Vinylová vs. kompozitná podlaha - máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
U predajcu mi ponúkli namiesto vinylovej podlahy novinku , ktorú nazývajú kompozitná podlaha . Má niekto z vás skúsenosti s takýmto typom podlahy ?
Odpovedať
Nie je nikto????
Odpovedať
@raul_7 dobrý deň, my máme kompozitnú podlahu. Vyššie som písala aký typ 😉 .
Odpovedať
@trogar Dobrý deň, prosím Vás , máte teda už položenú podlahu H2O? Ak áno, ako ste spokojný? Ďakujem pekne
Odpovedať
@zuzike6 Podlaha je položená, ale keďže v dome nebývame, skúsenosti nemáme žiadne. Čo sa týka ukladanie, tak tam to bolo vcelku zaujímavé. Po dĺžke je klip ok, ale na kratšej strane sa podlaha dala uložiť iba naklepnutím. Určite by to bolo v byte veeeeeľmi zaujímavé pre susedov. Inak je podlaha veľmi pekná, je úplne ako drevo (máme H2O MONTREAL).
Odpovedať
@parkett_mann prosím, ktorú podlahu by ste odporučili - coretec, parador alebo arbiton? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@ikina30 Vzhľadom na to , že predávame z uvedených značiek iba Arbiton , nemuseli by ste moje odporučenie považovať za objektívne . Ďakujem za pochopenie .
Odpovedať
@parkett_mann Dobrý deň rada by som Vás poprosila o radu, rozhodujem sa medzi kompozitnou podlahou značky Arbiton Amaron a Falquon The Floor , ktorú by ste mi odporučili. Podlaha sa bude pokladať na starú dlažbu, ktorú sme zbrúsili a miesta, kde boli väčšie nerovnosti sme vyrovnali niveláciou. Priestor sa využíva ako bar. Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mika2525 Dobrý deň . Obidve podlahy sú minerálne kompozitné podlahy s nášlapnou vrstvou 0,55 mm a triedou použitia 33 .The Floor ma už v cene integrovanú akustickú podložku a k podlahe Amaron ju musíte dokúpiť / +3,50 EUR/m2 / . Podlaha Amaron má zasa XXL široké a dlhé lamely . Pokiaľ by som bral za bernú mincu štatistické porovnanie predajnosti , tak cca 8 z 10 zákazníkov si vyberie Amaron . Amaron má skutočne veľmi zaujímavé a prirodzene vyzerajúce dekory a to v konečnom dôsledku u zákazníkov rozhoduje . V otázke páči - nepáči sa aj tak budte musieť nakoniec rozhodnúť sama :-)
Odpovedať
@parkett_mann ďakujem za rady. Viete mi prosím napísať aké veľké lamely ma Falquon The Floor dekory Velutto/Levanto, Nebia/ pri Amaron dekore Stone je veľkosť lamiel uvedená na Vašej stránke . 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mika2525 rozmer lamely je 800 x 400 mm a v balíku je 1,92 m2
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann dobry deň. Nenašla som nikde ako sa kompozitný vinyl ukladá. V obchode mi tvrdili že nesmie byt pod kuchyňou a vstavaným skrinami, pán čo nám má podlahu pokladať zase že musí byt aj pod nábytkom 😏 Som z toho jeleň 😅
Odpovedať
Profilova fotka
@weissrose Nie je nábytok ako nábytok . Celé rozhodnutie ovplyvňuje viacero faktorov , pôdorys domu , požadovaná plocha položená bez dilatácie , typ podlahoviny a jej koeficient rozmerovej stabilty , .... Je to obsiahlejšia téma , môžeme si k tomu zavolať . 0903 188 777 a určite to vyriešime . Ideálne by bolo , keby ste mi poslali ešte pred tým pôdorys domu / bytu / a typ podlahoviny , ktorá sa bude ukladať . e-mail : jancok@parkettmann.sk
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@parkett_mann ďakujem. Budem vás kontaktovať 🙂
Odpovedať
@trogar zdravim, my sme tiez vybrali h20 floor montreal. Este sme ju vsak neobjednali. Mohla by som poprosit do spravy fotky ako to vyzera polozene, v miestnostiach atd? Prosim 🙂.
Odpovedať
@sadell Podlaha je veľmi pekná, ako som už písal ako drevená. A nielen na pohľad ale aj na dotyk. Určite je tichšia a aj teplejšia ako laminát. Zatiaľ som veľmi spokojný, uvidíme časom. Pridávam aspoň jednu fotografiu. Možno je v skutočnosti trošku bledšia.
Odpovedať
@trogar fakt vyzera pekne. To drevo na linke je halifax cognac?
Odpovedať
Tak takto z voleja Vám to povedať neviem, ale mám ten pocit, že áno.
Odpovedať
Dobry den, poprosil by som o radu. Mame kupenu kompozitnu podlahu od Arbiton Liberal clic Dub Georgia. Ako podlozku mi ponukli Arbiton Optima Max 2mm vhodnu na podlahove kurenie. V novostavbe mame betonovy poter, chcem sa opytat ci pod spominanu podlozku musim davat este parozabranu resp. PE foliu. Dakujem
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, rada by som si nechala od Vas poradit aku podlahu a preco si zvolit do obyvacko-kuchyne. Teda ci vinyl, drevo, plavajucu, kompozit prip. ine. Precitala som si rozne diskusie na tuto temu a cim viac citam tym viac mam gulas v hlave. Jedna sa o novostavbu RD, povrch - poter, kurenie - infra folia pod poterom. Mame male deti tj podlaha musi odolat padom. Na Vasej stranke som nasla https://www.parkettmann.sk/parkety/am.... Sa mi zapacila. Spaja sa na klik system po lamelach? Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrese Dobry den , síce ste otázku nepoložila priamo mne ale predsa len si dovolím odpovedať . Ta podložka nie je vhodná pod tu podlahu . Ma veľkú hrubku - po takýto typ podlahy sa musi používať podložka s hrúbkou max 1,5 mm a zároveň nema ani dostatočný odpor proti stlačením / iba 60 kPa oproti doporucenym 400 kPa / .
Odpovedať
Profilova fotka
@coralline Najskôr k jednoduchšej časti otázky . Podlaha sa pokladá plávajúcim spôsobom a jednotlive lamely sa vzájomne spájajú klinovým spojom . Podlaha nema integrovanú akustickú podložku , takze je potrebné tuto podložku este dokúpiť a inštalovať pre samotnou pokladňou podlahoviny. Ma to ale aj výhodu , pokial sa ukáže ako potrebné , alebo sa tak rozhodnete , môžete tuto podlahu aj celoplošne nalepiť . Dôvodov pre takúto aplikáciu je viac a pre krátkosť času spomeniem iba aplikácie do kúpeľni , alebo použitie podlahy aj ako obklad schodiska . Ta prvá časť vašej otázky je na presne zodpovedanie velmi náročná . Vsetky typy podlahovín su samozrejme vhodne a pri správnej aplikácii aj dlhodobo funkčné. . Pri výbere je potrebné správne zoradiť osobne preferencie ako je vzhľad , dotykový komfort , odolnosť , akusticky a tepelný komfort , údržba , prípadná možnosť renovácie a samozrejme finančná náročnosť , k tomu nezabudnúť na objektívne parametre ako je stavebná pripravenosť , druh podkladu , stavebná výška , účel užívania , typ a parametre vykurovania a pripadne ďalšie špecifické podmienky , ktorým sa podlaha musi prispôsobiť. Osobne preferencie a ich váhu pri rozhodovaní musíte stanoviť vy , my vam radi pomôžeme pri výbere vhodnej podlahy , pokial budeme poznať : rovinnosti vášho podkladu , rozsah a rozmiestnenie dilatačných škár poteru , typ a výkon podlahového vykurovania , pôdorys domu a umiestnenie základných zariaďovacích predmetov / kuchynská linka , vstavané skrine / . Podlaha , ktorú ste si vybrala patrí do kategórie univerzálnych podlah - nema žiadne špecifické požiadavky na stavebnú pripravenosť mimo stavebnou normou stanovených parametrov . Dokáže pracovať s tepelným výkonom podlahového vykurovania do 80 W/m2 , dokonca je ju mozne pokladať aj do spojitých priestorov , ktorých pôdorysný rozmer a jednoduchý tvar prekračuje 64 m2 . Takze ano , je to dobry vyber Neviem , ci taká odpoved postačuje ale z vašej otázky som viac detailov , ktoré by mali obmedziť vyber akejkoľvek podlahy nedokázal vyčítať. Okrem jedinej - infra fólia pod poterom - to si vykladám ako klasické elektrické podlahové vykurovanie , ktorému nejaky predajca pridal honosný názov infra - pretože pokial by bolo skutočne infra muselo by sa teplo zo zdroja šíriť vzduchom a nie poterom a podlahovinu .
Odpovedať
Profilova fotka
@coralline prepáčte za preklepy a autokorekciu niektorých slov , píšem z tabletu a väčšinou uz texty spätne nekontrolujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@coralline my sme ju objednali, ale ten bledsi typ Harlow a velmi sa uz na nu tesime. Aj pristup zamestnancov mozem odporucit, vsetko super!
Odpovedať
@parkett_mann dakujem za odpoved. Tak skusim tu podlozku vymenit. Aku konkretne by som mal pouzit, vedeli by ste mi ju poslat do spravy? Dakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrese Určite by to mala byť podložka s hrúbkou do 1,5 mm a pevnosťou pri stlačení min . 38 - ideálne 40t/m2 . Tieto parametre dosahujú prakticky všetky polyuretánové podložky. Rovnako aj my ich máme v ponuke : - Vinclic objekt 1.1. - NEO Lay - Multiprotect
Odpovedať
@parkett_mann Zdravim Chcem sa opytat aj ked pravdepodobne tuto znacku neponukate. Jedna sa o podlahu znacky Gerflor a je to typ Creation click 30. Jeden podlahar mi vravel ze pod tento typ podlahy nie je potrebne davat podlozku, V popise produktu pisu ze je mozne davat podlozku v pripade poziadavky na zlepsenie akustickych parametrov. Je problem ak by som tuto podlahu polozil bez podlozky. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@envy55 Dobrý deň , podlaha Creation click 30 nie je kompozitná ale vinylová podlaha - znamená , že jej zloženie tvorí z viac ako 95 % PVC . Tento typ podlahy má síce lepšie akustické vlastnosti ako kompozitná podlaha ale na druhej strane zasa vyžaduje výrazne lepšie pripravený podklad a má podstatne slabší koeficient tepelnej rozmerovej stability . Pokiaľ máte teda nivelizovaný rovný poter , alebo anhydrit , môžete položiť túto podlahu aj bez podložky . Kvalitnou podložku určite vlastnosti podlahy vylepšíte , ale jej použitie pri úplne rovnom podklade kde nehrozí pretlačenie nerovností podkladu do finálnej podlahy nie je nevyhnutné .
Odpovedať
@parkett_mann Dakujem velmi pekne za rozsiahlu odpoved. Podlaha sice nie je anhydrit a ani nivelizovana ale rovinnost je dodrzana a bude prebrusena cize dufam ze to mozme polozit aj bez nivelacky. A co sa tyka toho slabsieho koeficientu tepelnej rozmerovej stability- v praxi to pre mna co znamena? Dakujem este raz.
Odpovedať
Profilova fotka
@envy55 Vinylové podlahy sú vyrobené z PVC , čo je termoplast = pri zahrievaní mení svoje vlastnosti , rozpína sa mäkne . Pri celoplošne lepených PVC podlahách to problém nie , keďže sú pevne prilepené o podklad , ktorý ich tým stabilizuje . Horšie je to pri plávajúcom spôsobe pokládky klikových vinylových podláh . Jednotlivé dielce podlahy majú tendenciu pri nadmernom zahrievaní / veľké francúzske okná , balkóny , a iné nechránené presklenia / mäknúť a rozpínať sa . Dôsledkom toho je oslabovanie spoja a zvlnenie lamiel . Koeficient rozmerov stability sa udáva v % a predstavuje percentuálny nárast rozmerov podlahy pri jej zahrievaní . Napr. koeficient 0,10 znamená nárast rozmeru o 1 cm na 10 m . Podľa toho sa potom počíta veľkosť dilatačných medzier . Samozrejme pri zaťažení takejto podlahy ťažkým nábytkom / napr. kuchyňa/ sa podlaha nemôže rozpínať do všetkých smerov a potom sa zmena rozmeru lamiel môže prejaviť lokálnym vydutím podlahy , alebo jej zvlnením .
Odpovedať
@trogar ako ste k tejto podlahe doladili dvere? Resp. mohli by ste mi napisat presny vzor dvier aj s fotkou dveri s podlahou?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?