Ahojte viete niekto poradit či pozemok 194 m2 stači na postavenie bungalovu či je to moc málo ??

ahojte viete niekto poradit či pozemok 194 m2 stači na postavenie bungalovu či je to moc málo ??
Odpovedať
Profilova fotka
@janca2212 stacit staci. ide o velkost. a na malom pozemku stavat skor poschodovy domcek.. zalezi na konkretnej situacii a dispozicii pozemku
Odpovedať
@janca2212 podla mna nestaci pretoze musis dodorzat nejake predpisane vzdialenosti od hranice pozemku...ved niektore bungalovy maju takuto plochu...
Odpovedať
@janca2212 zalezi aky je koeficient max. zastavanej plochy...
Odpovedať
chceme sa tam isť pozrieť a zistiť ake to tam je tak dufam že to bude ok :)
Odpovedať
nestačí.... ako trojizbák má bežne 60-70-80 m2... ake budú rozostopy na ploty apod... to radšej byt.... to nie sú ani 2 áre.... nedajbože by som tam chcel garáž, bazén, stromček..... je to utópia.... ak Vám to dáva niekto z rodiny treba mu pekne úctivo poďakovať, že si vážite tento jeho prejav a veľa to pre vás znamená, ale že zrejme to nebude to čo hľadáte ak to máte kúpiť a zaplatiť tak ruky preč.... kd omu potrebuješ revíznu šachtu... naozaj si to neviem predstaviť
Odpovedať
Profilova fotka
@janca2212 len na dodrzanie min. vzdialenosti potrebujes nejake m2. Zalezi, aky rozmer ma pozemok. ale cca 100-130 m2 to bude. Cize keby ti na stavebnom urad preslo, ze bude na jednej strane na hranici pozemku, aj tak to bude na bungalov malo. Ked uz tak poschodovy a mas aj kusocek chodnikov/zelene okolo domu a aj dom s normálnou podlahovou výmerou.
Odpovedať
Profilova fotka
Bungalov určite nie! Poschodový sa dá vymyslieť aj na takom malom pozemku.
Odpovedať
Profilova fotka
ani poschodovy, je to velmi maly pozemok na vystavbu....ved sa zastava skoro cela plocha pozemku
Odpovedať
uha...yiaden dom na takom pozemku..mozno zahradny domcek..aby to malo funkciu rodinneho domu...tak to realne nevidim..
Odpovedať
Pokial neplanujes ani m2 travicky ci stromcek tak das ale myslim ze to bude smiesne uz. My mame tiez mini pozemok a dali sme tam bungalov no ostalo mi este miesto. Napr nam mesto dalo ulicnu ciaru 5m od jedneho suseda 2m a od druheho 5m. Skus zistit ake su u vas podmienky. Sused ti moze podpisat ze mozes stavat aj blizsie ale zas aby mu napr v zime nepadal sneh do jeho zahrady. Rozmer toho pozemku je?
Odpovedať
ano, bohate stačí na útulný (pravdepodobne poschodový ak sa nechcete cítiť klaustrofobicky) domček, v BA sú v niektorých lokalitách iba takéto pozemky s domami - viď Trnávka. všetko záleží od % zastavanosti. a napr. radovky tiež nemajú oveľa viac a ľudia v nich žijú...
Odpovedať
@janca2212 určite nie, pripadla by som si ako v paneláku, boli sme pozrieť pozemok o rozlohe 4OO m2, bol na ňom postavený bungalov cca 1OO m2, ale keď som vyšla z domu, tak som pociťovala klaustrofóbiu, strašne stiesnený priestor :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
dom cca 5,5x11 m je cca 50 m2 úžitková plocha x dve plnohodnotné podlažia je dom cca 120 m2 čo je slušné. Na malý štvorizbový domček potrebujeme cca 100-120 m2. Zastavanú plochu máme pri tomto pôdoryse aj s nejakou terasou do 70 m2. Keď odrátame nejaké státie pre auto alebo 2 autá tak máme komplet 100 m2 garáž, dom a nejaká terasa. Čiže 90 m2 zostáva na zeleň. Takže ak sa prispôsobíte pozemku tak sa dá aj na 194 m2 postaviť dom.
Odpovedať
@janca2212 zbytocne sa to tu pytas kazdy ti napise inac. chod si pozriet na ten pozemok ako sa ti bude zdat pripadne si vyhladaj podobne pozemky kde su aj postavene domy a dohodni sa s majitelmi ci sa mozes popozerat aspon pre predstavu. zisti si v meste ake je tam % zastavanosti co musis splnit atd. aby si to zbytocne nekupila a nemala z toho len zahradku bungalov asi nie ale nejaky malicky poschodovy domcek by sa dal v pohode si myslim
Odpovedať
@janca2212 Zalezi od toho kolko percent plochy je tam povolene zastavat. ked mozes zastavat 50 percent tak na miniaturny bungalov o 70 metroch uzitkovej plochy by to aj snad vyslo. Ale by to boli riadne minikamrliky. A potom: ci mate take skromne naroky ze Vam to bude stacit. Nehovoriac ze zahrada prtava potom...Mne a mnohym ludom by to nestacilo ani na chatku 4x5 :-S
Odpovedať
Profilova fotka
neblazni, to neni ani na obycajny poschodovy domcek, nie to bungalov!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Prilis male na cokolvek. Pozemok aspon 400m2.
Odpovedať
@madein1974 preco? na vikendove hobby vyzitie sadenie mrkviciek a kalerabikov v zahradkarskej oblasti s papendeklovym pristreskom 2x3 je to super :-D
Odpovedať
Niektore obce maju v podmienkach pre stavebne povolenie uvedene, ze minimalny pozemok na vystavbu RD musi mat 400m2.. 194m2 minus ulicna ciara plus nejake odstupy od susedov je v reale kolko? 120m2? Mozno na taketo nieco by to bolo ok.. http://dertypvonnebenan.de/kota-mizui...
Odpovedať
@stowasser ine by bolo keby tych 194 m2 bolo v centre BA napriklad. Tam by nejaky poschodovy dom sa dal natesnat. Ale normalne v obci ja by som na takom malom pozemku ani nedovolil stavat a ak ta nezastavat viac ako 60 m2. Jak to potom vyzera ta krajina...
Odpovedať
ja konkretne by som bral na stavbu domu okolo 500 az 1000m2. Predsa len ak by si po case chcela nieco pristavit, nejaku garaz alebo pivnicku bazen,alebo nejaky stromcek atd. tak by si mohla banovat. Viem, ze hra casto rolu aj cena a je ine zaplatit za 194 M2 ako zaplatit napr. za 500m2, ale vyhody trosku vacsieho pozemku su velke. Pocase mozes banovat., alebo ti uz ostane sa s tym iba zmierit.Teraz ti to nemusi vadit ale neskor si myslim, ze moze.
Odpovedať
Keby si aspon napisala rozmery pozemku
Odpovedať
@janca2212 Ahoj, na bungalov asi nie. Jedine ak by to bolo na luke, kde okolo teba nikto nebude stavat, ze by aspon opticky nebol ten dom taky natesnany. Ak to vsak bude v zastavanej casti, tak velmi tazko. Priklad: taky miniaturny bungalov, 4-5 izbovy ma minimalne 130 m2 (ratam tak 16x8m), ostava 60 m2, v takomto pripade je to asi 80 cm okolo domu, to je nemyslitelne. Poschodovy domcek skor, ale tiez to nebude nejaka vyhra. Ale aspon sa bude dat prejst okolo domu.
Odpovedať
pozri, na postavenie bohate stačí. Budú asi troška manipulačné ťažkosti, ale dá sa. Ale tvoja otázka mala znieť "stačí xyz metrov na postavenie bungalovu a normálny život v ňom?" A na to je odpoveď: URČITE NIE.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?