Vinylová vs. kompozitná podlaha - máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
U predajcu mi ponúkli namiesto vinylovej podlahy novinku , ktorú nazývajú kompozitná podlaha . Má niekto z vás skúsenosti s takýmto typom podlahy ?
Odpovedať
@nikusiacik liberal je druh arbitonu, odtieň si vyberiete aký chcete
Odpovedať
@evita68 a aky odtien mate?
Odpovedať
@nikusiacik dub canadian
Odpovedať
@parkett_mann ďakujem za informácie 👍
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusiacik priamo na stranke https://sk.arbiton.com/ je vizualizator podlah , staci odfotit vlastny interier a program vam don vlozi ktorykolvek dekor z ich ponuky . Vysledny vzhlad je velmi realisticky . Mozete menit nielen dekor podlahy ale aj smer pokladania podlahy .
Odpovedať
@parkett_mann aktualne je to stavba, takze to i moc nepomoze, len odo mna chcu presnu vysku buducej podlahy aby mohli vyliat podlahu a nezvznikali skoky medzi dlazbou a podlahou a miestnostami.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikusiacik mozete pocitat s tymito hrubkami : Lepeny vinyl : 3 az 4 mm Klikovy vinyl : 4 az 5 mm Mineralny kompozit : 5 az 7 mm Laminat : 8 az 12 mm Drevo : 12 az 15 mm
Odpovedať
dobry den, chcem sa spýtat tých ktorý uz majú spc kompozitnú podlahu, vybrala som si od paradoru basic 5.3, trieda záťaže 31, aké sú takého podlahy náchylné na poškriabanie? teraz mám v dome dlažbu, a napr. chladničku s mrazničkou aby sme dali do linky sme šúchali po dlažbe, raz za čas zvyknem posunúť gauč aby som spod neho utrela prach, ako by takéto niečo zniesla kompozitná podlaha?nerada by som dopadla takto https://www.modrastrecha.sk/forum/pod...
Odpovedať
Profilova fotka
@skizuzka tuto mame je fajn. Mame aj parador modular one beton tmavosedy. a cele zle. Nic horsie som nevidela. Pozrite fotky v albume
Odpovedať
potešili by ma nápady ako dať do kuch. linky chladničku, či ste použili nejaký vozík alebo niečo podobné. Budem mať v kuch. linke vynechaný priestor na volne stojacu chladničku. Pojdem asi do tejto basic 5.3 infinity grey od paradoru a nerada by som ju hned poškriabala.
Odpovedať
Kompozit u mňa top
Odpovedať
Dobrý deň, neviem, možno sa to už niekde tu riešilo, prepáčte, ale nenašla som... My ideme mať elektrické podlahové kúrenie, samozrejme to budeme zalievať a potom som chcela dať kompozit Arbiton Amaron Panama Oak, ale dnes mi v podlahovom štúdiu povedali, že určite je lepšie dať vinyl, konkrétne mi ponúkli Easy vinyl lepenú, vraj pri elektrickom podlahovom kúrení to je naj (kvôli nábehu, spojom a pod.). Máte niekto s touto značkou skúsenosti? Prosím Vás, tí, čo máte elektrické podlahové kúrenie, tak čo ste dávali? Aký druh dlažby (keram. dlažbu chcem len do kúpeľní). Ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@onka mame parador clasic 2070. Pod tym el. kable a ziadny problem. Kable su este v poteri. Predsien kupelna a wc je dlazba.
Odpovedať
@denisa125 môžem vedieť, pre aký typ podlahy ste sa nakoniec rozhodli?
Odpovedať
@julianaa28 Ahoj, nakoniec sme vybrali kompozit od Arbitonu, posielam link: https://www.parkettmann.sk/parkety/am...
Odpovedať
@anairda môžem sa opýtať, akú podlahu ste nakoniec kúpili?
Odpovedať
@julianaa28 julka, nakoniec sme sa rozhodli nechat to co bolo v byte polozene developerom. Bytik aktualne prenajimame, tak sme sa aj z financnych dovodov rozhodli, ze nebudeme teraz investovat do neho dodatocne peniaze. Ak sa podlaha znici, budeme riesit zmenu. V kazdom pripade, do buducna budem vyberat urcite v sulade s odporucaniami @parkett_mann, ma aj skvely vyber, takze orientovala by som sa tam.
Odpovedať
@anairda ďakujem. A môžem vedieť, čo ti odporučil, keďže mám rovnaké nároky ako ty a neviem sa rozhodnúť. 😉
Odpovedať
@julianaa28 uz si naozaj presne nepamatam. Ale orientovala som sa na vodeodolny laminat. Myslim ze rozumny pomer cena/vykon. Keby to nebola otazka penazi, dala by som kompozitnu. A keby to bolo na nase byvanie, dala by som masiv drevo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@parkett_mann Dobry den, viem ze pisete vyssie ze nemate take skusenosti s podlahami Parador, kedze ich nepredavate, ale vedel by ste mi aspon povedat ci je nejaky rozdiel medzi podlahou Parador Classis 2070 a Parador modular one? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@adamos81 hlavny a zasadny rozdiel je v samotnej nosnej doske-jadre , modular one ma drevovlaknite jadro , classic 2070 ma mineralne kompozitne jadro . Kazdy predajca by vam ale mal na tuto otazku odpovedat podstatne detailnejsie .
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, prosim Vas, vedeli by ste nam odporucit podlahu do rd? Boli sme rozhodnuti pre kompozit od paradoru, avsak odradzaju ma recenzie, ze sa velmi lahko poskriabe. Tomu prave by som sa chcela vyhnut. Mala by to byt podlaha vhodna na podl kurenie, pokial mozne, zlozenim co najprirodnejsia a teda mala by zvladat, ked na nu nieco spadne, aby nebola hned sama diera a skrabanec... dakujem za pomoc
Odpovedať
Profilova fotka
@taga123 Dobrý deň , pozrite si na našej stránke v e-shope / https://www.parkettmann.sk/parkety/ar... / napr. minerálne podlahy Amaron - XL šírka , XL dĺžka , trieda 33 , hrúbka nosnej dosky 5,5 mm , nosné minerálne kompozitné jadro , povrchová úprava polyuretan + Titanium nanolayer / špeciálna vrstva na ochranu proti mikroškrabancom / , trieda emisie prchavých látok A+ vďaka vysokému obsahu minerálnych prírodných plnív / v tej triede sú aj drevené veľkoplošné podlahy / . Podlaha síce nemá integrovanú akustickú podložku / jediná nevýhoda je potreba k cene ešte pripočítať cenu vybratej vhodnej podložky / ale o to univerzálnejšie možnosti ponúka pri výbere a použití rôznych typov podložiek a zároveň umožňuje bezproblémové celoplošné lepenie v priestoroch , ktoré si to vyžadujú / schody , kúpeľne , wc , .... /
Odpovedať
@parkett_mann dakujem pekne za odpoved. Ak by som este mohla poprosit, spominali ste, ze drev parketam sa uz nevenujete, no pri porovnani s kompozitom, je drevena povrchovo tvrdsia, odolnejsia voci poskriabaniu? Rozpocet mame cca 50,-e na m2, je vobec realne v tejto cene najst kvalitne drevene parkety? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@taga123 som vystudovany drevar a drevo je mi ako material najblizsie . Zial dnesne naroky /musim dodat opravnene / nedavaju drevu velku moznost konkurovat novym specialne vyvijany, materialom . Je velmi malo zakaznikov , ktorí sa drevu rozumeju , maju pochopenie pre jeho nedostatky a tie chapu ako jedinecne , autenticke a nenapodobitelne . Ano drevo je material pre niekoho , kto oceni jeho charakter a energiu , ktoru vnesie do interieru . Pre takych mame / zatial iba na novej predajni v zc ale onedlho aj v tt / jedinecne vzorky drevenych podlah od spolocnosti Tarkett . Pokial sa pre drevo rozhodujete , rad vas osobne prevediem nasou ponukou . . Zial to v com vas nepotesim je cena , vas cenovy strop nie je ani startovacou cenou pre takyto material . Pokial teda mozem poradit , za 50 eur mozete mat to najlepsie z ponuky mineralnych podlah / napr. u nas iD click Ultimate v triede 34 s integrovanou podlozkou , autentickou 3d strukturou , … / . Urcite najdete na trhu aj rozne ine drevene podlahy a mozno aj v cene pod 50 eur . Dolezite je ale citlivo porovnavať najma : celkovu hrubku podlahy a hrubku jej naslapnej vrstvy , zlozenie a dizajn naslapnej vrstvy , 3lamely , 2 , alebo 1 , typ povrchovej upravy - lak , olej , vosk , a mnoho dalsich veci , o ktorych by sa dalo napisat este velmi vela .
Odpovedať
@taga123 @parkett_mann momentalne riesim to iste. Mam uz cenovu ponuku na kompozitnu spc podlahu 6mm od paradoru. Dnes som bola obzriet quick step rigidnu podlahu a mam obrovsku diemu co je lepsie. moje poziadavky su- odolne voci vode-kuchyna, odolne voci mojim malym detom. plus cena. kde ma parador lepsiu cenu. a dost mi to uz suri, ale kedze nejde o malu polozku neviem sa rozhodnut. koli podlaham musime davat nivelizaciou aby sme ako tak zrovnali s kupelnami, kde bude 15mm. prosim Vas ktoru z tychto dvoch by ste si vybrali, v dome mame aj schody. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@myshela22 aby nedoslo k nedorozumeniu , prosim napiste mi presne oznacenie kolekcií od tychto výrobcov , ktore ste si vybrala .
Odpovedať
@parkett_mann ďakujem za reakciu Parador https://www.parador.sk/parador-classi... https://www.parkettstore.sk/shop/viny... Ešte by som sa Vás chcela opýtať, aké máte skúsenosti s prechodovymi listami. Podlahy majú 6mm, kúpeľňa bude mať so všetkým Max 14-15mm. Je to veľmi citeľné takýto rozdiel schovaný pod lištou? Osobne sme sa stým s mužom nestretli... Dakujem
Odpovedať
@parkett_mann ešte som zabudla napísať, v dome bude podlahové kúrenie a na väčšiu časť v obývačke bude svietiť slnko
Odpovedať
@parkett_mann bola som ešte raz pozrieť osobne ten quick step a farebné mi veľmi neladi. Oplatí sa ísť do tohto paradoru? Dali by sme z toho aj schody urobiť ale s hranami. Dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?