myslím že to v pohode stačí.. naši majú záhradu 3 are , na nej chatu , pestujú tam zeleninu a zatravnenu plochu majú cca 20m2 , tam majú hojdackovu lavicu, lehátka dve, dcerka tam zvykla mať malý bazenik, stan a hračky, a na ďalších cca 30m2 majú zatiaľ bazén a neupravenu časť ktorú chcú tiež zatravnit, možno nejaké malé ihrisko sa tam ešte zmestí.. neskor chcú potiahnuť trávnik aj ďalej a zmenšiť priestor kde pestujú, ... Ved 100m2 je riadne veľký byt, myslim ze to v pohode stačí, ak to má byť len pre deti záhrada
Odpovedať
@mvecerek Za mna je to nedostacujuce. Svagrova ma takyto typ domu a proste je to malo. Ma 75m2+garaz a ¨zahradu¨ tiez okolo 6-7m dlhu. Ak odpocitas terasu, pristresok na drevo a naradie, kosacku atd pretoze sa im nezmesti vsetko do garaze je rada ze tam da malinky bazen
Odpovedať
@mvecerek ziaden pozemok nebude nikdy dostacujuci :) akykolvek velky ho budes mat vzdy budes hladat moznosti ako ho vyuzit naplno. A vzdy si povies keby mam o trosku vacsi pozemok tak este mozem spravit nejaky altanok, preliezku,vybeh pre psa, cokolvek :) podla toho co pises to moze stacit, ale pocitu ze mohol byt o trochu vacsi sa urcite neubranis :) Ale na tom nie je nic zle...
Odpovedať
Bude stacit...my hladame pozemok do 400 metrov a je to celkom problem...zalezi, co vseyko chcete v zahrade, ake mate plany do buducna...vyrastla som v dome s velkou zahradou, na ktorej sme vzdy dreli a kedze rodicia tam stale byvaju, tak aj drieme, za mna ani za nic
Odpovedať
100m no ... tam asi nedas si nejaky altanok, kde budes grilovat, bazen ... psa urcite nie pre mna by to bolo strasne malo
Odpovedať
Mne to pride len ako vacsi balkon. Akurat, ze ho treba kosit. Taketo terasy maju mnohe byty v novej vystavbe. A radovka je len na lezato polozeny panelak. Tento konkretny este asi aj narvaty na silu na co najmensom pozemku. Vsak zahradky v zahradkarskych osadach mali (maju) 4 are :-S
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?