vlhkost poteru

25. júl 2021160

Dobry den
Je velky problem, ak je anhydrit vyliaty uz rok a vlhkost ma 11%??
Tlaci ma termin, potrebujem cim skor polozit kompozitnu podlahu, no podlahove kurenie sa este neda spustit, koli x veciam.
Vdaka za rady

• @tom321  Skôr otázka na zhotoviteľa poteru keď už v tomto čase mal mať pod 0,5%.

• @tom321  treba zapnúť podlahove kúrenie za dva týždne máš 0.5%.

• ako môže mať AH vlhkosť 0,5%, keď je hygroskopický a vlhkosť vzduchu je 55%

• Sponzor fóra
  • @tom329  pisem ze koli x-veciam sa este spustit neda a cas tlaci

• @dominik_galaba  aj bez spustenej podlahovky uz mal mat 0,5%??

• @tom321  inak ako kúrením, tu vlhkosť dole nedas

• Pred spustením kúrenia a vykonania nábehovej krivky podlahového kúrenia nieje možné podlahu položiť.

• @tom329  aha
    Dik za radu

• @kvppodlahar  tak to je znapokojive 🙈🥺
    Vdaka za radu

• @tom321  bol prebruseny povrch toho anhydritu?

• @jan45  pretoze vlhkost vzduchu sa pocita inak,ako vlhkost poteru.Preto sa aj vlhkost vzduchu nazyva relatívna

• @dusan72  aj Vy máte skúšku zo stavebnej fyziky?

• @jan45  Nie,nemam.ale napisal som snad nepravdu?

• @dusan72  tak sme dvaja, čo to nevedia vypočítať, je to dosť zložité, začína sa to teplotou, na to nie je jednotný prístup a z toho sa odvíja vlhkosť. Preto vyjadrenia laikov na túto tému mi prichádzajú scestné.

• @jan45  ja netvrdim,ze to viem vypocitat,iba si myslim,ze ta vlhkost 0,5% hmotnostneho sa pri vzdusnej relativnej 55%,ktora jeuplne bezna, musi dat dosiahnut,pretoze to maju dodavatelia anhydritov ako podmienku pre lepenie dlazby.Ono aj toho 0,5% hmotnostneho predstavuje na 1m3 poteru cca 10l vody.,

• @dusan72  5% pri AH je okolo 120 l, ale tu ide o iné, v anhydride prebehne chemická reakcia a zvyšná voda je zbytočná, preto sa môže odpariť, naviac je škodlivá. Pri betóne prebieha tiež chemická reakcia, ale rast kryštálov je podmienený prítomnosťou vody, preto potrebuje vyššiu vlhkosť a trvalo.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Laminátové ,vinylové a drevené podlahy od nemeckých výrobcov Classen a Kronoflooring , CPL interiérové dvere , profesionálne poradenstvo a servis .
    Floor & Wall design s. r. o. - Epoxidové a polyuretánové podlahy. Autentické pohľadové betóny.
    Future Wood Epoxy - Nábytok z masívu a epoxidu
    Články od našich partnerov
    Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo?
    HELUZ je prvým výrobcom komínov bezpečných podľa novej normy
    Prečo čakať, keď dotácie majú zelenú?
    Archív článkov od partnerov