Voskované, olejované verzus lakované drevené schody

co z toho odporucate? aka je udrzba? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
,@anita79 je to vec nazoru.vsetky spomenute technologie maju svojich priaznivcov. za23 rokou cinnosti sme vyskusali vsetky sposoby. zalezi tiez od zladenia s ostatnym nabytkom a zariadenim. lak je sice najtvrdsi,ale pripadne skrabance a ine nehody sa najhorsie opravuju. je to v podstate plastova folia medzi vami a drevom.vosk potrebuje caste osetrovanie a casom ziska spinavy efekt. ja osobne som za olej.my sme casom presli aj s RALkami na oleje a patiny.olej sa jednoducho aplikuje,osetruje aj opravuje a stale sa dotykate dreva. moj nazor
Odpovedať
olej, pretres aj sama jednoducho hocikedy, osviezis obruskami s olejom hocikedy a navyse e to pekne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahoj, ja osobne odporúčam olej. Údržba je celkom jednoduchá a konkrétne ju máš rozpísanú napr. tu : http://www.seart.cz/cisteni-udrzba-ol... :)
Odpovedať
Profilova fotka
my mame rovnako ako celu podlahu aj schody vyrobene z olejovanej drevenej podlahy. je to v podstate bezudrzbove a prijemne.
Odpovedať
Tvrd voskovy olej od Osmo. Mame nim vsetky podlahy v dome natierane a su stale kraaaasne.. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Ahojte, velmi stara diskusia, ale nejake nove poznatky? Rozmyslame nad olejovanymi, ale mam obavy zo starostlivosti. Mozno len predsudky. Pri jedalenskom stole som sa priklonil k lakovaniu kedze mozu vzniknut rozne flaky od napojov. Pri schodoch sa mi to zda menej pravdepodobne...
Odpovedať
Vosk, vosk a ešte raz vosk..
Odpovedať
@anita79 Jednoznacne olej.
Odpovedať
@tatiana1978 @exponent bolo by fajn napisat aj sovody preco to preferujete
Odpovedať
@jamur preferujem to pretože v celom dome mám drevo a je iba voskovane.Po 10 rokoch užívania som na to nezmenila názor. Drevo je tak teplé na dotyk, žiadne známky opotrebovania nebadame, údržba úplne normálna. V albume môžte pozrieť, kde všade máme takto ošetrené drevo. A teraz sme stavali letnú kuchyňu a opäť drevo, ošetrené len voskom. Podotknem, opätovne nič u nás nebolo voskovane, umývam avivazou vo vode, používam parný vysávač. Nikdy by som na drevo nedala lak.Pokial viem, tak chalani pracujú s Osmo, 10 rokov bez zmeny
Odpovedať
Profilova fotka
My sme prerábali dom a do spálne sme si dali plávajúcu drevenú podlahu (viem, nie je to masívne drevo), máme ju olejovanú a je pekná. Po roku som ju znovu olejovala (tak mi doporučil výrobca). Takže žiadna veľká robota. Chceme si kúpiť kvalitný dubový jedálenský stôl a kým našetríme, vybrúsila som náš starý (bol namorený a nalakovaný, tiež tvrdé drevo) a navoskovala som ho, aby som otestovala u nás doma, či to vydrží. Za mňa určite áno, voskovať budem aj ten nový.
Odpovedať
@jamur ja ti môžem dať porovnanie polyuretanovy lak versus tvrdý voskovy olej. Máme všade doma drevené podlahy natrete tvrdým voskovym olejom. A máme hyperaktívneho psa, ktorý nám tie podlahy dodriapal, keď tu behá. Najhoršie je to na schodoch, lebo vsak malý priestor, tá istá dráha. X-krát som ich pretierala, aby som zakryla ryhy. A povedala som si, že ma to už tak s ...e, že natriem schody polyuretanom, aby to vydržalo dačo viac. No hádaj, či vydržalo 🙄 Akurát som si robotu spravila, lebo ten lak bude treba vybrusit. Pokiaľ nemáš jbntho psa, tak tvrdý voskovy olej ti vydrží roky a ak sa náhodou vychodi, tak bez akéhokoľvek brusenia jednoducho pretries a hotovo. A ďalšie roky bude slúžiť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jamur Mame osobne skusenosti aj s lakovanymi a aj s olejovymi parketami. Pri poskoseni lakovanych parkiet nie je mozna lokalna oprava, musite prebrusit celu plochu a nasledne ju znovu osetrit lakom. Preto za nas uz len parkety osetrene olejom. Su aj na dotyk prijemnejsie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?