Ako dlho trvá vysporiadanie pozemku?

Ahojte, prosím, je tu nejaký právnik, ktorý by mi vedel aspoň približne povedať, ako dlho zvykne trvať vysporiadanie pozemku s domom na zbúranie v prípade, že : - všetci vlastníci súhlasia s predajom ALE Pozemok pod domom na zbúranie vlastnia 3 ľudia, ktorí bývali počas života v zahraničí (myslím, že Francúzsko, Kanada) a vraj už sú mŕtvi a bez potomkov - pred rokmi to pôvodný majiteľ zisťoval, keď to chcel vysporiadať, no potom náhle zomrel a zostalo to na ďalších 15 rokov nevysporiadane. Teraz by to potomkoviacradi predali, my radi kúpili, ale chceli by sme aspoň na jeseň začať stavať, tak neviem, či sa do toho púšťať. Aký je postup, prosím, a ako dlho to môže trvať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂
Odpovedať
Mne to trvalo rok
Odpovedať
Ešte raz, lebo mám v tom zmätok. Dom vlastnia ľudia, ktorí to chcú predať, ale pozemok je na zosnulých, celý či je aj vo vlastníctve ľudí čo vlastnia dom? Predpokladám, že je pozemok v správe SPF. Tak ak chceš toto vyriešit do jesene, tak to je nereálne. Radšej hľadaj iný pozemok. A to ani nevravím, že aj SP trvá pár mesiacov.
Odpovedať
@peterm88 sú tam 3 žijúci vlastníci, jeden takmer 3/4, druhý 1/4 a tretia ma kúsok - tito s predajom suhlasia; ALE pozemok pod domom majú ešte 3 ďalší, z minulosti, ktorí odišli pred rokmi do zahraničia, tam žili, zomreli a vraj sa to už ďalej nededilo; všetci sú uvedení v katastri
Odpovedať
Takže nie sú v správe SPF? A vlastníci domu nemajú nejakú zmluvu starú, alebo niečo?
Odpovedať
@karolinka1991 posli mi do správy kde to je kuknem sa na to
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?