Ako postupovať pri zamietnutí zaradenia parcely E do územ. plánu mesta ako pozemok pre výstavbu RD?

Profilova fotka
Ahojte, zaujíma ma, aký by bol Váš postup, po doručení listu z mestského úradu, ktorý som dala do prílohy. Na mesto som zaniesla pred mesiacom žiadosť o preklasifikovanie parcely typu E na parcelu typu C. Odpoveď si môžete prečítať.... Zaráža ma, že stavebný úrad Vás odbije podobným listom, aký bol doručený mne, avšak nejakú informáciu aspoň kde začať, alebo aké kroky podniknúť, aby sa tam stavať dalo, tam nájdete asi ťažko..... Ak si list prečítate, tak len k tým zosuvom, sama som bola prekvapená keď som to čítala. Jedná sa o parcelu širokú cca 35 m a dlhú cca 265 m. Zo začiatku (hneď pri vozovke, kde som aj plánovala stavbu osadiť) je terén takmer rovný, od polovice dĺžky stúpa do naozaj mierneho svahu. 110 m pod mojou parcelou je novopostavený bungalov. Zaujímalo by ma, ako je možné, že im výstavba bola schválená, ale o 110 m vyššie s tým je problém. Za každú jednu radu Vám vopred veľmi pekne ďakujem! ANNA
Odpovedať
@anicka_lakotova Nijako, jednoducho sa s tým zmier, že nie všade sa dá stavať. To, že niekto vlastní pozemok, ešte neznamená, že na ňom aj má automaticky možnosť niečo postaviť. A to, že 100 metrov od tvojho pozemku je niečo postavené, nič neznamená. Niekedy sa na jednej strane ulice dá stavať a druhej nie. Niekde predsa končí funkčná plocha pre výstavbu, ktorá má svoju hranicu a za ňou sa jednoducho nemôže stavať. Možno v budúcnosti ... čo môže byť aj o 20 rokov. Veď tam to máš uvedené - je to extravilán, orná pôda a nie je zahrnutá v územnom pláne pre výstavbu.
Odpovedať
@anicka_lakotova register katastra C a E nehovorí nič o tom, či je možné alebo nie je možné na pozemku stavať. Dokonca ani nie je nutné robiť zmenu z E na C, ale k tomu teraz nechcem. Predpokladám, že ste podali žiadosť o územnoplánovaciu informáciu k Vášmu pozemku na ktorom chcete stavať (alebo iný typ žiadosti?). Po prečítaní uvedenej odpovede z mesta Vám v podstate dali vyjadrenie, že územný plán majú, ale nevedia, nemôžu ho použiť. Prečo je to tak a prečo platili za niečo čo sa nedá aplikovať na dané územie je tiež zaujímavá téma a dalo by sa veľa o tom hovoriť. Ale výstavbu ako takú Vám nezamietli. Je na Vás aby ste preukázali súlad Vašej stavby s predmetným územným plánom a to tak, že si ho naštudujete a preukážete kde sa plánovaný dom bude nachádzať, alebo sa to vyrieši v procese územného konania. Podľa konkrétnych podmienok buď v samostatnom konaní alebo v spojenom územnom a stavebnom konaní. Ak chcete napíšte mi súkromnú správu o akú parcelu ide a katastrálne územie, ideálne odkaz na územný plán a pozriem Vám na to.
Odpovedať
@anicka_lakotova dosť dôležité je vedieť, čo ste od mesta vlastne chceli. Ak ste napísali, že chcete preklasifikovat parcelu z E na C, tak to ste sa obrátili na nesprávnu inštitúciu, to sa rieši s geodetom. Ak ste chceli územno-plánovaciu informáciu, tak tú vám mali poskytnúť, územný plán je na územie bez ohľadu na register parcely. Niekedy je najlepšie zavolať alebo poslať mail s vysvetlením, čo vlastne chcete, lebo niektoré žiadosti sú také zmätočné, že pre úradníkov je niekedy ťažké dedukovať čo ti žiadatelia vlastne chcú.
Odpovedať
Nie je to nahodou Považská Bystrica? Ale v tom info od mesta vôbec nie je zamietavé stanovisko. Územný plán je spracovaný na podklade parciel registra C. A nepodarilo sa im identifikovať, kde presne sa tvoja E parcela nachádza. Každá parcela registra E je zároveň aj parcelou C, ktorá je zvyčajne väčšia a zoskupuje viac parciel registra E. Ale to nevadí, poď na http://mapka.gku.sk a vyhľadaj si tvoju parcelu a nájdeš tam aj parcelu registra C. Keď požiadaš mesto z nova o uzemnoplanovaciu informaciu na tuto parcelu C, uz by ti mesto malo odpovedat. Ďalej tam píšu o zmenách v územnom pláne č. 5. Tak pravdepodobne tvoja parcela je zahrnutá v týchto úpravach. Ak je to PB tak tieto zmeny v uzemnom plane sa mali schvalit uz tento rok ale zatial sa neschvalili. Na nete najdes, čo sa malo meniť. Ak potrebujes poradit pošli čislo parcely a katastralne uzemie do sukromnej spravy a pozriem sa na to.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?