Vinylová vs. kompozitná podlaha - máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
U predajcu mi ponúkli namiesto vinylovej podlahy novinku , ktorú nazývajú kompozitná podlaha . Má niekto z vás skúsenosti s takýmto typom podlahy ?
Odpovedať
Profilova fotka
@myshela22 Tento model od Parador je skutočne minerálna kompozitná podlaha . Takže tú by som pri výbere z prezentovaných 2 variantov uprednostnil . - Čo sa týka prehrievania podlahy od slnka , bude veľmi dôležité ako vám predajca rozvrhne plán dilatačných medzier podlahovej plochy a hlavne umiestnenie vzhľadom na členitosť priestoru . -Čo sa týka výškového rozdielu 9 mm - nie je to tragédia ale všetko nad 5mm je už nielen vidieť ale aj cítiť pri prechode medzi podlahami . Dolievať podlahy o tento rozdiel v celom dome určite nebudete chcieť a prerábať kúpeľňu rovnako nie . -Čo sa týka schodov - tam je potrebné podlahu celoplošne nalepiť . Vaša ale má podložku , takže ju bude pred nalepením potrebné dokonale odstrániť . Je to možné ale je to výzva aj pre skúsených podlahárov .
Odpovedať
@trogar prosím ako ste s podlahou spokojní ?uvažujeme tiež o nej ,ďakujem 🙂
Odpovedať
@sadell vy ste nakoniec kúpili tu podlahu h20 floor montreal.?ste spokojní ? Vďaka
Odpovedať
@smoulenecka ano a ano
Odpovedať
@myshela22 Dobry vecer, rozhodli ste sa pre parador classic 2070? mate ju uz aj nainstalovanu? tiez som rohodnuta bud pre nu alebo kolekciu trendtime 8, tak ma zaujima recenzia, vopred velka vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Chcem sa spýtať či sa kompozitna podlaha môže pokladať a lepiť na dlažbu nebude to problém? A aká by tam bola najlepšia poradíte mi?
Odpovedať
Profilova fotka
@andrea_kudlacova Pokial je nerovnost podlahy do max. 2mm na 1m , sirka skary medzi dlazdicami max 5mm a max hlbka skary do3mm . Je to mozne pokladat plavajucim sposobom . Mineralne podlahy sa lepia na tenku lepenu skaru , takze pokial sa rohodnete lepit a skary medzi dlazdicami su sirsie a hlbsie je potrebne ich vyplnenie pred tym ako zacnete podlahu lepit . Na lepenie je potrebne pouzit spravne lepidlo . Bud polyuretanove , alebo na baze ms polymerov .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann Prosím Vás viete mi poradiť? potrebujem podlahu do bytu (chodby a kuchyňa), s tým, že kvôli našim hlučným 3 deťom a netolerantným susedom potrebujem aby bola čo najtichšia, čiastočne aj vodeodolná, keďže neustále niečo rozlejú, s tým že povrch máme nerovný (akoby išla podlaha z kopca) a potrebujem aby išla na linoleum a klik systémom (nech je to rýchlejšie a vie mi to spraviť aj náš majster, čo nám bude robiť ostatnú prerábku). Odporučili mi v predjani buď Egger DESIGN GreenTec s integrovanou korkovou podložkou alebo Arbiton AMARON CLICK v kombinácii s quick step podložkou proti hluku 21dcb. Ktorú si vybrať? Prípadne aké sú vaše skúsenosti, čo je dobré? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@wilinkaa dobry den , my predavame iba jednu z tych dvoch znaciek . Odpoved by teda nebola objektuvna . Obidve su vhodne do vsetkych bytovych , Amaron dokonca aj do vsetkych nebytovych priestorov . Vyber by som podriadil preferencii vhodnejsieho dekoru .
Odpovedať
@parkett_mann vidim, ze ponukate viacero vyrobcov kompozitnych podlah. Vidite medzi nimi nejake vacsie rozdiely? Alebo stale plati, ze skor je to o vybere dekoru? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jamur kompozitne podlahy uz presli viacerimi vyvojovymi stadiami a priebezne sa dalej vyvyjaju . Skusili sme hadam vsetky doteraz zname verzie ci uz v realnom predaji , alebo sme ich minimalne interne testovali na ich rozmerovu stabilitu . Samozrejme podlahy sa od seba lisia ,, vydarenostou ,, dekorov . Drahsie znacky maju vacsinou v ponuke viac atraktivnejsich plnofarebnych dekorov , nemusi to ale samozrejme byt pravidlom . V com sa ale tieto materialy lisia je prave koeficient rozmerovej stability . Z nich aktualne vychadza jednoznacny vitaz a tym je SPC - mineralny kompozit . Aj on uz ma svojho nasledovatela - ten novy typ podlahy ma zatial pracovny nazov MGO . Zatial v SVK nie je k dispozici ale jeho rozmerova stabilita je pod hodnotou 0,02 , to znamena , ze na 10 m dlzke zmeni svoj rozmer iba o 2mm . Zatial sa nevyrabe bezne a vo velkych seriach , takze jeho cena je vyrazne vyssia ale ocakava , ze postupne spolu s SPC uplne vytlacia z trhu vinylovu verziu a rovnako rozne pokusne varianty zlepenych sendvicovych podlahovin . Co sa tyka samotneho SPC , tak tam je vyroba uz natolko standardizovana , ze rozdiel v kvalite medzi jednotlivmi vyrobcami prakticky nebadat . Zasadny rozdiel je type a sposobe povrchovej upravy . Jednoznacne dominuje polyuretan , ale objavuju sa az nove a celkom zaujimave materialy pre povrchovu upravu . Tie vsak este musi preverit cas .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ďakujem za odpoveď, na 99% sme rozhodnutí, pre Arbiton Amaron, môžte mi prosím ešte poradiť podložku, ktorá je najvhodnejšia, aby bolo teda chodenie čo najtichšie, keďže podlahy robíme vlastne kvôli susedom. Ďakujem krásne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@wilinkaa Arbiton ma k svojim podlaham originalne podlozky . Najcastejsie pouzivanou je podlozka Vinclic , alebo mozete pouzit aj Multiprotect . V kazdom pripade je pre udrzanie zaruky potrebne pouzit vyrobcom doporuceny typ podlozky .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ešte sa chcem spýtať na Váš názor, ako to je v prípade že je podlaha nerovná. Naša ide "z kopca", je Arbiton amaron vhodná aj pri takejto podlahe, či radšej laminát, alebo ešte niečo iné? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@wilinkaa akceptovatelna nerovnost podlahy je 2mm na 1m , pokial je kontinualne zosikmena a nie nerovna nie je to problem pre podlahovy material ale skor pre dvere a nabytok .
Odpovedať
@parkett_mann mozem sa spytat na Vas nazor na tuto kompozitnu podlahu Rocko od výrobcu Kronospan? Da sa verit tym parametrom tepelneho odporu 0,01 (ved to je na urovni dlazby), trieda odolnosti 34, podla montážneho navodu uz pod to netreba ani podlozku a vsetko je to zabalené v peknom dizajne a cene. Máte nejake skusenosti s tymto výrobcom alebo kvalitou tejto podlahy? https://www.parkettstore.sk/shop/vode...
Odpovedať
Profilova fotka
@peto077 My tu podlahu nepredavame , mal som skusenost s predchodcom tohoto vyrobku a rychlo sme predaj ukoncili . Verim , ze tento nastupca je uz ok , na druhej strane pozrel som link na predajcu , ktorycste poslal . Tiez vsetky dekory dopredava . Otazka je preco . V kazdom pripade ta vypredajova cena je velmi dobra , v Merkury Market sa predava vyrazne drahsie , takze pokial je kvalita ok , urcite sa to tam oplati kupit .
Odpovedať
@parkett_mann prosím Vás, prečo nedoporučujete pokladať vinyl a kompozit do kúpeľní iba klikovým spôsobom bez lepenia? Samozrejme pokiaľ sú vodeodolné. Na youtube je veľa videí kde sa nič nelepí, tak nerozumiem.
Odpovedať
Profilova fotka
@bejkaxx samotna podlaha je sice vodeodolna ale spoje nie su vodonepriepustne . Mohlo by sa teda stat , ze voda , ktora sice samotnej podlahe neublizi , by sa mohla cez spoje lamiel dostat pod podlahu a aj do poteru . Celoplosne nalepenie zabrani tomuto stavu .
Odpovedať
@parkett_mann vyriesil by problem pripadneho zatecenia pripravok aqua plus click sealer? Tento pripravok sa len pred nakliknutim jednoducho nanesie? Pan ktory mi bude robit podlahy, nerobi lepeny vinyl. Preto hladam ine alternativy.
Odpovedať
Profilova fotka
@bejkaxx to je pripravok na ochranu hram proti napucaniu / takze je urceny na podlahy vyrobene na baze dreva / , tento prostriedok nesluzi na zabezpecenie vodenepriepustnosti podlahy
Odpovedať
@parkett_mann dobrý deň, vidím že tu pravidelne odpovedáte a radíte ľuďom v otázkach ohľadom rôznych typov podláh. Chcel by som vás teda poprosiť o radu aj ja. Mám v pláne pokladať kompozitnú podlahu Arbiton Amaron 5.0, podložka Vinclic 1.1. Skúsil som si len ako taký pokus položiť niekoľko parkiet bez podložky aby som mal predstavu asi ako rýchlo to pôjde, no a keď som po nich skúsil prejsť tak som počul praskanie spôsobené uvoľnenými  zrniečkami piesku z poteru. Poter som už niekoľkokrát povysával ale sem tam sa ešte objaví voľné zrnko piesku no a preto by som sa chcel poradiť ako pripraviť povrch pred samotnou pokládkou podlahy. Poter samotný je rovný, bez nejakých väčších nerovností. Mal som v pláne ho ešte raz dôkladne povysávať, napenetrovať a následne položiť podložku Vinclic a samotnú podlahu. Neviem však či bude ten penetrák stačiť, alebo bude treba dávať aj samonivelizačnú stierku aby bol povrch úplne hladký. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_manco prave podlozka vyriesi aj tento problem , samozrejme podklad je potrebne povysavat a pokial ma povrch tendenciu uvolnovat zrniecka piesku, urcite by som zvolil aj penetraciu . Pasy podlozky je potrebne na spojoch prelepit paskou , aby sa zabranilo ich posunu a pripadnemu prachovej casti z poteru pod samotnu podlahu a nasledne aj do spojov podlahovych dielcov .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobrý deň, prosím vás dajú sa kompozitné podlahy použiť aj v stavaných sprchových kútoch? alebo toto riešenie nieje vhodné? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jaroslav95 mineralne kompozitne podlahy su 100% vodeodolne , takze ich mozete pouzit aj v priestoroch ako je kupelna a rovnako aj sprchovaci kut . V takychto priestoroch je ale potrebne podlahu celoplosne nalepit na to vhodnymi lepidlom / lapidla na baze modifikovaneho silikonu - tzv. MS polymerove lepidla - su dnes bezne k dostaniu a kazdy predajca podlach ich ma vacsinou v ponuke / . Lepi sa na tenku lepenu skaru a spotreba lepidla je cca 500g/m2. Celoplosne lepenie nielen umozni instalovat podhu okrem podlahovej plochy aj na steny ale zabezpeci aj ochranu podkladu a stiem proti pripadnemu preteceniu vody cez spoje jednotlivych lamiel . Otazka asi smerovala aj k tomu , ci podlahu pouzit aj na podlahu do sprchovacieho kuta . Tu by som vsak chcel upozornit na to , ze protismykova uprava povrchu podlahy nie je dostarocna na to , aby bola zabezpecena dostatocna bezpecnost pri takomto pouziti . Protismykove vlastnosti sa v takomto priestore este vyrazne znizuju pouzivanim hygienickych prostriedkov / sprchove gely , sampony ,…/ . Moje odporucenie v takychto pripadoch je pouzitie vsadenej sprchovej vanicky , alebo v pripade , ze chcete na odtok pouzit zlab , polozit na podlahu keramicku dlazbu s adekvatnym protismykovym povrchom . Pouzitie mineralnej kompozitnej podlahy na steny sprchovaciehu kuta je bezne a overene , dokonca sa dnes uz specialne vyrabaju obkladove materialy vyrobene z mineralneho kompozitu /SPC / urcene na realizaciu , alebo rekonstrukciu-lepi sa priamo na povidny keramicky obklad bez potreby jeho komplikovaneho odstranovania .
Odpovedať
Kompozitná podlaha na krytej terase? No way? Zničí ju UV, resp. rozdiel celoročných teplôt -20 +40 ?
Odpovedať
Dobrý deň @parkett_mann, dostali sme tip na kompozitnú podlahu. Predbežné máme vybranú Arbiton Amaron CA 159 (https://www.parkettmann.sk/parkety/am...) Vzhľadom na rozmer ~100m² nám bola odporučená pokládka lepením. Pri pokládke bez lepenia by údajne bolo potrebné oddeliť každú miestnosť dilatačnou špárou. Keďže táto podlaha nemá integrovanú protihlukovú podložku a máme malé deti, rozmýšľame, či by nebolo voči susedom lepšie položiť podlahu bez lepenia, za to na podložke Arbiton Vinclic / Multiprotect? Bude krokový hluk u nás (pri štandardnej chôdzi) / u susedov pri lepenej podlahe výrazne vyšší? Prípadne je rozmer ~100m² možné spraviť bez lepenia v jednom kuse? Ďakujem!
Odpovedať
Profilova fotka
@pstefka Dobrý deň . Áno navrhovaný postup je správny . Pokiaľ to samotné prevedenie podkladu umožňuje / rozsah a rozmiestnenie dilatácií poteru / , je pri takejto výmere a požiadavke pokládky bez dilatačných škár vhodné celoplošné nalepenie . Práve podlahy , ktoré nemajú integrovanú podložku dokážu ponúknuť aj takúto univerzálnu možnosť / pokládka plávajúcim spôsobom , alebo celoplošným lepením / . Pri vhodne použitom lepidle / trvalo pružné lepidlá na báze modifikovaných silikónov - MS polymérové lepidlá , ktoré v sebe spojili tie najlepšie vlastnosti silikónu-elasticitu a pohlcovanie vibrácií a polyuretánu-pevnosť a trvácnosť spoja / je možné prakticky v identickej hodnote ako má podložka zabezpečiť aj redukciu krokového hluku v lepenom spoji . Podľa typu podkladu by sa na zabezpečenie cca 14dB redukcie krokového hluku malo použiť 500-700g/m2 takéhoto lepidla naneseného zubovou stierkou B3 . Pri pokládke plávajúcim spôsobom v členitom priestore domu by položenie bez dilatácií podlahy v niektorých prechodoch medzi miestnosťami nebolo možné . Samozrejme k tomu sa dá vyjadriť iba na základe obhliadky priestoru , alebo min. pri preštudovaní výkresovej dokumentácie . Tieto služby profesionáli predávajúci podlahové materiály určite svojim klientom ponúkajú .
Odpovedať
@parkett_man, ďakujem veľmi pekne za TOP profesionálnu odpoveď. Bohužiaľ takéto detailné vysvetlenie sme zatiaľ inde nedostali. Bývať v okolo Trnavy / Žarnovice, riešim už len s vami! Nech sa vám darí a ešte raz ďakujem za promptnú odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann prosím, je vhodná kompozitná podlaha aj pre domácnosť so 4 psíkmi a vozíčkarom? Ak ano akú prosím ideálne zvoliť? Ďakujem krásne.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?