Ako riešiť prístupovú cestu?

16. máj 201860

poradte prosim Kupili sme pozemok, doteraz nie tam pristupova cesta , ako to riesit, mame uz stavebne povelenie aj susedia tez ,kam ist i co robit ?
dakujem

 • na obecný/stavebný úrad, kto má cestu spraviť a kedy, či obec, či developer, či vy...

 • Vo veľkej väčšine prípadov prístupovú cestu/siete stavia a platí ten, kto chce v lokalite stavať resp. developer pred predajom pozemkov. Obec uvedie viac.

 • A v stavebnom povolení máš uvedené aké podmienky ohľadom cesty? Treba si to stavebné povolenie dôkladne prečítať, to nie je len formálny papier.

 • Sponzor fóra
 • Dali vam stavebne povolenie bez. cesty?
  Tak zacnite vybavovat stavebko na cestu.

 • V stavebnom povoleni by ste to mali mat napisane ale vacsinou to byva tak, ze ju postavi obec alebo si ju budeme musiet postavit sami

 • Dobrý deň, má niekto skúsenosti so stavbou mosta, ktorý by slúžil ako príjazdová cesta? Zvažujeme kúpu pozemku na ktorom v minulosti stavba stála (už je zbúraná), ako príjazdová cesta bol starý most, ktorý je už tiež zbúraný (nebol zapísaný ako stavba). Výhodou je orientácia pozemku a dostupnosť IS (kedže v minulosti boli IS napojené na stavbu, ktorá tam pred tým stála). Po moste ostali základy, no neviem do akej miery sú využiteľné. Most by bol dlhý cca 10 m a široký 3 m. Oba brehy vlastní obec od ktorej máme záujem kúpiť i daný pozemok na stavanie. Zaujíma ma, čo všetko taký most obnáša, akú dokumentáciu k tomu treba a približná cena - ako sa dá urobiť čo najlacnejšie ale tak aby prešla technika, ktorá je potrebná k stavbe domu.
  Poprosím komentáre ľudí, ktorí s tým majú skúsenosť, vedia poradiť a nie komentáre premúdrelých ľudí, ktorí si len myslia, no nevedia a vyžívajú sa v kritike a výsmechu iných 😉

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov