Ako sa ráta výmera pozemku?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte potrebovala by som poradiť ako sa rata vymera ked napr na parcele xxx/y je napr 500 m a su tu napr 15 vlastníci jeden ma napísane že vlastni 1/2 dalši že vlastní 2/16 dalši 1/24 atd dakujem za každu radu
Odpovedať
1
2
@chrobak7 ved práve , dedením dostaneš x-tú časť parcely a kto zodpovedá za celú? kto dostane dotácie? ani neviem kedy sa vypláca za les a k čomu mi je ked nemôžeš rozhodovať čo s ním
Odpovedať
@duzu problém je tam v tom, že existujú 2 postoje vk výkladu toho paragrafu. Ja som však za doslovný výklad, a teda, že výmera podielu sa dedením nemôže deliť pod 2000 m2 v prípade poľno a 5000 (ak si dobre pamätám čísla) v prípade lesného. Samozrejme ak už takýto podiel existuje v praxi to pre teba znamená, že tento podiel zostáva existovať avšak ďalej by sa už nemal deliť a dedí sa stále v celosti. Problém je že v právnej teórii existuje aj druhý spôsob výkladu, podľa ktorého ak je výmera dodržaná tak tieto podiely vznikať môžu (je ich menšina a s tým sa ale neviem vôbec v zmysle jeho znenia stotožniť).
Odpovedať
@duzu prečo by si mal dostať dotáciu na pozemok? 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 čože na pozemok ,ale prečo na parkovisko, to je náš slávny pozemkový fond, u nás je dotácia ak sa na pozemku niečo pestuje stačí i pasenie, dotácia by mala byť na plodiny pre potraviny predávané len u nás a nie na repku ako palivo do aut, to je zdanené až až tak to platíš i 2xa a sebestačnosť ? prečo u nás pestovať čo ide inde výhodnejšie, u nás je výhodnejšie postaviť tam prevádzku , ktorá zarába oveľa viac
Odpovedať
@duzu nie nie dotácia je nenávratný finančný príspevok ktorý sa poskytuje na základe tzv. projektu. To čo riešiš ty sa volá priame platby a majú úplne iný základ. detaily ktoré si popísal nemôžem hlbšie rozoberať podstatou ale je že priame platby sa vyplácajú na základe toho že poľnohospodár vykonáva poľnohospodársku činnosť na určitej ploche, pričom k tej ploche má právny titul na jej užívanie. A do debát o nízkej pridanej hodnote slovenských podnikov pôsobiacich v poľnohospodárstve sa tu púšťať nejdem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
dobry den chceme predat pozemok a potrebujeme si vypocitat 6 are a pozemok ma sirku 13m a dlzku 50m ako vypocitat dakujem
Odpovedať
600:13=46,15m
Odpovedať
1ar= 100m2
Odpovedať
@anka_kozakova odporucam nastudovat si odbornu literaturu 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?