Menu Forum

Ako rozdeliť pozemok ornej pôdy mimo zastavaného územia obce 3860m na asi 4 pozemky.Da sa to?

23. mar 2017  • 
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
Registrovala sa 2. júna 2016 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
 Dá sa rozdeliť takýto pozemok na 4 parcely?Ideme kupovať no pozemok vlastnia dvaja ľudia tak kúpime od oboch lebo si tam chceme postávať dom no pozemok je pre nás obrovský tak sme rozmýšľali že ho rozparcelujeme a buď necháme deťom alebo niečo aj predáme dá sa to? Ako na to ďakujem za každý návrh diskusiu.
21. mar 2017 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (50 r.)
31
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 5254 príspevkov a 3 albumy. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Staviam dom
    Stupava, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (50 r.)
31
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 5249 príspevkov a 3 albumy. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Staviam dom
    Stupava, okres Malacky
 @kcardova Zásadná otázka znie: Je tam povolená výstavba?
21. mar 2017 o 15:38  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
 Starosta povedal že není problém obec nemá územný plán
21. mar 2017 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
fotoportrét
fotoportrét
kcardova
 @chrobak7 starosta povedal že není problém
21. mar 2017 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
wolodymyr
5
Registroval sa 6. februára 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 2240 príspevkov. Okres Bratislava.
  • Prestavujem dom
    okres Dunajská Streda
fotoportrét
fotoportrét
wolodymyr
5
Registroval sa 6. februára 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 2240 príspevkov. Okres Bratislava.
  • Prestavujem dom
    okres Dunajská Streda
 To este neznamena ze tam mozes stavat .
Siete ??? Ako je to s nimi??
Co hovori zakon o drobeni ornej pody???
21. mar 2017 o 16:02  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janetbla
8
Registrovala sa 7. marca 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 1763 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Spišská Nová Ves.
fotoportrét
fotoportrét
janetbla
8
Registrovala sa 7. marca 2017 na modrastrecha.sk. Pridala 1763 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Spišská Nová Ves.
 @kcardova Na začiatku myšlienky stavať na ornej pôde sa informujte na prísl. Okresnom úrade, pozemkovom odbore, ktorý je dotknutým orgánom na úseku ochrany poľnohosp. pôdy. Záleží na tom, aká je bonita ornej pôdy, podľa čoho by ste museli platiť odvody, pokiaľ by bol vydaný súhlas na užívanie poľnohosp. pôdy na nepoľnohosp. účely. Určite Vám poradia, pokiaľ to bude prípustné.
21. mar 2017 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 2106 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 2105 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
 @kcardova Malo by sa to dať oddeliť a aj zapísať v katastri ak obec vydá také stanovisko, že je to pozemok určený na zastavanie. K tomu stanovisku ale bude asi obec potrebovať všetky vyjadrenia dotknutých orgánov (záleží na starostovi, ale aj od iných ľudí či sa voči tomu neodvolajú) ako pozemkový úrad, životné prostredie, vodári atď., ako pri prejednávaní ÚP. V tomto prípade si to ale musí stavebník vybehať sám.
21. mar 2017 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jurajor
1
Registroval sa 22. februára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 53 príspevkov. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
jurajor
1
Registroval sa 22. februára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 53 príspevkov. Okres Žilina.
 Treba ísť na ObÚ a vyžiadať si územnoplánovaciu informáciu k danému pozemku (netreba k tomu nič, len číslo parcely).
Ak v nej bude napísané, že pozemok je definovaný ako obytné územie pre bývanie v rod. domoch (alebo pozemok pre individuálnu byt. výstavbu alebo pod.), na základe toho ti to kataster rozdelí (samozrejme treba ešte geometrický plán). Inak to kataster nerozdelí a bude problém so stav. povolením.
Na ObÚ ti povedia, či je tam možné stavať, či tam nie je nejaké ochranné pásmo, či prístupová cesta spĺňa požiarne predpisy, siete, ...
23. mar 2017 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “Na reklamu slúži profil Profesionála”