Ako získať pozemok od vyše 100ky vlastníkov?

Dobry den, mozno mi budete vediet niekto pomoct. Vlastnim dom na parcele 1200m2 ale nevlastnym na nej ani meter. Dokonca ani pod domom. Na LV je uvedenych cez 100 majitelov, niekto ma 1/1250 ..... a pod.strasne cisla. Ako najjednoduchsie to previest na seba? Par ludi sme uz obisli a suhlasili ze nam tie svoje metre ,,daju,,. Ale ako to urobit pravne? Staci nejaky papier s textom: Zriekam sa v prospech..........a podpis+č.op. alebo ako? A co ked niekto nebude suhlasit? A nejake metre vlastni SPF...ako vyriesit to?
Odpovedať
moc nerozumiem postaili ste si dom na pozemku ktory vam nepatri?
Odpovedať
sonic predpokladam že dom ste zdedili aebo vam ho niekto daroval.Moja segra ma podobny problem a v žlinskom kraji asi každy :-D o pozemok sa dohaduju už 8 rokov a stale nieje ich vždy niekto zomrie |-| ako napr.teraz musia čakat na dedičske konanie.... tebe odporučam najst si pravnika ktory to vybeha za vas,ak ty vtom nevieš chodit nevysomariš sa ztoho.....Všetci vlastnici pozemkuvam musia podpisat že sa vzdavaju svojho podielu.Inak to nedostaneš
Odpovedať
1. zobrat JEDNU darovaciu/kupnu zmluvu a uviest na nu vsetkych vlastnikov ktori su ochotni previest svoj podiel. takto usetris na poplatkoch na katastri. idealne by bolo keby si touto zmluvou dosiahla aspon 50.001% podielu - t.j. aby si sa stala majoritnym vlastnikom 2. podat na sud zalobu na vyporiadanie spoluvlastnictva, kvoli tym ktori sa nechcu dohodnut alebo ich pobyt nie je znamy. bude ti treba znalecky posudok a bude to trvat roky. ina cesta nie je.
Odpovedať
tak tak...alebo sa na to vykaslat, kupit (dostat do daru) podiel aspon od jedneho vlastnika a spokojne si pozemok uzivat.. Predpokladam, ze nikto z tych vlastnikov ten pozemok nechce (uz by ho urcite davno uzival..). Je vela takychto pripadov, ako tento tvoj.. Ak budes mat nejaky podiel na pozemku, nikto ti nesmie zabranit v uzivani... Riziko je, ze ak sa najde niekto dalsi, co sa rozhodne ho uzivat, tak nic nezmozes... Toto je beh na dlhu trat.. :-|
Odpovedať
akvi ale ak nevlastni pozemok na ktoromdom stoji nemože si ho len tak uživat.Moja sestra sa stym trapi už dobrych 8rokov jak nie viac a nič nevyriešili,jeden majitel im to nepodpisal odvetdy to leži na sude.stym ti pomože len dobry pravnik
Odpovedať
no ved pisem, ze nech si odkupi aspon nejaky podiel... Ak mas na pozemku podiel, mozes ho uzivat, nikto ti to nezakaze. Kazdy z tych XY vlastnikov, co tam maju podiel, mozu ten pozemok uzivat.. Tak sa moze stat akurat to, ze ty ho sice uzivas, ale pan xyz by ho chcel uzivat tiez... Toto by bol problem.. A pokial si vlastnik domu, ale nie pozemku, tak aj napriek tomu mas pravo v tom dome byvat, nikto ta nemoze vyhodit.. My sme mali opacny problem - na nasom pozemku si za socializmu niekto postavil chatu. A my sme si mohli akurat tak piskat.. :-| Nakoniec nam pozemkovy fond dal nejaku nahradu.. sonicc - este mas jednu moznost - vydrzanim.. ale to by ten pozemok musel ten majitel pred tebou uzivat v dobrej voli, ze je jeho.. Tak si to zisti, mozno to bude najjednoduchsie...
Odpovedať
Áno, ale aj s vydržaním musia súhlasiť žijúci vlastníci pozemku... Ja súhlasím s "hga" - odporúčam odkúpiť čo najviac podielov...
Odpovedať
Profilova fotka
no... odkupit co najviac podielov... nuz ano, ta rada je skvela, a najlepsia je ta ze na JEDNU zmluvu :) len... s takyto dom je vlastne uplne nepredajny... :( my mame jeden pozemok v uzivani, na ktorom bol v roku 1946 stav, ze kazdy z vlastnikov predmetneho pozemku vlastnil - a tu si sadnite - 2,5 CENTIMETRA stvorcoveho..... tak... sme to poriesili salamunsky, vtedy sme poznali jedineho zijuceho potomka z tychto vlastnikov a on nam spisal suhlas s uzivanim... tak pozemok uzivame, a predpokladame, ze nikdy nikto si nan narok robit nebude... a ako by sato dalo dat pravne do poriadku??? nuz.. len tak, ze sa pootvaraju dedicske konania po roku 1946, a postupne sato vsetko pozapisuje do katastra.... lebo ked sme v 1990 s tym nnieco robit aj chceli, zistili sme, ze su ludia, ktori to, zeich rodicia vlastnili nejaky ten centimeter stvorcovy predmetneho pozemku, ani v dedicskom konani nemali.....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?